Kdy mít nachystanou výbavičku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.06.19 16:34
Kdy mít nachystanou výbavičku?

Krásný slunečný den,

vím, že je to hodně individuální a že termín porodu může být samozřejmě úplně jiný než je předpokládaný termín. Ale zajímá mě, kdy jste měli nachystanou výbavičku pro miminko. Mám termín 24. srpna a ještě finišujeme rekonstrukci bytu. Doufám, že úplně úplně nejpozději se na konci července budeme stěhovat. Mám v plánu vše postupně nakoupit (objednat) a všechno bude přichystané, ale nechci prát a vybalovat věci ještě na starém bytě. Není to ani kam dát. Ale švagrová mě pořád stresuje a nabízí mi, že mi oblečky vypere a že si je můžu nechat u ní. Přijde mi zbytečné to prát tak dopředu a někam ukládat. Navíc nechci to mít na více místech… Co myslíte? Opravdu to nechávám na poslední chvíli? :) Kočárek máme, věcičky a potřebné věci objednám, postýlku stejně budeme montovat na novém bytě, vždyť to je potom otázka 2 dnů to vyprat, usušit v sušičce, vytřít skříňky, smontovat postýlku a hezky nachystat, ne? Nebo jsem naivní? :) A to mi ještě se vším pomůže chlap.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineP4ja
Extra třída :D 10041 příspěvků 14.06.19 16:37

Záleží, kdy budeš rodit. Já v 35tt a byla jsem ráda, že jsem měla vypráno a poskládáno. Chystala jsem to postupně asi ve 32tt. A ještě že mě manžel dokopal k dokoupení tašky do porodnice.

luci.no
Zasloužilá kecalka 506 příspěvků 14.06.19 16:39

Pokud je tehotenstvi bezproblemove (coz nemusi nic znamenat) a chlap funguje, tak bych to nechala az po prestehovani. Z vlastni zkusenosti vim, ze chlap zvladne vyprat, vyzehlit a nachystat veci, zatimco zena je v porodnici ;)

lachtanice86
Echt Kelišová 8299 příspěvků 14.06.19 16:42

Já to nechala na poslední chvíli. Dělali jsme rekonstrukci jádra. Takže tašku do porodnice, prani, žehlení, postylku jsem měla hotovou až 14dnu před termínem. Ale i tak jsem byla v klidu

Uživatel je onlineRusset
Neúnavná pisatelka 17018 příspěvků 14.06.19 16:45

Postýlku jsme montovali pár dnů před odjezdem do porodnice. Výbavu včetně kočárku jsme měli doma asi od poloviny těhotenství, dost jsem toho dostala a všechno vyprala a vyžehlila. Syslila jsem to v plastových krabicích s víkem. Do skříňky jsem to naskládala až asi měsíc před porodem.

Uživatel je onlineeM91
Stálice 99 příspěvků 14.06.19 16:46

Taky jsem odkládala koupení kočárku a postýlky. Termín jsem měla 4.3. tak jsem si říkala kolik mám času. Nakonec jsme to koupily 10.2. a malá musela ven 16.2. císařem :roll: takže já bych to na konec července neodkládala :nevim:

bobda
Zasloužilá kecalka 542 příspěvků 14.06.19 16:47

Ahoj, ja teda jako prvorodicka jsem měla vše nachystane měsíc před termínem a rodila jsem v 37 týdnů neplanovanym císařem, takže jsem byla ráda, ze jsem nic nepodcenila a nenechavala na poslední chvíli :mavam:

katintheBOx63
Zasloužilá kecalka 575 příspěvků 14.06.19 16:53

Já vše nakoupila ještě nekdy do cca 25tt, teď jen dokupuji takové drobnosti a blbosti co si ještě vzpomenu. A jsem ráda, pač mi v 26tt začal vyskakovat tlak, tak jsem zběsile všechno rychle poprala, posušila a vyžehlila. Zbalila do lodniho kufra aby bylo nachystano kdybych rodila dřiv a nemusel to řešit manžel. Zbalila jsem tašku do nemocnice - hrozila hospitalizace, zbalila tašky k porodu, po porodu a pro mimco. No a teď čekám co bude. Zatím dobrý jen furt hlídám tlak a mám klidový režim, aktuálně 34tt. No ale dětský pokoj ještě nemám hotový, pač do 1.7 je v rekonstrukci, takže tohle budu ještě dělat na poslední chvíli. Ale doufám, že ještě alespoň ty 4 tydny do 38tt mimco vydrží a dáme to. Už to bude jen o tom umýt v něm okna, poklidit, manžel složí postýlku a já vybalím věci, takže to už by mělo být tak max práce na pár hodin.

Wendea71
Ukecaná baba ;) 2399 příspěvků 14.06.19 17:01

Jsem 34tt a mám víceméně hotovo. U nás v rodině jsou běžné dřívější porody tak proto už nachystano, chybí uz jen smontoval postylku, to mám slíbeno tento vikend :mrgreen:

Janli
Echt Kelišová 9267 příspěvků 14.06.19 17:05

Já měla všechno nachystaný do konce šestýho měsíce. Nechat to na konec těhotenství, tak mě švihne. U druhýho dítěte se to vyplatilo, protože jsem rodila o sedm týdnů dříve. Využila bych nabídky švagrové a věci u ní minimálně uskladnila. Ono se ti klidně může stát, že hned neseženeš co si představuješ a pak z toho budeš akorát ve stresu.

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 2284 příspěvků 14.06.19 17:13

Já jsem měla všechno udělaný na začátku sedmého měsíce. Včetně tašky do porodnice. No a vyplatilo se. Když mi měsíc před termínem praskla voda (po naprosto ukázkovém těhotenství), nemusela jsem se stresovat ještě tímhle. Obecně obdivuju ženský, co ti tady napíšou, že týden před porodem ještě neměly skoro nic. Na to bych fakt neměla nervy.

7.straka
Zasloužilá kecalka 951 příspěvků 14.06.19 17:14

Šla bych na jistotu - pár kousků oblečků a nejnutnější věci nechat v pohotovosti u švagrové, zbytek nechat do nového. V krajním případě než se vrátíš, tak chlap postaví postýlku a dochystá to nejnutnější. U sebe bych měla zabalenou svou tašku do porodnice.

Aspera
Generální žvanilka 22099 příspěvků 14.06.19 17:19

Měla jsem to podobně jak ty. Po nástupu na mateřskou jsme se stěhovali na barák, kde jsem to musela ještě vše rozdělit na svá místa. Výbavičku jsem prala ani ne měsíc před porodem a bylo to v pohodě. Já jsem ale rodila v termínu. A měla jsem domluveno, že kdyby se něco stalo, že mi to mamka doma připraví, takže bez stresu.
Edit: vše jsem teda měla nakoupené a sehnané dřív, jen to nebylo vyprané, umyté atd.

Příspěvek upraven 14.06.19 v 17:21

Aspera
Generální žvanilka 22099 příspěvků 14.06.19 17:20
@7.straka píše: Šla bych na jistotu - pár kousků oblečků a nejnutnější věci nechat v pohotovosti u švagrové, zbytek nechat do nového. V krajním případě než se vrátíš, tak chlap postaví postýlku a dochystá to nejnutnější. U sebe bych měla zabalenou svou tašku do porodnice.

Tašku jsem měla přichystanou už ze starého bytu a na tu jsme dávali furt pozor, aby byla po ruce.

stinga
Echt Kelišová 7802 příspěvků 14.06.19 17:20

Já bych taky využila nabídku švagrové :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama