Kdy mi končí rodičovská dovolená?

420
17.11.20 09:09

kdy mi končí rodičovská dovolená?

Ahoj, prosím o radu, kam zavolat nebo zajít, když potřebuji zjistit, kdy přesně mi končí rodičovská dovolená? Co vše mám vyřídit, když mezi koncem rodičovské a nástupem na druhou mateřskou je rozestup cca měsíc? Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8695
17.11.20 09:20

Rodičovská dovolená končí podle toho, jak jsi o ni požádala zaměstnavatele. Pokud jsi neuvedla na jak dlouho žádáš, tak ji máš do třetích narozenin dítěte, další den po narozeninách bys měla nastoupit do práce. Na ten měsíc běž buď do práce nebo se domluv se zaměstnavatelem na neplaceném volnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5543
17.11.20 09:21

Rodičovská dovolená ti končí 3 narozeninami dítěte pokud sis se v praci nedohodla na kratší RD.. Jestli budeš mít měsíc mezeru tak by si měla správně nastoupit do práce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
420
17.11.20 09:27

@Lendeš děkuji, a když si vezmu neplacené volno musím se hlásit ještě někam na pojišťovnu atd?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8695
17.11.20 09:36

@aduska912 Musíš se ohledně zdravotního domluvit se zaměstnavatelem. Nejlépe mít buď na ten volný měsíc ještě protáhnutý rodičovský příspěvek nebo mu nahlásit, že jsi osoba pečující o dítě do 7 let (dítě nesmí být ve školce víc než 4 hodiny denně). Na pojišťovnu to pak nahlásí zaměstnavatel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.11.20 09:40

Já šla na pracák a RD jsem si natáhla přesně tak, aby mi navazovala na druhou mateřskou. Tzn. konec RD 31.6. a začátek MD jsem si zvolila 1.7. :nevim: u zaměstnavatele to taky můžeš změnit pokud se nepletu

• Citovat
  • Nahlásit
11800
17.11.20 10:23
@aduska912 píše:
@Lendeš děkuji, a když si vezmu neplacené volno musím se hlásit ještě někam na pojišťovnu atd?

když si vezmeš neplacené volno, tak nikam nic nehlásíš, jsi pořád zaměstnaná. Záleží, jestli ti ho zaměstnavatel dá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
420
17.11.20 10:23

Na mateřskou nastupuji přesně měsíc po datumu, kdy má 3. narozeniny první dítě a poslední rodičovský příspěvek mi přijde v měsíci, kdy nastupuji na mateřskou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5543
17.11.20 10:25
@iiiv píše:
když si vezmeš neplacené volno, tak nikam nic nehlásíš, jsi pořád zaměstnaná. Záleží, jestli ti ho zaměstnavatel dá.

Ale musíš to nahlásit na zdravotní pojišťovnu. Zamestnana sice jsi, ale pojištění za tebe zamestnavatel neplatí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60894
17.11.20 10:28
@aduska912 píše:
@Lendeš děkuji, a když si vezmu neplacené volno musím se hlásit ještě někam na pojišťovnu atd?

Neplacené volno ti musí v práci schválit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11800
17.11.20 10:31
@JancaS84 píše:
Ale musíš to nahlásit na zdravotní pojišťovnu. Zamestnana sice jsi, ale pojištění za tebe zamestnavatel neplatí.

to by měl, ale hlásit zaměstnavatel pojišťovně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73608
17.11.20 10:40
@JancaS84 píše:

Nemusí, je to starosti zaměstnavatele.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama