Kdy můžu zrušit pojistku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.07.18 18:48
Kdy můžu zrušit pojistku?

Ahoj, mám dotaz. Koupila jsem si skútr, v pondělí jdu na evidenci, pojistku a přepis. Bohužel se naskytla nepříjemnost a já ho musím hned prodat. Tudíž mě zajímá, když v pondělí zaplatím pojistku a třeba za týden skútr prodám, mohu zrušit i tu pojistku a oni mi vrátí peníze? Nebo ji můžu zrušit až po nějaké době. Děkuji

Reakce:

Monchichik
Kelišová 5164 příspěvků 25.07.18 18:56

A proč budeš ty platit pojistku, když ho hned prodáváš? Tak ať jí zaplatí rovnou nový majitel. A ano, při prodeji zrušíš pojistku a oni ti vrátí peníze, ne všechny, ale po týdnu asi skoro všechny.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.07.18 18:57

Protože k přepisu potrebuji zelenou kartu.

Evka73
Závislačka 2673 příspěvků 25.07.18 18:59

Můžeš zrušit pojistku hned, přineseš na pojišťovnu potvrzení o prodeji (to si nejsem jistá, jestli je to nutné nebo stačí jen nahlásit že pojistku rušíš) a je tam asi nějaká výpovědní lhůta - já když prodávala auto, tak havarijko mi zrušili s dvouměsíční výpovědní lhůtou, povinné ručení hned k datu prodeje. Peníze mi přišli cca do měsíce od zrušení každé pojistky.

Monchichik
Kelišová 5164 příspěvků 25.07.18 19:03
@Anonymní píše:
Protože k přepisu potrebuji zelenou kartu.

Aha, to mi nedošlo ;) A proč si ho nezaeviduje hned nový majitel včetně pojistky? Nestačila by jen mezi vámi nějaká smlouva, že jste si ho prodali a on ho zaregistroval rovnou na sebe? Asi bych si zašla na registr se zeptat nebo tam zavolej.

a12
Vesmírná mluvilka 32255 příspěvků 25.07.18 19:09
@Monchichik píše:
Aha, to mi nedošlo ;) A proč si ho nezaeviduje hned nový majitel včetně pojistky? Nestačila by jen mezi vámi nějaká smlouva, že jste si ho prodali a on ho zaregistroval rovnou na sebe? Asi bych si zašla na registr se zeptat nebo tam zavolej.

Si myslim, ze zadny novy majitel jeste neni ;)

Monchichik
Kelišová 5164 příspěvků 25.07.18 19:13

@a12 No tak to nevím, co by pak dělala na pojišťovně, já mám za to, že jsem jim tam dávala kupní smlouvu, když jsem auto prodala.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.07.18 19:22

Pro shrnutí :) koupila jsem skútr, mám plnou moc. V pondělí chci jít na evidenci kontrolu, udělat pojistku a přepis. Potom budu hledat nového majitele. Kdybych ho našla třeba za týden, tak mě zajímá jestli tu pojistku můžu zrušit po tak krátké době :)

Monchichik
Kelišová 5164 příspěvků 25.07.18 19:23
@Anonymní píše:
Pro shrnutí :) koupila jsem skútr, mám plnou moc. V pondělí chci jít na evidenci kontrolu, udělat pojistku a přepis. Potom budu hledat nového majitele. Kdybych ho našla třeba za týden, tak mě zajímá jestli tu pojistku můžu zrušit po tak krátké době :)

Můžeš ;)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.07.18 19:25

Super, děkuji :)

a12
Vesmírná mluvilka 32255 příspěvků 25.07.18 20:48
@Anonymní píše:
Pro shrnutí :) koupila jsem skútr, mám plnou moc. V pondělí chci jít na evidenci kontrolu, udělat pojistku a přepis. Potom budu hledat nového majitele. Kdybych ho našla třeba za týden, tak mě zajímá jestli tu pojistku můžu zrušit po tak krátké době :)

Presne tak jak pises jsem to pochopila :lol: @Monchichik

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly

V již šestém ročníku grantového programu Komerční banky a Asociace malých a... číst dále >

Články z Expres.cz

Tento poklad je z Česka! Sexy Karolína je první evropskou hokejovou trenérkou

Česká republika se má čím chlubit! Třicetiletá sexbomba Karolína Huvarová... číst dále >

Vyhrál v Milionáři, do roka vraždil: „Donutila mě Hepnarová,“ vysvětloval lesní vrah Kalivoda

V roce 2004 byla soutěž „Chcete být milionářem?“ na vrcholu popularity.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >