Kdy na pohotovost? Zánět prsu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.09.18 08:27
Kdy na pohotovost? Zánět prsu.

Ahoj holky. Jsem 4 měsíce od porodu a včera jsem dostala zábět. Zimnice, brutální bolesti hlavy a těla, k ránu jsem zvracela žluč (ale to protože jsem nejedla, nemohla jsem nic pozrmít a v 11 jsem snědla na lačno paralen). Jak jsem snědla paralen, udělalo se mi líp, teplota hezky klesla z 39ti na max. 37. Rozmasírovali jsme s partnerem prso, hezky odstříkali. Šla jsem si lehnout a od rána mám zas 38ky. A třeští mi hlava. Prso je flekatý, ale kojení nebolí, dokonce ani to rozmasírování není nějak že by se to nedalo vydržet. Zatrvrdliny tam nejsou. Prso masíruju, odstříkávám, odkojuji, paralen už jsem nebrala. Teplota kolísáˇezi 37 a 38,1. Ale ta hlava je strašná, je mi o dost líp než včera jak se to rozjíždělo, ale furt jsem ráda že ležím a o malou se stará chlap. :poblion:
Otázka je, kdy byste jeli na pohotovst? Nechci brát zbytečně atb, samozřejmě pokud to nepůjde jinak, tak protestovat nebudu. Říkala jsem si, že jak zas vyleze na 39jedu. Jely byste hned?

Prosím zachování anonymu, zdravotní stav.

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1256 příspěvků 24.09.18 08:35

Dle popisu jeď hned, nemusíš na pohotovost, měl by si s tím poradit i praktický lékař (jsem praktická lékařka a určitě bych takovou ženu vyšetřila a neposílala jí na gynekologii, zvláště u nás v malém městě, kde některé dojíždí i 30km). Pokud nechceš zbytečně antibiotika tak se dá udělat CRP. Ale dle tvého popisu to na něj fakt vypadá. Jen retence mléka by neudělala takové horečky. Samozřejmě teoreticky můžeš mít virozu a k tomu retenci mléka, ale to odliší jen CRP. Jestli je to zánět prsu tak ATB jsou nutná.

morinka7
Kelišová 6807 příspěvků 24.09.18 08:38

Mě skolil zánět hrozně rychle. Ráno trochu bolest prsa a odpoledne už jsem měla 38,6 °C, zimnici a taky bolest hlavy. Paralen nazabíral. Takže jsme jeli na pohotovost. Tam mi doktor řekl že jsem měla ještě počkat. Prso mi úplně hořelo a měla jsem už tvrdá místa. Nakonec řekl že jsem udělala dobře a dostala jsem antibiotika. Do 2 dnů mi bylo lépe. Antibiotika jsme měla poprvé za život :lol:
Jinak doporučuji tvaroh do plenky a dát na prso :palec:

vannilka
Povídálka 34 příspěvků 24.09.18 08:47

Ano, tvaroh do plenky a nechat cely den. Pomohl mi strašně moc, také horečka společně se zimnicí a strašná bolest hlavy a velikááááááááá únava. Kojila jsem dál. Držím palce!

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.09.18 08:49

@Lucka1111 pohotovost mám nejblíž, praktickou i gynekologa mám děsně daleko. A nevím, jak bych cestování zvládla, fakt mi takhle blbě snad v životě nebylo. A ještě si radši na gyndu zavolám, i když je soukromej, tak má hodně pacientů a nechce se mi jet přes celý velký město aby mě poslal ma pohotovost. :zed:

astoret
Ukecaná baba ;) 1023 příspěvků 24.09.18 08:52
@Anonymní píše:
@Lucka1111 pohotovost mám nejblíž, praktickou i gynekologa mám děsně daleko. A nevím, jak bych cestování zvládla, fakt mi takhle blbě snad v životě nebylo. A ještě si radši na gyndu zavolám, i když je soukromej, tak má hodně pacientů a nechce se mi jet přes celý velký město aby mě poslal ma pohotovost. :zed:

jinak domácí rychlá pomoc, jak už bylo zmíněno výše, tvaroh přikládat a masírovat, nahřívat v teplé vodě, často přikládat dítě, držím palce, já ho chytla hned z příjezdu z porodnice, horečka kolem 40 , hrozně blbě, nevolnost, hlava, měla jsme ho celkem 3× a vždy mi pomohlo tohle, al ten první byl nejhorší, dostala sjem špatnou radu v porodnici, že silou a v horké vodě, no myslela jsme, že omdlím..

ale pokud to nezabere , jela bych si pro atb, at je líp :kytka:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.09.18 08:53

@vannilka jo tak to je přesně ono. Doufala jsem, že takhle pozdě po porodu už se mi to vyhne. Slyším malýho ďáblíka, tak jdu nakrmit a odstříkat, dám tvaroh a uvidím, jak to bude pokračovat.. :nevim: ale tedy, je to masakr.

AlenaSu
Kecalka 380 příspěvků 24.09.18 08:56

Mě skolil zánět v noci. Probudila jsem se,bylo mi strašně zle. Tak jsem si vzala Paralen,po něm zimnice jak blázen. Ale kojila jsem statecne dál. No ráno jsem letěla na gyndu,tam mě dr.vyšetřil a ATB dal. Jenže ono to bylo už večer dobré a i sám dr.mi řekl,že to nemusím brát,když se budu už cítít lépe,tak jsem si vzala jeden prášek a tím to haslo :palec: tak přeji hodně zdraví a nenechte se tím odradit od kojení :srdce: držte se :kytka:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.09.18 09:12

@AlenaSu no tak na gyndě mi řekli, že mám jet podle toho, jak se cítím. Teplota furt 38, nestoupá. Kojit snad budu dál, akorát co mám zánět, mám pocit, že se mi nespouští mléko. Počkám do večera, když se to začne zhoršovat pojedu na tu pohotovost, tu máme skoro za barákem. Snad se mi k večeru udělá líp, mám prý hlídat, aby to nezatvrdlo, pak to prý bude horší.

P4ja
Kelišová 5820 příspěvků 24.09.18 09:14

Já jela hned. Protože mě skolilo asi 38,5, po zábalu kleslo, ale během hodiny to zase stouplo ke 39. Já na teploty skoro vůbec netrpím, takže jsme jeli v noci na gyn.pohotovost do nemocnice. Takže,pokud se ti to bude dařit srážet, pak mžeš ještě počkat, ale zase pokud je to zánět, tak by to asi přeléčit chtělo.

Mně se topo ATB hodně rychle zlepšilo. Doktorka říkala, že miminku nevadí. Dávala jsem si tvarohové obklady a hodně odstříkávala a malou přikládala.

acimedaca
Nadpozemská drbna 25846 příspěvků 24.09.18 09:21

Taky jsem měla horečku, zimnici, strašná slabost - pomohl na to opravdu ten tvaroh, měnila jsem ten obklad co 3h, vždycky po kojení a opravdu to pomohlo.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.09.18 09:23

@P4ja
Asi tedy taky počkám, jak to bude reagovat. Ta teplota nic nedělá, stojí na 38. Vzala jsem si paralen a uvidíme, jak se začne zvedat, tak jedu. Jen kdyby ta hlava tolik netřestěla! :lol:

pavla001
Stálice 99 příspěvků 24.09.18 09:32

ahoj, mezi kojením to chlad at už čímkoliv, a před kojením nahřej, já to při kojení ty zatvrdliny ještě vymasírovávala směrem k té bradavce, aby se to dostalo ven..

sluníčkoi
Kecalka 194 příspěvků 2 inzeráty 24.09.18 09:44

Musí být vždy horečka

Ennny
Ukecaná baba ;) 1435 příspěvků 24.09.18 09:50

Ahoj, ppokud se to dá jakž takž zvladnout tak ATB ne ,malej mi po nich nechtěl vůbec mliko pít ,vždycky trvalo asi tyden než zase chtěl kojit jinak šilený řev ,jenže mě to prso tak hořelo a bylo tak tvrde že tvaroh byl za 10 minut hrdukovaty a horký ,tak jsem jela a dostala jsem zprdunk že tam jsem pozdě jinak se mi to opakovalo 4× z toho 2× ATB …jinak ještě bylo dobré chladit mimo kojení před kojením zase naopak nahřát a pusinku ditěte na tu horkou stranu a na prsu jsem měla nařatou plinku a pak jsem davala led v sačku do plinky a celou dobu chladila ,ale vyhnat se mi to podařilo jen 2×

Stránka:  1 2 Další »

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Byla slepá, spalující a šílená, říká o lásce k ženatému Štaidlovi Zelenková

Od mládí byla rebel a bohém se vším všudy. Zpěvačka Jitka Zelenková (68)... číst dále >

Nejnechutnější Prostřeno všech dob? Tady opravdu jíst nechcete!

Pokud jste si mysleli, že vás již nic nepřekvapí, nenechte si ujít aktuální... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >