Kdy mít 2. miminko, abych z RP čerpala hned 2. mateřskou?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.09.18 21:48
Kdy mít 2. mimi, abych z rp čerpala hned 2. mateřskou?

Ahoj všem, prosí anonymně… rodina nemusí hned vše vědět… První miminko mám docela pozdě, je mi 32 let a jsem teď na mateřské, na kterou mi bude navazovat rodičovská dovolená. Rádi bychom ještě sourozence a to do mých 35 let… Chtěla jsem se zeptat, kdy bych měla otěhotnět nebo! nejpozději! porodit, abych z aktuální rodičovské mohla plynule přejít na 2. mateřskou a nemusela se vracet na hp do práce? ( Pracuji z domova na 2. smlouvu… nejde o lenost, ale o podmínku odpracování x dnů pro nárok na další mateřskou)… Moc děkuji za rady.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
svatecnice
Kelišová 6046 příspěvků 02.09.18 21:55

Ahoj, na jak dlouho máš tuhle první rodičovskou? Otěhotní 6mesicu před koncem a vyjde ti to akorát ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.09.18 21:58

No je to jako kdyby četla o sobě. 1. Mimi jsem taky měla v 32 letech. Když byl male rok a půl, tak jsme se začali snažit o druhé. No teď je mi skoro 37 a druhé mimčo zatím není.
Tím jsme jen chtěla říct, že vše se naplánovat nedá.
Jinak záleží na tom, jakou délku rodicaku jsi si zvolila ( na 2 nebo 3roky). Za mne ideál to zkusit, když bude mimču 2 roky.

Martina84
Ukecaná baba ;) 2118 příspěvků 02.09.18 21:59

Záleží na jak dlouho si nastavíš rp. Lepší je na kratší dobu. Čerpat maximum, co jde a odkladat si stranou, než prijít o penize, tím, že to budeš mít třeba do 3 let věku dítěte a nestihneš vyčerpat, kdyby se zadařilo dřív.

svatecnice
Kelišová 6046 příspěvků 02.09.18 22:00

@Martina84 myslím, Že proběhla novela, že to nebude zastropovane a dá se to docerpat rychleji, takže člověk o ty peníze už neprijde

Martina84
Ukecaná baba ;) 2118 příspěvků 02.09.18 22:04

@svatecnice jo máš vlastně pravdu. To já to samozřejmě chytla ještě “po staru” a přišli jsme o 40 tisíc, ale čert to vem. Hlavně, že jsou děti zdravý :kytka:

welovefashion
Zasloužilá kecalka 628 příspěvků 92 inzerátů 02.09.18 22:04

TP kdykoliv od ted do 3 let a 8 tydnu dítěte pokud máš smlouvu na dobu neurčitou, pokud chceš vyčerpat celý RD, tak pokud si zvoliš do 2 let, tak pak začít po 15 měsíci věku dítěte :-) prodloužit se dá vždycky :-)

rozand
Závislačka 4263 příspěvků 02.09.18 22:13
@svatecnice píše:
@Martina84 myslím, Že proběhla novela, že to nebude zastropovane a dá se to docerpat rychleji, takže člověk o ty peníze už neprijde
Čerpat se dá max do výše PPM, víc ne.
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.09.18 22:31

@svatecnice @Martina84 @welovefashion
Jsem teprve na mateřské, tak ještě musím rozmyslet jakou délku RP zvolit. Smlouvu mám na dobu neurčitou. Ještě se zeptám nárok na 2. mateřskou tedy je když otěhotním nejpozději 6 měsíců před koncem RD nebo RP nebo teda porodit do 3. let a 8 týdnů věku aktuálního mimi? Prý se to rozlišuje… tak abych pak nekoukala jak jelítko :andel: A musí se tedy přecházet plynule z 1. rodičáku nebo je tam nějaká “ochraná” lhůta?

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33445 příspěvků 02.09.18 22:35
@Anonymní píše:
@svatecnice @Martina84 @welovefashion
Jsem teprve na mateřské, tak ještě musím rozmyslet jakou délku RP zvolit. Smlouvu mám na dobu neurčitou. Ještě se zeptám nárok na 2. mateřskou tedy je když otěhotním nejpozději 6 měsíců před koncem RD nebo RP nebo teda porodit do 3. let a 8 týdnů věku aktuálního mimi? Prý se to rozlišuje… tak abych pak nekoukala jak jelítko :andel: A musí se tedy přecházet plynule z 1. rodičáku nebo je tam nějaká “ochraná” lhůta?

Výše ppm zůstane stejná, když porodíš do 4let věku dítěte

welovefashion
Zasloužilá kecalka 628 příspěvků 92 inzerátů 02.09.18 22:44
@Anonymní píše:
@svatecnice @Martina84 @welovefashion
Jsem teprve na mateřské, tak ještě musím rozmyslet jakou délku RP zvolit. Smlouvu mám na dobu neurčitou. Ještě se zeptám nárok na 2. mateřskou tedy je když otěhotním nejpozději 6 měsíců před koncem RD nebo RP nebo teda porodit do 3. let a 8 týdnů věku aktuálního mimi? Prý se to rozlišuje… tak abych pak nekoukala jak jelítko :andel: A musí se tedy přecházet plynule z 1. rodičáku nebo je tam nějaká “ochraná” lhůta?

do 3. let dítěte ti podle zákona musí držet v práci místo, RP můžeš mít jinak dlouhý než RD, záleží podle výše platu… pak teda pokud bys to nestihla o pár dní, tak třeba můžeš zažádat o neplacené volno nebo nastoupit na nemocenskou…

já takhle ve 4.měsíci nastupovala na necelé 4 měsíce do práce, abych nepřišla o mateřskou :mrgreen: :zed:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.09.18 22:59
@welovefashion píše:
do 3. let dítěte ti podle zákona musí držet v práci místo, RP můžeš mít jinak dlouhý než RD, záleží podle výše platu… pak teda pokud bys to nestihla o pár dní, tak třeba můžeš zažádat o neplacené volno nebo nastoupit na nemocenskou…já takhle ve 4.měsíci nastupovala na necelé 4 měsíce do práce, abych nepřišla o mateřskou :mrgreen: :zed:

no to ti to vyšlo opravdu na :zed: .

Chápu dobře, že teda musím porodit do 3. let věku mého mimi, abych nastoupila na mateřskou s 2. mimi a měla jisté místo v práci a do té doby vyčerpat RD na 1. mimi, abychom nepřišli o peníze… a když by se nedařilo tak při porodu do 4 let věku mého mimi budu mít nárok na stejnou výši mateřské jakou mám teď a nebudu mít jistou práci? Onlouvám se za polo… otázky, vůbec se v tom nevyznám, tak abych měla jasno :kytka:

Pesimistaa
Závislačka 3218 příspěvků 02.09.18 23:06
@Anonymní píše: Kdy mít 2. mimi, abych z rp čerpala hned 2. mateřskou?. Moc děkuji za rady.

zeptej se u ciganek, ty to maji v malicku :cert:

ugluk
Hvězda diskuse 44658 příspěvků 02.09.18 23:08

Stačí, když do těch 3 let nastoupíš na novou mateřskou (6-8 týdnů před porodem). A kdybys otěhotněla dřív a měla RP nastavený nižší, lze si ho pak navýšit, abys vyčerpala co nejvíc. Ale obdivuji teda schopnost plánování těhotenství s přesností na týdny :lol: (z pohledu někoho, kdo to uměl plánovat tak na pětiletky :mrgreen: )

svatecnice
Kelišová 6046 příspěvků 02.09.18 23:08
@Anonymní píše:
no to ti to vyšlo opravdu na :zed: .Chápu dobře, že teda musím porodit do 3. let věku mého mimi, abych nastoupila na mateřskou s 2. mimi a měla jisté místo v práci a do té doby vyčerpat RD na 1. mimi, abychom nepřišli o peníze… a když by se nedařilo tak při porodu do 4 let věku mého mimi budu mít nárok na stejnou výši mateřské jakou mám teď a nebudu mít jistou práci? Onlouvám se za polo… otázky, vůbec se v tom nevyznám, tak abych měla jasno :kytka:

Mateřskou ti platí zaměstnavatel, takže pokud se tam nedohodnes, že si tě tam nechají zaměstnanou mezi tím třetím a 4.rokem věku prvního dítěte, tak mateřskou nedostaneš, bo nebudeš zaměstnaná

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Produktivnější redaktorku aby pohledal: Má Tuháčková z ČT24 vůbec někdy volno?

Pravidelní diváci ČT24 si stále častěji lámou hlavu nad tím, jestli je vůbec... číst dále >

Martin Hofmann z Mostu!: Chanov už není divočina, komparz je tam snadnější

Kdyby dal na svoji matku, je z něj lékař a možná dokonce dobrý, protože má... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >