Kdy může doktor rozpoznat těhotenství?

9.8.13 11:36

Kdy může doktor rozpoznat těhotenství?

Ahoj holky. Snažíme se o mimi, ovulaci jsem měla začátkem srpna a včera jsem byla u doktora na preventivní prohlídce. Trochu jsem doufala, že by mi mohl říct, že se nám to podařilo, ale udělal stěry a ultrazvuk vaječníků a konec. Mohl by už tak brzy poznat tehotenství? Poznal by to a protože nic neřekl tak nejsem těhotná, nebo to tak brzy poznat nejde a já mohu ještě doufat???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11133
9.8.13 11:40

Hele, dneska je 9.srpna… jestli byla ovulace dejme tohu 1.-3. tak to by si jeste ani tvoje telo nevsimlo, ze se neco deje ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Oz
9304
9.8.13 11:43

Ještě by to nepoznal, spíš budeš mít ducha na testu, začala bych tím. Já byla pár dní po vynechané MS a měla jsem už váček, ale embryo zatím vidět nebylo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
9.8.13 11:48

@Oz
tyden po ovulaci bych nehledala ani ducha. 5-10 den se teprve uhnizduje.

Po oplodnění vajíčko zvolna putuje vejcovodem a přibližně 4.-5.DPO dorazí do dělohy. Mezi 5.-11. DPO, ale nejčastěji 7.-10.DPO se vajíčko uhnízdí v děložní sliznici. Do té doby naše tělo vlastně vůbec netuší, že je těhotné. Teprve po uhnízdění začíná vajíčko (lépe řečeno počátek placenty) uvolňovat hormon hCG, který posléze způsobuje všecky ty změny, které pociťujeme. Tento hormon dává najevo žlutému tělísku (které vzniklo po prasknutí folikulu), aby nezanikalo (jeho zánik při cyklu, který nekončí otěhotněním, způsobuje pokles progesteronu a následou menstruaci) a dále produkovalo progesteron.
A je to právě hormon hCG, na který reagují těhotenské testy. Hladina tohoto hormonu se velice rychle zvyšuje (udává se, že každé dva dny se až zdvojnásobí) a když dosáhne určité hladiny, je schopen ji v moči rozpoznat i úplně obyčejný těhotenský test.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12746
9.8.13 11:50

Ne to by opravdu nic neviděl.
já byla 4+1 a byla jen zvýšená sliznice. v 6+1 byly vidět dutinky. „něco“ vidět na utz se dá nejdřív 5-6 týden což je asi nejdřív 3 týdny po oplodnění

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35545
9.8.13 11:56

To by mohl asi z krve, jinak ne - si tedy myslím, ono to zase není tak, že máš styk a ráno už je vajíčko uhnízděné, chvilku to trvá :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.8.13 11:59

Jéé díky holky, takže ještě pořád můžu doufat:-) Test bych si chtěla udělat až když nedorazí MS.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
9.8.13 12:02

@miiisha2
doufat urcite muzes, zatim to je uplne otevrene. ono jeste ani ted by to vajicko nemuselo byt uhnizdene. ale zas se k tomu extra neupinej, tech moznosti je spousta.
kazdopadne preji, at to vyjde. kdyz ne ted, tak priste urcite ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Oz
9304
9.8.13 12:02

@Ali-Ali já jsem nemyslela test hned, ale obecně se to zjistí dřív z testu než utz :) Nicméně pro tazatelku je to jasná odpověď, vidět nemohl nic, takže není nic ztraceno 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
9.8.13 12:06

@Oz
jo, tak to jo.
oni ani lekari vetsinou vubec nechteji spekulovat driv nez je sance videt srdicko (7-8tt.). a ono je to tak lepsi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14857
9.8.13 12:26

Poznaj prd i v dem ocekavane ms, nebo kus po

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu