Kdy má svátek Nicola? Slaví na Nikol?

5346
23.11.15 13:05

kdy má svátek nicola ? slaví na Nikol ?

Víte někdo prosím?

Nicol svátek má kdy? nebo slaví na Nikol?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1248
23.11.15 13:09

Řekla bych, že všechny varianty - Nikola, Nikol, Nicol, Nicole atd. - slaví 20.11. Mimochodem, to jméno mám čím dál radši, jmenuje se tak moje dcera. :srdce: :srdce: :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12413
23.11.15 13:15

Mám dvě neteře - Nicol a Nikol. Obě slavily v pátek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6239
23.11.15 13:18

Nicola je klučičí jméno, jen tak mimochodem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.11.15 13:25

Sorry, ale kdyz davate jmena, co nejsou v kalendari, proc pak chcete, aby ty deti slavily svatek? To si fakt predem rozmystele.
Pokud je nekdo Nicola, toto neni jmeno v ceskem kalendari, tudiz ofiko zadny svatek nema. Smirte se s tim.
A Nicolu znam jednoho - je to kluk s chorvatskymi koreny. Proste je to zahranicni jmeno, ne cesky.

• Nahlásit
  • Citovat
13639
23.11.15 13:36
@Anonymní píše:
Sorry, ale kdyz davate jmena, co nejsou v kalendari, proc pak chcete, aby ty deti slavily svatek? To si fakt predem rozmystele.
Pokud je nekdo Nicola, toto neni jmeno v ceskem kalendari, tudiz ofiko zadny svatek nema. Smirte se s tim.
A Nicolu znam jednoho - je to kluk s chorvatskymi koreny. Proste je to zahranicni jmeno, ne cesky.

Tak hlavně že anonymně. :mrgreen:
Svátek samozřejmě slaví s tím, co je jen jemná modifikace téhož. Proč by ne. Mezi svatou Terezou a Theresou taky není rozdíl. Navíc dnešní kalendář je stejně mišmaš oblíbených jmen z ciziny. Už dávno není co den, to svatý. Takže je nesmysl to brát i podle současného kalendáře. To jen pro pořádek, hrdinko. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1285
23.11.15 13:51

@kacz - to rozhodně není jen klučičí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13639
23.11.15 13:54
@elvia2 píše:
@kacz - to rozhodně není jen klučičí.

Správně je Nikola klučičí a Nikol holčičí. Protože je to Nikola(s)/Nikola(j) a Nicol(e).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
665
23.11.15 13:59

@Litta u nas bylo Nikola vzdycky jmeno holcici. Az cas v kalendari pribyla Nikol. Chlapecke je Nikolas. @kacz Nicola je moje sestrenice, tudiz zena :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1668
23.11.15 14:06

Nikola je klucici, viz Nikola Suhaj loupeznik :D ale dnes se pouziva spis pro holky :) a Nicol urcite slavi svatek na Nikol, vzdyt je to stejne jmeno, jen s jinym pismenem, tak urcite nebude mit svatek zvlast.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
blabla123
23.11.15 14:10

Nicola bude mít svátek na Nikolu a to 20.11.

Nikola je dívčí jméno!

• Nahlásit
  • Citovat
1668
23.11.15 14:14

Wikipedie:
Nikola je mužské i ženské křestní jméno. Podle českého kalendáře má jmeniny 20. listopadu.

Toto jméno je přejato z francouzštiny, ale jeho původním domovem je Řecko. Jedná se vlastně o jednu z variant jména Mikuláš či Níkoláos, jak zní původní tvar. Překlad tohoto jména je „vítězný lid“. Další variantou je Nikol a Nikoleta.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13639
23.11.15 14:18
@Gonyosoma píše:
@Litta u nas bylo Nikola vzdycky jmeno holcici. Az cas v kalendari pribyla Nikol. Chlapecke je Nikolas. @kacz Nicola je moje sestrenice, tudiz zena :palec:

U nás myslíš kde? Bylo myslíš kdy? Původ jména nesouvisí s osobní zkušeností.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.11.15 14:36

Vsechny jsou v jeden den.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
665
23.11.15 16:20

@Litta Historicky v Ceske republice. Podivej se na statistiky, kolik zen se tak jmenuje vs. kolik muzu. Takhle afektovane tri vety jsem dlouho necetla :think: Tak nam ukaz, jake jsme hloupe husy, kdyz se nevyjadrujeme dostatecne presne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama