Kdy nabízet umělé mléko po příkrmu?

Anonymní
31.1.20 12:12

Kdy nabízet umělé mléko po příkrmu?

Ahoj, chtěla bych se zeptat zkušenějších :) Syn (8 měsíců) má zavedené 3 příkrmy, ale postupně začal přes den odmítat prso, tak ho učím na UM a kojím přes noc, kdy se milostivě napije. Dokud jsem ve dne kojila, tak když toho nesnědl úplně plnou dávku, zkoušela jsem průběžně nabízet prso, někdy si dal za hodinu, někdy za dvě, občas si cucnul míň, občas víc - klasika. Ale jak to děláte s UM? Když máte pocit, že mají za nějakou dobu hlad/žízeň, tak prostě uděláte plnou dávku a ony si vypijou, co potřebují? Nebo toho uděláte míň, aby se zas nepřejedly a chtěly následující jídlo? Je to pro mě nějaká věda :) Díky

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1312
31.1.20 12:16

Já bych se na celý um vyprdla. Proto si z prsa cucnul míň/víc - vzal si kolik potřeboval. Nesnědl celou dávku? Tak snědl tolik, kolik mu stačilo. Dala bych mu před den třeba čaj, pokud máte pocit, že má málo tekutin. Do roku má být pořád důležitější kojení než kolik sní příkrmu. Ten se spíš nabízí a dítě ochutnává.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2431
31.1.20 12:22

Taky nechápu proč UM. K pít i bych nabízela vodu nebo čaj a jinak se snažila nakojit, podle toho kolik sni, nemá hlad nemá. Bud se nakoji nebo vydrží do dalšího jidla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5853
31.1.20 12:22

Dcera 7m, kojím v noci a přes den už ani nechce. Ráno má UM, svačina, oběd, svačina, něco malého, večeře. Nabízím čaj, zatím mu moc nedá, ale ostatního jídla sní dost, takže UM už nenabízím. Max je alternativa mimo nějakou porci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
31.1.20 12:32

Moc se omlouvám, ale nepřišla jsem se sem radit, jak zachránit kojení. Syn je notorický bojkotér už asi od 2. měsíce, bojujeme s tím celou dobu, ty poslední měsíce se pořádně napil už jen v polospánku, nemohla jsem jít nikam na dýl, protože se nenapil jindy než doma v klidu v tichu v posteli. Nechtěla jsem se tu o tom dlouze rozepisovat, protože to nebylo předmětem mého dotazu. Ráda budu kojit v noci, dokud bude mít zájem, aby měl mé mléko, ale přes den už se o kojení pokoušet, myslím, nechceme ani jeden :) Na lahvičku se naučil bez problémů, spokojený, že mu to rychle teče, umělé vzal postupně na milost taky. Myslím, že se bez něj ještě neobejdeme, protože jí sice kaši i jogurt, ale rozhodně toho nesní tolik, aby to pokrylo denní mléčnou dávku, navíc mi nechce pít žádné jiné tekutiny. Takže jsem se nechtěla zeptat, jak začít znovu kojit přes den ani jak to udělat bez UM, ale jak nabízet UM k příkrmům. Díky za pochopení :)

• Nahlásit
  • Citovat
2772
31.1.20 12:57

Místo těch zbývajících jídel má UM? Dcera snědla příkrmů menší množství, dávala jsem UM hned po jídle, aby jí taky stihlo v žaludku vytrávit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
31.1.20 13:33

@Havlova Má ráno mléko, dopoledne jogurt a ovoce, odpoledne masozeleninu, pak buď ještě dávku mléka na svačinu, když tolik zeleniny nesní, nebo pak rovnou navečer kaši, před spaním mléko a pak parkrát v noci. UM hned po jídle nechce, nebyl to nikdy velký jedlík, tak když se trochu zasytí, tak mu to stačí :)

• Nahlásit
  • Citovat
1312
31.1.20 13:37

Tak si myslím, že takhle je to v pořádku. Žádný UM bych mu po jídle nedělala. Občas bych mi i tak nabídla prso, ne kvůli udržení kojení, ale třeba aby se jen tak napil (třeba na chuť). A taky bych mu nabízela vodu/čaj.. já koupila takový pro nás ideální hrneček (lahvičku), do ní dám ráno pití a dítě samo pije jak potřebuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2772
31.1.20 13:41
@Anonymní píše:
@Havlova Má ráno mléko, dopoledne jogurt a ovoce, odpoledne masozeleninu, pak buď ještě dávku mléka na svačinu, když tolik zeleniny nesní, nebo pak rovnou navečer kaši, před spaním mléko a pak parkrát v noci. UM hned po jídle nechce, nebyl to nikdy velký jedlík, tak když se trochu zasytí, tak mu to stačí :)

Tak to by mu mělo stačit, ne? Vždyť má mléko/něco z mléka cca 5× denně. Spíš bych zkoušela vodu nebo čaj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama