Kdy mi přijde pokuta a přijde vůbec?

Anonymní
19.2.21 19:02

Kdy mi přijde pokuta a přijde vůbec ?

Ahoj, potřebovala bych radu.. dnes jsem s přítelem jela po pražském okruhu a Prahou bez dálniční známky. Úplně jsme na to zapomněli.. cestou jsme sice několik policistů potkali ale nikdo nás nestavěl. Chci se teda zeptat zda dojde pokuta a pokud ano, kolik máme čekat. Děkuju předem :zed: :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6422
19.2.21 19:09

Jelikož už je dálniční známka elektronicky tak tě ani policie stavět nemusí, jsou kontrolní brány nebo kamery na vozidlech PCR a celní správy. Praze není městský okruh bez známky? v Brně je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1568
19.2.21 19:17

...

…pražský okruh bude bez poplatku. Jinak kamerama na mýtných branách není problém hříšníka odhalit, ale někde jsem slyšel, že pokud tě následně policie nelapí, tak už zpětně po vás nepůjdou. Brání tomu nějaká legislativa.

Příspěvek upraven 19.02.21 v 19:18

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3140
19.2.21 19:17
@Anonymní píše:
Ahoj, potřebovala bych radu.. dnes jsem s přítelem jela po pražském okruhu a Prahou bez dálniční známky. Úplně jsme na to zapomněli.. cestou jsme sice několik policistů potkali ale nikdo nás nestavěl. Chci se teda zeptat zda dojde pokuta a pokud ano, kolik máme čekat. Děkuju předem :zed: :,(

Za dálničku nevím, ale za rychlost jsem ji dostala asi za měsíc. A jestli se nepletu, tak je to 20.000,–, ale to přesně najdeš na netu. Ode mě je to informace typu jedna paní povídala, já mám známku furt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3140
19.2.21 19:19

@Tecumseh
Jsou i úseky pod známkou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2383
19.2.21 19:24

Jestli tě nezastavili, tak ti nic nepřijde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5613
19.2.21 20:11
@kavenka píše:
Jestli tě nezastavili, tak ti nic nepřijde.

nezastavi bo prazsky okruh je bez poplatku, ne 🙈

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2383
19.2.21 21:14

@markytka3 jasný, ale i kdyby jela kdekoli jinde, tak pokud jí nikdo nezastavil a nedal pokutu, tak jí domů žádná pokuta nepřijde.
Systém zasílání pokut z těch kontrolních bran, bude fungovat až od roku 2023. Do té doby tě pořád musí pokutovat přímo na místě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3666
19.2.21 21:17
@markytka3 píše:
nezastavi bo prazsky okruh je bez poplatku, ne 🙈

Na vnejsim okruhu jsou placene useky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3140