Kdy na mateřskou dovolenou?

89
18.3.16 11:58

Kdy na mateřskou dovolenou?

Ahoj děvčata, potřebovala bych poradit. Jsem poprvé těhotná, právě ve 20tém týdnu. Zaměstnaná, ale na neschopence. Chtěla jsme se zeptat kdy mohu nastoupit na mateřskou dovolenou? V kolikátém týdnu, nebo kdy před očekávaným porodem? A napíše mi to lékař? Velmi děkuji za odpovědi :-) :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25284
18.3.16 12:02

@Karvaz22 napise to doktor a chodi se 6-8 tydnu pred porodem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3300
18.3.16 12:02

6-8 tydnu pred terminem porodu. Napise to gynekolog.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6665
18.3.16 12:24

Můžete si vybrat libovolný termín mezi 8-6 týdny před porodem. Nástup na mateřskou si v tomto rozmezí volí rodička. Já nastupovala 8 týdnů před porodem a k tomu jsem si před nástupem na mateřskou vybrala 19dní dovolené, ale já to tak udělala aby mě doktorka neposlala na rizikové, měla jsem vysoký tlak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3582
18.3.16 12:33

Tak jak píšou děvčata, většinou toto řeší sestra a ta se vás zeptá jestli chcete jít 8 nebo 6.týdnu před TP. Myslím si že těch 6.týdnů je lepší. Nemocenskou máte počítanou z 60% platu a PPM ze 69%

Pokud však by jste chtěla být na nemocenské až do TP tak vám dnem porodu, pokud bude po TP už nebudou počítat 28.týdnů ale zkrátí vám to o to co jste byla déle na PN. Tím se připravujete o penízky. Toto není můj výmysl jak už mě jedna paní nařkla ale je to přímo sdělení z OSSZ. :-)))

PPM se vám nekrátí pokud rodíte předčřasně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2233
18.3.16 12:45

U nás třeba gynekologové, když jste na nemocenské, tak vám odchod na mateřskou napíšou rovnou 8 týdnů před TP. Pokud chodíte do práce, tak vám dají vybrat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.3.16 13:02
@jary1 píše:
U nás třeba gynekologové, když jste na nemocenské, tak vám odchod na mateřskou napíšou rovnou 8 týdnů před TP. Pokud chodíte do práce, tak vám dají vybrat.

Ja byla taky na neschopence a mohla jsem si vybrat. Sla jsem 6 tydnu pred, nikdo me nemuze nutit jit driv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1319
18.3.16 15:46

Financne to vychází lépe az 6 týdnů před porodem ( ale je to jen otázka pár stokorun - mate navic 2tydny nemocenske, posune se pobírání PPM, RP už je na tobě na kolik si zvolis měsíců, tam už to takovou roli nehraje..)
Ale pokud půjdeš 8 týdnů před termínem,,můžeš o to dřív vyrazit ven bez ohledu na vychazky, dokoupit výbavičku…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
89
18.3.16 23:05

Holky jste moc hodné, opravdu. Všem moc děkuju za rychlé odpovědi. Toto je pro mě opravdu něco nového. Na mimčo se samozřejmě doma moc těšíme, ale hrozila jsme se právě z těchto věcí, že nic nevím :-) Ale opravdu děkuju :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
89
18.3.16 23:07
@Romanetka píše:
Financne to vychází lépe az 6 týdnů před porodem ( ale je to jen otázka pár stokorun - mate navic 2tydny nemocenske, posune se pobírání PPM, RP už je na tobě na kolik si zvolis měsíců, tam už to takovou roli nehraje..)
Ale pokud půjdeš 8 týdnů před termínem,,můžeš o to dřív vyrazit ven bez ohledu na vychazky, dokoupit výbavičku…

No abych řekla pravdu tam mi trochu leze na nervy to že jsme omezena právě vycházkama, ale nenadělám ni, pořád lepší být s mimčem doma než se tahat v práci s bednama. Ale jak říkáte dokoupot výbavičku se bude asi hodit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
89
18.3.16 23:08

Tím pádem jak napíše lékař papír o nástupu na mateřskou a já jsem zaměstnaná, stačí papír odnést pouze do práce? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat