Kdy mi skončí rodičák?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
jana0000
Stálice 60 příspěvků 21.11.18 10:01
kdy mi skonci rodicak

Zdravim chci se zeptat kdy mi skonci rodicak, dceri budou v kvetnu 4 roky, skonci mi v dubnu nebo jeste v kvetnu budu brat posledni penize dekuji

Reakce:
KamisB
Kelišová 6831 příspěvků 21.11.18 10:07

@jana0000 - podle toho jak jsi si to nastavila. Už se nedává počet měsíců, ale kolik ti chodí peněz. Před koncem ale přijde dopis z ÚP, kde píší ke kdy bude ukončen a většinou je poslední měsíc výplata nižší než klasická tak se to pak sloučí do jednoho jakoby předposledního měsíce. Pokud by jsi s tím nesouhlasila, musíš tam osobně dojít a částku upravit aby byla rozdělaná na ty dva měsíce.

jana0000
Stálice 60 příspěvků 21.11.18 10:34

ja beru 3800kc

KamisB
Kelišová 6831 příspěvků 21.11.18 10:49

tak záleží jestli od porodu nebo jestli jsi měla měla nárok na mateřskou.

KamisB
Kelišová 6831 příspěvků 21.11.18 10:50

jestli to bylo celou dobu těch 3800 nebo ze začátku víc. Tohle ti přesně řeknou na ÚP.

nozu
Extra třída :D 11752 příspěvků 21.11.18 11:00
@jana0000 píše:
ja beru 3800kc

no tak si spocitej, kolik penez ti uz prislo, odecti to od 220 tisic a dostanes zbytek, ktery ti maji vyplatit. kdyz ho vydelis 3800, vyjde ti pocet plateb, ktere ti zbyvaji. je to pomerne jednoducha matematicka uvaha…

jana0000
Stálice 60 příspěvků 21.11.18 11:12

to vim taky .. jen sem nevedela jestli posilaji posledni rodicak mesic pred i s doplatkem nebo presne ten mesic

chs.jasmin
Echt Kelišová 7903 příspěvků 21.11.18 11:38

@jana0000

Ahoj,

musíš si zavolat na UP a poptat se tam. Většinou to je tak, že když se dítě narodí do 10dne v měsíci, tak to pošlou následující měsíc, když před, tak pošlou rovnou s doplatkem. Je to tedy do 4let přesně v kalendářním věku. Tak mi to alespon vysvětlila paní na sociálce, když jsem se já sama ptala kvůli přechodu na druhou RD.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Jan Tuna hledá svědky napadení v SaSaZu: Byl holohlavý a mlátil mi hlavou o zeď!

Hodně živo je v posledních dnech kolem moderátora Jana Tuny (45). Bývalý... číst dále >

Houdová odmítá dětem říkat, že převlečení sousedé jsou čert s Mikulášem

Fotky Mikulášů a čertů u krásné Heleny Houdové vyvolaly traumatické... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >