kdy má smysl začínat s nočníkem

6367
22.1.10 23:01

kdy má smysl začínat s nočníkem

ahoj, docela by mne zajímalo, kdy má vůbec smysl začít s nočníkem a jak, hned sebrat plíny? U synáčka to byl a stále je běh na dlouhou trať, tak bych se tomu ráda s holčičkou vyhnula.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Michaelakkk
22.1.10 23:23

nemám s tím sice osobní zkušenost, ale kamarádka má 10 měsíčního synka… na nočníck ho začínala posazovat kol 8 měsíce když už uměl hezky sedět sundala mu plenku a říkala udělej ee a nechala si ho tam hrát :-) měla hrací nočník takže se to malímu líbí plínky mu nechává ale přes den občas na nočník posadí a nechává u něj téct vodu… to pomáhá dětěm při čůrání spíš… je to jen náhoda že se vyčůrá do nočníku ale musí se pak pochválit a hlavně trpělivost :-)

• Nahlásit
  • Citovat
16291
22.1.10 23:54

Já bych řekla že smysl to má tehdy, když má matka nervy na to že to nemusí jít snadno… A hlavně důslednost na pravidelné posazování a okoukání kdy to je asi nejvhodnější. Já nervy a důslednost nemám, takže pro nás má smysl začít příští léto (v cca 2 letech) :))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.1.10 00:26

U me stejne jako u Hanule :lol: :lol:
Domca nesedel do 11 mesicu, takze jsem ho na nocnik nevysazovala, aby byl podepreny polstarema nebo cim :roll:
Nekdy kolem 18 mesicu zacal hlasit „ee“ do pliny, takze si to zacal uvedomovat.
Asi mesic vydrzi 1 minutu na nocniku bez revu a vztekani, ale nevycura se (udelal to 1×).
Takze jen vysazuju, on sleze, koukne do nocniku, rekne „neni“ a jde si pro plinu :wink:
Az bude tepleji, sundam pliny a bude behat holej, takze taky kolem 2 roku… :roll: Vsak ono to dorazi, doufam :lol:
Kazdy dite je jinak zraly, jinak ucenlivy, nas nad vsim dlouho premysli a uklada do pameti, vetsinou ma pokroky ze dne na den.. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5162
23.1.10 07:56

ono jde o to posazovat a sám si sednout.
Já např. jsem odmítala přemýšlet za syna nad tím, jestli MU se chce nebo nechce.
Sice jsme ho posazovali na nočník cca od 10 měsíců, ale spíš aby věděl, že něco takového existuje. A většinou jen ráno po probuzení a pak večer před koupáním, když už slyšel, jak se napouští vana. Rozhodně jsem ho nenutila vysedávat třeba půl hodiny. prostě minutu - chceš nechceš a hotovo.
cca od 20ti měs jsem to zkoušela, jestli to zvládne sám. To jsem se ho intenzivně ptala co 5-10 minut. Vydržela jsem 3 dny, bez úspěchu. Tak jsem si pak dala měsíc pauza a opět intenzivní vyptávání. Bylo léto, mohl chodit s holou prckou - bylo to jednoduchý, nemusela jsem prát tepláčky, jen jsem chodila s hadrem a utírala loužičky.
S holou prckou to celkem bez nehod zvládal ve 23 měs, ale jak měl tepláčky, tak to šlo vždy skrz.
Koupili jsme troje slipy a trénovali téměř každou sobotu. Výsledek byly troje mokrý slipy během hodiny a opět týden plína.
100% se naučil se slipama až v 27 měs. Občas si ještě někdy ucvrknul, ale už se zarazil a dovyčůral se do hrnca. Pak jsem koupila zmenšující prkýnko a to je nadšenej, od té doby zcela bez nehod. Na spaní má plínu pořád, zatím spíš z mojí pohodlnosti - nechce se mi případně převlíkat postel… Na ven taky dávám plínku, protože má kombinézu a tu bysme teď venku blbě sundávali.

mmch - syn mojí kamarádky byl bez plínek před druhýma narozeninama tím stylem, že se opravdu pořád ptala a že měli spoustu nehod. Museli nechat vyčistit i koberec. Tak třeba na tohle já bych neměla nervy. Používám látkovky a razila jsem teorii, že je pro mě jednodušší vyprat plínky, kterých mám 20, než tepláčky a punčocháčky, kterých nemám ani polovinu… A on na to jednou přijde sám…

Je to o trpělivosti. Já jsem třeba sama sobě už lezla na nervy otázkou „chce se ti čůrat?“ - a viděla jsem, že malýmu taky… Výsledkem kolikrát bylo, že říkal NE i když se mu očividně chtělo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2964
23.1.10 08:34

Ahoj, my se s Kubikem zbavili plinky az hluboko po druhem roce. Driv na to nebyl pripraveny ani on ani ja. POkousela jsem se o to od roka, ale bez uspechu. S Mikyskem by to mohlo jit snaz, ale ted je zima, takze to necham, az se otepli. Protoze ja zastavam teorii, ze kdyz se vezme plinka, tak hned a naporad (krome spanku samozrejme).
S Kubikem, kdyz nazral cas, tak jsme to udelali tak, ze jsme vzali plinku a bodycko, pac se mi nechtelo pri kazdem zarvani „nocnik“ (nejdriv rval ve chvili, kdy uz delal) jeste rozepinat mezi nozkama. Takze mel tricko, spodarky a teplacky. Zjistila jsem, ze optimalni interval je 20minut. Tak jsem si nastavila na mobilu alarm a co 20minut ho svlekla, posadila a dala mu prilezitost. Zkraje se vycural skoro pokazde, brzy se ale zacaly intervaly prodluzovat, jak si zacal uvedomovat, co se vlastne deje. Do peti dnu jsem mohla intervaly zrusit, pac si zacal rikat sam. Do tydne jsme byli bez nehod bez plinky. I na ven. Nosila jsem s sebou pro jistotu nahradni obleceni, ale nikdy nebylo potreba. Abych se vyvarovala tomu, ze se na hristi treba „zahraje“ a zapomene, jsem ho davala vycurat vzdycky predtim, nez jsme na hriste vstoupili. Stejne tak ho ted posilam vycurat, nez jdeme ven.
Pak jsme meli jeste problem s kakanim - vzdycky cekal na plinku na spani, aby se mohl vyprazdit. Trvalo mi hoodne dlouho, nez jsem prisla na to, ze na to potrebuje soukromi, cimz se to jednou provzdy vyresilo.
Na nocni odplenkovani neni zraly dosud (stale ma rano mokrou plinku, nocni curani si neuvedomuje a vubec obecne dospiva ve vice smerech pozdeji), takze tomu nechavam volny prubeh.
A nakonec mala poznamka: behani na nahato pres leto to u nas docasne zhorsilo, pac mohl curat jak a kdy chtel, nemusel kontrolovat, jestli si neco pocura nebo ne, a tak to pak delal i obleceny - nez mu doslo, ze ma gate, uz to bylo v nich.

Celkove si myslim, ze odplenkovani je zalezitost detske zralosti. Znam par deti odplenkovanych kratce po roce, ale s vice nehodami nez uspechem. Cim driv se dite odplenkuje, tim vetsi prace je to pro mamu, pac to musi porad hlidat. Jakmile je jednou zrale a nauci se to vedome (= ze si to samo uvedomuje), je to bez nehod a naporad.

Drzim palce, at to zvladnete podle potreb obou z vas!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13795
23.1.10 08:56

Tak my to máme jako Hanule :mrgreen: :mrgreen: asi jsem v tomhle pohodlná :oops:
Malého jsem začla posazovat v 7.měsících, věděla jsem kdy kaká, takže se tam vykakal i vyčural hodněkrát… Noo a když začla zima, tak jsem se na to zase vykašlala… Ted ho tam občas posadim, občas se „zadaří“, on ví, že udělal ee, že se do nočníku dělá, ale to je vše :D:D ! Chci začít na jaře a v létě aby byl bez plíny … Stejně to v zimě nemá cenu, bála bych se, že se mi venku počura v těch mrazech a nastydne… A ve dvou letech bych řekla, že to je nejlepší a takový věk akorát :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6336
23.1.10 09:02

Tak mala se na nocniku poprve vycurala presne na jeji prvni narozeniny.. posazovala jsem ji obcas - ze zacatku ne pravidelne, spis jsem chtela aby si na nocnik zvykla. Postupne jsem posazovani zpravidelnila, tedy po kazdem spani, pred koupanim … proste takove ty „klasicke“ situace … nekdy samozrejme stavkovala, ale dalo se to zvladnout v klidu. No a nakonec od dvou let jsem zkusila nedavat plinku ani v noci a od prvniho nocniho pokusu se zadarilo… Myslim, ze plne posazovat na nocnik (pravidelne) ma smysl ve chvili, kdy si to ditko uvedomuje, ze udelalo „ee“ …

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24896
23.1.10 09:55

Lindu už posazuji jednou denně zatím bez výsledku. Strašně se u toho řechtá, velká sranda.

Libču jsem taky posazovala od 10 měsíce, pravidelně do něj kakal. Po druhém roce jsme byli bez plínek i na noc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17854
23.1.10 10:27

Ahoj,

mame cerstvou zkusenost..malou jsem zacala ucit pred dvema tydny,pred tim vubec..je ji rok a pul..prvni tri dny,mazec,ale ten ctvrtej,jak kdyz mavne kouzelnym proutkem,krasne si rika a plinu mame jen na spani a na ven..jasne,obcas je nehoda,kdyz se zapomene,ale da se rict,ze se behem tydne naucila perfektne..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28792
23.1.10 10:46

Já jsem taky proto,nikam nespěchat.Adámek se sám od sebe ze dne na dne zbavil plenek krátce po 2.narozeninách.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
81
23.1.10 14:11

Ahoj......Muj klucina mel pred par dny 2 narozky a huraaaa, je pres den bez plen. Poprve jsem mu nocnik koupila a ukazala ,,az,, v roce a pul. Videla jsem ale, ze nema zajem, tak jsem ho nenutila. Zase jsem to zkusila o mesic pozdeji atd..Opakovalo se to par mesicu, nez vzal na vedomi k cemu to opravdu je a cural do nej. Hned jsem nakoupila slipy a par nahradnich obyc. teplacku a trenovali jsme.Na doma uz pleny nemel,na prochazku ano. Jeste pred par tydny mel obcas nehodu, ale ted uz je to ok.
A kadi taky tam, nebo na zachod. Jo a na noc jsem se jeste neodvazila mu je vzit :wink:

Takze kazopadne netlacit na deti, dat tomu cas..
Stejne je to vsechno o zralosti daneho ditete…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
84
23.1.10 17:18

Ahoj, my jsme začali posazovat v 15-ti měsících, vždy po jídle, protože to kakal. Hned druhý den se tam vykakal, takže byla velká pochvala. To bylo pravidlo, vždy po jídle a občas na čůraní. Okolo 19. měsíce začal mít docela suché plenky, ale sám si neříkal. ve 20-ti měsících byl pořád suchý, tak jsem plenky sebrala. Trvalo asi 3 počůraní, než pochopil, že si musí říct. Od té doby se počůral asi jenom 2×, když hodně pil a nestihli jsme to. Jinak bez problémů. Protože je zima, plenku máme ještě na ven, ale nepočůrá se, už prostě do plenky nechce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3999
24.1.10 20:09

Já jsem začala dávat na nočník před pár dny, tj. tak v osmi a půl měsících. Malá sama ještě sedět neumí, ale na nočníku jí to jde. Hned první den se vykakala, dnes třeba dvakrát vyčurala…sice je to náhoda, ale mám radost :palec: dávám ji tam spíš jen proto, aby si zvykla, že to existuje, rozhodně se teď ještě nechci zbavovat plen. Dávám ji kdykoliv mám čas, většinou po spaní nebo po jídle…tak uvidíme, jaké budeme dělat pokroky :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5597
25.1.10 14:13

u nás se s pravidelností na nočník začalo nedávno, malá v pohybech pomalejší (chodila až v 18m), tak jsem to nějak nehrotila, ze školy si z pediatrie pamatuju, že dítě si je schopno uvědomovat chtění na nočník až kolem dvou let, což mi tady i několik příspěvků podtvrzuje, samozřejmě, že každé dítě je jiné. začala jsem malou dávat na nočník pravidelně ráno, to se vykaká, ale ted poslední 4 dny ne, ale zase se večer sama posadila a vyčůrala. a jak jsem tady taky už četla, tak její oblíbené, když vstane a nic tam není, tak nočník zvedne a říká NENÍ :lol: . no zatím zkoušíme, ale taky to nijak nehrotím.ven se bez plínky, při odnaučování, stejně nedá jít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama