Kdy mít 2. miminko, abych z RP čerpala hned 2. mateřskou?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.09.18 21:48
Kdy mít 2. mimi, abych z rp čerpala hned 2. mateřskou?

Ahoj všem, prosí anonymně… rodina nemusí hned vše vědět… První miminko mám docela pozdě, je mi 32 let a jsem teď na mateřské, na kterou mi bude navazovat rodičovská dovolená. Rádi bychom ještě sourozence a to do mých 35 let… Chtěla jsem se zeptat, kdy bych měla otěhotnět nebo! nejpozději! porodit, abych z aktuální rodičovské mohla plynule přejít na 2. mateřskou a nemusela se vracet na hp do práce? ( Pracuji z domova na 2. smlouvu… nejde o lenost, ale o podmínku odpracování x dnů pro nárok na další mateřskou)… Moc děkuji za rady.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
 
svatecnice
Kelišová 6014 příspěvků 02.09.18 21:55

Ahoj, na jak dlouho máš tuhle první rodičovskou? Otěhotní 6mesicu před koncem a vyjde ti to akorát ;)

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.09.18 21:58

No je to jako kdyby četla o sobě. 1. Mimi jsem taky měla v 32 letech. Když byl male rok a půl, tak jsme se začali snažit o druhé. No teď je mi skoro 37 a druhé mimčo zatím není.
Tím jsme jen chtěla říct, že vše se naplánovat nedá.
Jinak záleží na tom, jakou délku rodicaku jsi si zvolila ( na 2 nebo 3roky). Za mne ideál to zkusit, když bude mimču 2 roky.

 
Martina84
Ukecaná baba ;) 2018 příspěvků 02.09.18 21:59

Záleží na jak dlouho si nastavíš rp. Lepší je na kratší dobu. Čerpat maximum, co jde a odkladat si stranou, než prijít o penize, tím, že to budeš mít třeba do 3 let věku dítěte a nestihneš vyčerpat, kdyby se zadařilo dřív.

 
svatecnice
Kelišová 6014 příspěvků 02.09.18 22:00

@Martina84 myslím, Že proběhla novela, že to nebude zastropovane a dá se to docerpat rychleji, takže člověk o ty peníze už neprijde

 
Martina84
Ukecaná baba ;) 2018 příspěvků 02.09.18 22:04

@svatecnice jo máš vlastně pravdu. To já to samozřejmě chytla ještě “po staru” a přišli jsme o 40 tisíc, ale čert to vem. Hlavně, že jsou děti zdravý :kytka:

 
Uživatel je onlinewelovefashion
Zasloužilá kecalka 566 příspěvků 106 inzerátů 02.09.18 22:04

TP kdykoliv od ted do 3 let a 8 tydnu dítěte pokud máš smlouvu na dobu neurčitou, pokud chceš vyčerpat celý RD, tak pokud si zvoliš do 2 let, tak pak začít po 15 měsíci věku dítěte :-) prodloužit se dá vždycky :-)

 
rozand
Závislačka 3145 příspěvků 02.09.18 22:13
@svatecnice píše:
@Martina84 myslím, Že proběhla novela, že to nebude zastropovane a dá se to docerpat rychleji, takže člověk o ty peníze už neprijde
Čerpat se dá max do výše PPM, víc ne.
 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.09.18 22:31

@svatecnice @Martina84 @welovefashion
Jsem teprve na mateřské, tak ještě musím rozmyslet jakou délku RP zvolit. Smlouvu mám na dobu neurčitou. Ještě se zeptám nárok na 2. mateřskou tedy je když otěhotním nejpozději 6 měsíců před koncem RD nebo RP nebo teda porodit do 3. let a 8 týdnů věku aktuálního mimi? Prý se to rozlišuje… tak abych pak nekoukala jak jelítko :andel: A musí se tedy přecházet plynule z 1. rodičáku nebo je tam nějaká “ochraná” lhůta?

 
matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33218 příspěvků 02.09.18 22:35
@Anonymní píše:
@svatecnice @Martina84 @welovefashion
Jsem teprve na mateřské, tak ještě musím rozmyslet jakou délku RP zvolit. Smlouvu mám na dobu neurčitou. Ještě se zeptám nárok na 2. mateřskou tedy je když otěhotním nejpozději 6 měsíců před koncem RD nebo RP nebo teda porodit do 3. let a 8 týdnů věku aktuálního mimi? Prý se to rozlišuje… tak abych pak nekoukala jak jelítko :andel: A musí se tedy přecházet plynule z 1. rodičáku nebo je tam nějaká “ochraná” lhůta?

Výše ppm zůstane stejná, když porodíš do 4let věku dítěte

 
Uživatel je onlinewelovefashion
Zasloužilá kecalka 566 příspěvků 106 inzerátů 02.09.18 22:44
@Anonymní píše:
@svatecnice @Martina84 @welovefashion
Jsem teprve na mateřské, tak ještě musím rozmyslet jakou délku RP zvolit. Smlouvu mám na dobu neurčitou. Ještě se zeptám nárok na 2. mateřskou tedy je když otěhotním nejpozději 6 měsíců před koncem RD nebo RP nebo teda porodit do 3. let a 8 týdnů věku aktuálního mimi? Prý se to rozlišuje… tak abych pak nekoukala jak jelítko :andel: A musí se tedy přecházet plynule z 1. rodičáku nebo je tam nějaká “ochraná” lhůta?

do 3. let dítěte ti podle zákona musí držet v práci místo, RP můžeš mít jinak dlouhý než RD, záleží podle výše platu… pak teda pokud bys to nestihla o pár dní, tak třeba můžeš zažádat o neplacené volno nebo nastoupit na nemocenskou…

já takhle ve 4.měsíci nastupovala na necelé 4 měsíce do práce, abych nepřišla o mateřskou :mrgreen: :zed:

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.09.18 22:59
@welovefashion píše:
do 3. let dítěte ti podle zákona musí držet v práci místo, RP můžeš mít jinak dlouhý než RD, záleží podle výše platu… pak teda pokud bys to nestihla o pár dní, tak třeba můžeš zažádat o neplacené volno nebo nastoupit na nemocenskou…já takhle ve 4.měsíci nastupovala na necelé 4 měsíce do práce, abych nepřišla o mateřskou :mrgreen: :zed:

no to ti to vyšlo opravdu na :zed: .

Chápu dobře, že teda musím porodit do 3. let věku mého mimi, abych nastoupila na mateřskou s 2. mimi a měla jisté místo v práci a do té doby vyčerpat RD na 1. mimi, abychom nepřišli o peníze… a když by se nedařilo tak při porodu do 4 let věku mého mimi budu mít nárok na stejnou výši mateřské jakou mám teď a nebudu mít jistou práci? Onlouvám se za polo… otázky, vůbec se v tom nevyznám, tak abych měla jasno :kytka:

 
Pesimistaa
Závislačka 2955 příspěvků 02.09.18 23:06
@Anonymní píše: Kdy mít 2. mimi, abych z rp čerpala hned 2. mateřskou?. Moc děkuji za rady.

zeptej se u ciganek, ty to maji v malicku :cert:

 
ugluk
Hvězda diskuse 43123 příspěvků 02.09.18 23:08

Stačí, když do těch 3 let nastoupíš na novou mateřskou (6-8 týdnů před porodem). A kdybys otěhotněla dřív a měla RP nastavený nižší, lze si ho pak navýšit, abys vyčerpala co nejvíc. Ale obdivuji teda schopnost plánování těhotenství s přesností na týdny :lol: (z pohledu někoho, kdo to uměl plánovat tak na pětiletky :mrgreen: )

 
svatecnice
Kelišová 6014 příspěvků 02.09.18 23:08
@Anonymní píše:
no to ti to vyšlo opravdu na :zed: .Chápu dobře, že teda musím porodit do 3. let věku mého mimi, abych nastoupila na mateřskou s 2. mimi a měla jisté místo v práci a do té doby vyčerpat RD na 1. mimi, abychom nepřišli o peníze… a když by se nedařilo tak při porodu do 4 let věku mého mimi budu mít nárok na stejnou výši mateřské jakou mám teď a nebudu mít jistou práci? Onlouvám se za polo… otázky, vůbec se v tom nevyznám, tak abych měla jasno :kytka:

Mateřskou ti platí zaměstnavatel, takže pokud se tam nedohodnes, že si tě tam nechají zaměstnanou mezi tím třetím a 4.rokem věku prvního dítěte, tak mateřskou nedostaneš, bo nebudeš zaměstnaná

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Bratr Václava Neckáře: Skladatele dnes nikdo nechce, to nejlepší už bylo složeno

Přestože víc se mluví o jeho bratrovi, herci a zpěvákovi Václavu Neckářovi... číst dále >

Takhle paří Hanzlík! Vínečko, pusinky s přítelkyní a tulení se k Doleželové

Legendární herec Jaromír Hanzlík (70) to tedy umí roztočit! I přestože už je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >

Když táta zemřel, neměl ani šedesát kilo, vzpomíná dcera Michala Tučného

Táta Michaely Tučné je dodnes ikonou české country music. Báječná ženská,... číst dále >