Kdy nahlásit těhotenství v práci?

65
13.7.04 10:57

Kdy nahlásit těhotenství v práci?

Ahoj maminy, nastávající i čekající,

mám k Vám prosbičku. Chtěla bych se Vás zeptat, kdy jste hlásily v práci nadřízenému, že jste těhotná. Já jsem nyní 14+4tt a zatím to tajím, ale pár lidí mě již postrašilo, že musím ze zákona hlásit každou zdravotní změnu a že má zaměstnavatel právo 3 měsíce na hledání náhrady. Gynekolog zastává názor, že to mám tutlat, co nejdéle.
Jak jste postupovaly Vy?

Moc Vám děkuji a přeji Vám krásný den.
Ahoj Kajina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
13.7.04 11:33

Ahoj Kajino,
nikde neni urceno do kdy mas zamestnavateli hlasit tehotenstvi. Tusim, ze to psali v posledni nebo predposledni Bettynce. Nevim, jak je to se zmenou zdravotniho stavu. Ja sama jsem hlasila tehotenstvi az v patem mesici. :)

• Nahlásit
  • Citovat
147
13.7.04 11:39

Ahojky,
já budu nahlášení v práci také oddalovat a rozhodně to neprozradím dříve než po 12 tt. Plánuji pak neschopenku - nejdříve neřeknu proč (prostě řeknu chřipku nebo tak něco) a pak to asi prozradím. No uvidíme, jak to všechno dopadne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
13.7.04 11:56

Ahoj,
myslím, že je jen na tobě, kdy to v práci řekneš. Obvykle to maminky říkají po dokončení 3 měsíce, kdy přestály tu nejrizikovější dobu. Já jsem to například v práci řekla až včera (18tt) a nebyl žádný problém.
Jana

• Nahlásit
  • Citovat
1290
13.7.04 12:38

Ahoj,

já těhotenství v práci nahlásila ihned v 6tt., protože jsem dělávala 12-nácti hodinové směny a spoustu přesčasů.
Stejně jsem po 14 dnech odešla na neschopenku.
Hodně záleží na přístupu zaměstnavatele a typu práce, který děláš.
Já osobně bych to hlasila nejpozději po 3. měs. těhotenství.
Měj se krásně !
Zuzka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2518
13.7.04 19:16

V čevnové Betynce je skutečně napsáno, že se to zaměstnavateli nemusí hlásit (pokud ovšem neděláš noční směny, nebo práci, která by škodila těhulkám :-))

Když bude čas, zkusím to sem opsat :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
980
13.7.04 19:17

Asi bych se rozhodovala podle toho jaké zaměstnání dělám…Aby měli čas najít si za mě náhradu. Jsou zaměstnání, kde to prostě ani jinak nejde - třeba učitelky. Težko hledat náhradu v polovině roku, před maturitama atd…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
151
13.7.04 21:12

Ahojky!
U me to bylo jednoduchy, protoze jsem mela riziko a automaticky mi doktor v 7.tt napsal neschopenku.
Ale napadla me jedna vec, mozna je lepsi nahlasit to co nejdrive, protoze tehotnou pokud vim nemuzou vyhodit. A nikdy clovek nemuze vedet, co se stane. Na druhou stranu, kdyz tehotenstvi, nedej boze, skonci spatne, je pak dotycna v nevyhode, protoze zamestnavatel vi jiste, ze se snazi otehotnet a mit deti a tudiz, ze se chysta odejit a muze se ji chtit zbavit, dokud to jde.
Mozna se mnou nebudete souhlasit, ale tohle je muj nazor.
Papa Lucka
http://nikolasek.wz.cz

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
13.7.04 23:23

Ahoj!Souhlasím s Luckou,ale až s tou druhou půlkou!Sice těhotnou nemůžou propustit,ale co když to opravdu nevyjde!?Já bych to řekla až po 3 měsících.Když to nevyjde nemusí nic vědět a nehrozí jí výpověď ,že se snaží o dítě - dnes jsou zaměstnavatelé hrozně vypočítavý. Když bude vše v pohodě už s tím nic v práci nenadělají a už si jen užívat ten nejkrásnější pocit!Kdyby jsi dostala výpověď aniž by věděli že jsi těhotná

• 1 jsi po výpovědi a při registraci na ÚP v ochrané lhůtě a dostaneš neschopenku z peněz z předchozího zaměstnání
  • 2 než ti doběhne výpovědní lhůta a nastoupíš na neschopenku-výpovědní lhůta se odkládá až po nastoupení do práce(výpověď z důvodu nadbytečností=3měsíce ,odpracuješ 14 dní pak neschopenka, po návratu z neschopenky 3měsíce mínus 14dní již odpracovaných)
    Vše dobře dopadne ,jen to zbytečně neuspěchej s tím odhalováním!Zatím si tu novinku užijte pěkně v soukromí :D :wink: Pá Hanka
  • Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama