Kdy mohu dát Pribináček k snídani?

85
22.4.20 15:15

Kdy mohu dát Pribináček k snídani?

Ahoj holky, kdy mohu dát Pribináček k snídani? Jsme na příkrmech měsíc a půl a zatím dávám jen oběd. Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25588
22.4.20 15:16

@Kyticka611 po roce věku dítěte, ale i tak to není nic moc zdravého

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11110
22.4.20 15:19

Obsahuje tvaroh, který zatěžuje ledviny a do roka dítěte by se vůbec podávat neměl. Navíc, když už budeš pak dávat, kup raději Lipanek, je v něm z těch kupovaných nejméně zbytečných látek. Ale domácí je lepší a vyjde tě na pár korun.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4279
22.4.20 15:20

Mě dr říkala až od 8mes. Začla jsem mezi 10-12r ale ke svace

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5911
22.4.20 15:23

Pribinák jako kupovaný spíše nikdy. Lipánke občas po druhém roce. Po roce domácí pribinák (ušlehaná smetana s tvarohem) bez slazení.
Rozhodně ne 6-7mi měsičnímu nedávat tvaroh. Jedtě pomaličku oběd, už přidejte třeba přesnidávku. Křupky kukuřičné. V 8m zkuste ráno kaše, bílý jogurt. Nespěchat!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52372
22.4.20 15:33

Od nějakých 10 měsíců jsem ke svačině dávala občas Matyldu (mix tvaroh a jogurt), Lipánek cca od roku. Pribináček si dal prvně až někdy ve školce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2049
22.4.20 16:22

Je v tom spousta cukru, teoreticky po roce, ale moc zdravé to není, je to jako dávat mu k svačině tatranku. Můžeš si doma smíchat tvaroh a smetanu, to je ok a výraznější levnější. Po roce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3287
22.4.20 16:22

@Kyticka611 Zbytečná směs cukru a balastu. Bílý jogurt stačí, ten můžeš už od cca 8 měsíce. Jakmile dáš dítěti pribiňáka, tak přestane ten bílý jogurt jíst. Zvykne si na cukr. Nevím, jestli je to žádoucí. My mýme 18 měs. a stále mu jogurt chutná,… nezná sladké kromě ovoce a zeleniny.
Možná jsme trochu extrém, ale fakt záleží, jaký styl stravovnání chcete zavést. My úspěšně razíme metodu Neochutná = nevyžaduje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5911
22.4.20 16:32
@Petra Star píše:
@Kyticka611 Zbytečná směs cukru a balastu. Bílý jogurt stačí, ten můžeš už od cca 8 měsíce. Jakmile dáš dítěti pribiňáka, tak přestane ten bílý jogurt jíst. Zvykne si na cukr. Nevím, jestli je to žádoucí. My mýme 18 měs. a stále mu jogurt chutná,… nezná sladké kromě ovoce a zeleniny.
Možná jsme trochu extrém, ale fakt záleží, jaký styl stravovnání chcete zavést. My úspěšně razíme metodu Neochutná = nevyžaduje.

Přesně. Dcera po druhém roce ochutnala tyhle lipánky a bílý jogurt šel do kytek. Do té doby jedla bílý jogurt, domácí pribinák z tvarohu a smetahy. Po druhém roce už to zkusila. A bylo to… čím pozdějí tím líp. Ale myslím že i nyní ve čtyřech má dcera dobré stravovací návyky a jsem ráda že jsem byla takto přísná. Obědy jí jakékoliv. Zelenina, maso, ryby… má ráda na večeři zeleninové polévky. Anebo třeba okurku, rajče a šunku. Ale dá si i čokoládu. Každopádně dle mě závisí na začátku do těch 2,5 let na co se dítě naučí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
elibro
22.4.20 16:32

Mnohem líp poslouží bílý jogurt a vločky/nepřeslazené musli, dávala jsem někdy kolem roku. Neslazené. Popř. s kukuřičnými lupínky, s nakrájeným ovocem, s čistým kakaem (ne grankem), s oříšky… Vyplatí se to nejen zdravotně, člověk ušetří majlant za všechny ty slazené matyldy, pribiňáky a spol. do budoucna - a když už to sem tam koupím, mají to děti za neobyčejný svátek obžerství :D

Jinak nijak striktní nejsem, děti celkem brzy poznaly radost doslazeného jogurtu, piškotů, granka a spol. Akorát to prostě není běžně v lednici nebo na stole a úplně to stačí. V krámě se o nějakou tu matyldu samozřejmě žebrá, nejednou ji ale „vyměním“ s dítětem třeba za avokádo (to je u nás extrémní hit) apod. Že by se svým raním bílým jogurtem měly problém, to se ještě nestalo. Obdobně znají třeba chuť Coly (tu máme doma tak dvakrát do roka), bez potíží pijí čistou vodu, babiččiny šťávy a čistý mošt… Čili spíš než o tom dětem zatajovat některá jídla je to, pro mě, o tom, dělit je na běžná a příležitostné pochutiny. Plus si bez rozpaků říkáme: ano, jasně, mě to taky chutná, ale zdravé to není, proto pomálu. Chápe to už tříleté dítě.

• Citovat
  • Nahlásit
2645
22.4.20 16:52

Řiď se podle svýho selskýho rozumu. Někdo ti tu poradí klidně od 6m, někdo až v pubertě. Tvaroh sice asi není na ledviny ideální, ale po kilech ho asi nejíte. Pribiňák je dost sračkoidní, lepší je Lipánek nebo ta Matylda. Já kupuju bílý jogurty, od asi 10m občas dostane nějakej sladkej, jak kdy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11731
22.4.20 17:07
@Petra Star píše:

tak syn měl poprvý lipánka asi v roce a půl a bílý jogurty kvůli tomu jíst nepřestal :roll:

každopádně do roku bych to děcku určitě necpala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17304
22.4.20 17:37

Když mu to nedáš nikdy, tak i nic nepřijde, btw ma zavedeny jen oběd, tak proč ho cpát takovou sračičkou? dej bilý jogurt s ovocem, vločkami, musli, kokosem atp. dle chuti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
166
22.4.20 17:50

Pediatr radil, že tvarohové a smetanové výrobky po roce věku. Vysoký obsah bílkovin zatěžuje ledviny. Nekupuji si tyhle dezerty ani pro sebe, radši smíchám tvaroh, smetanu, lehce osladím, přidám jahody nebo borůvky a je to lepší :srdce: malá dostane po prvních narozeninách, zatím si vystačí s bílým jogurtem, má ho ráda ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3688
22.4.20 18:32

Ty jo, starší má 26 měsíců a nenapadlo mě mu něco takového davat. Jí bílý jogurt (ten mu teda poslední dobou nejede), ted už i tvaroh, miluje samotnou domácí lucinu, příp. s ovocem… Hele je levnější a zdravější mu dát třebas ten bílý jogurt, nebo mu to teda vyrobit doma…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat