Kdy kvetou rododendrony v Kromlau (Německo)

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Jitule L.
Kecalka 170 příspěvků 21.04.18 08:57
kdy kvetou rododendrony v Kromlau

Ahoj, prosím o radu - kdy je nejlepší vyrazit na výlet do Německa do Kromlau? Chtěli bychom tam vyrazit v době, kdy kvetou rododendrony. Našla jsem asi dvě cestovky, které tam pořádají zájezd na konci května. Ale v tomto uspěchaném jaru se bojím, že na konci května už bude všechno odkvetlé… Na jejich stránkách jsem toho v tomhle směru moc nevyčetla.
Dokážete někdo odhadnout´, kdy tam vyrazit? Třeba podle vašich zkušeností s návštěvou tam nebo podle stavu vašich ronďáků?

Předem moc děkuji za odpovědi.

Reklama

Reakce:

Jirka_765
Ukecaná baba ;) 1881 příspěvků 21.04.18 10:09
@Jitule L. píše:
Ahoj, prosím o radu - kdy je nejlepší vyrazit na výlet do Německa do Kromlau? Chtěli bychom tam vyrazit v době, kdy kvetou rododendrony. Našla jsem asi dvě cestovky, které tam pořádají zájezd na konci května. Ale v tomto uspěchaném jaru se bojím, že na konci května už bude všechno odkvetlé… Na jejich stránkách jsem toho v tomhle směru moc nevyčetla.
Dokážete někdo odhadnout´, kdy tam vyrazit? Třeba podle vašich zkušeností s návštěvou tam nebo podle stavu vašich ronďáků?
Předem moc děkuji za odpovědi.

Mě už jeden začíná kvést a dalších cca 30 se chystá :lol:. Ale rododendrony nekvetou všechny současně a myslím, že za měsíc by měly být v plném květu. Některé opadají rychleji, jiné kvetou měsíc. Většina ale pokvete v polovině května, takže kolem 15.5. by to podle mělo být OK. :palec: Ale jak je to v Německu. :nevim:. Ale teď jsem byl v zahradnictví a 2/3 jim tam už kvete. Tak :nevim: :nevim: :nevim:.

Jitule L.
Kecalka 170 příspěvků 21.04.18 21:19

@Jirka765 Díky za odpověď. Taky jsem si říkala, že kolem té půlky května by to snad mohlo být ok. Je to ještě trochu severněji, než tady, tak by to tam mohlo být malinko pomalejší. Letos je to jaro nějaké moc rychlé :nevim: Doufám teda, že to ještě není léto… :D

Jirka_765
Ukecaná baba ;) 1881 příspěvků 21.04.18 21:30
@Jitule L. píše:
@Jirka765 Díky za odpověď. Taky jsem si říkala, že kolem té půlky května by to snad mohlo být ok. Je to ještě trochu severněji, než tady, tak by to tam mohlo být malinko pomalejší. Letos je to jaro nějaké moc rychlé :nevim: Doufám teda, že to ještě není léto… :D

Jj, kolem té půlky května by to mělo být OK.

Jirka_765
Ukecaná baba ;) 1881 příspěvků 14.05.18 09:23

Tak je půlka května a bílé rododendrony a azalky jsou většinou odkvetlé, většina rododendronů kvete a tmavě fialové teprve začínají. Záleží na druhu, velikosti a stáří rododendronu. :palec:

Jitule L.
Kecalka 170 příspěvků 16.05.18 21:49

@Jirka765 Díky za zprávu. Chystáme se tam teď v sobotu, tak uvidíme, co pokvete. Mají tam nějaký festival v souvislosti s kvetením, tak snad vědí, kdy to pořádat, aby lidi viděli to hlavní. Také jsem koukala, že tady už je něco odkvetlé, něco teprve začíná. Ale moc jich tu kolem sebe nemám, tak jsem ráda za info. :-)

Jirka_765
Ukecaná baba ;) 1881 příspěvků 16.05.18 22:10

Já jich mám asi 30.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

VÍME PRVNÍ: David Švehlík se stal trojnásobným otcem. Je to kluk, nebo holka?

David Švehlík se stal trojnásobným otcem. Jeho manželka Vendula mu v úterý... číst dále >

Genderové psycho z Británie: Vláda vyhodila lékaře, pacienty dělil na muže a ženy

Má dlouholetou praxi a řadu zkušeností, přesto dostal lékař David Mackereth... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zuby moudrosti: trhat, nebo ne? Když nezlobí, mohou být i prospěšné

Každý o nich slyšel, ne každý je má a nikdo je nikomu nezávidí. Třetí... číst dále >

Velká fotosoutěž na téma Léto v plavkách

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Reklama