Kdy nakupovat na miminko?

Anonymní
20.3.17 19:28

Kdy nakupovat na mimi?

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, kdy jste pořizovali věcičky na miminko.Jsem 25+3tt a pořád mám nutkání něco objednávat z netu. Hrozí předčasný porod, nechci to nechávat na přítele, ale zase kdyby se něco nedejbože stalo budu tu mít věci :nevim:.Kdybych rodila předčasně, tak stejně dítko bude nějakou dobu ještě v nemocnici. U první dcery jsem měla komplet výbavu už ve 20tt a bylo to moc brzo. S přítelem o tom diskutovat nejde, ten by to nejraději kupoval až po porodu :roll:.Jak jste to měly vy?

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

5740
20.3.17 19:31

Já nakupovala po velkém ultrazvuku, který byl ve 22.tt. A ještěže tak, rodila jsem předčasně ve 30.týdnu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.3.17 19:34

Já jsem teď 30 týden a pomalu začínám nakupovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.3.17 19:35

Já Ti to povím takhle… snažíme se přes rok a půl, většinu výbavy mám už přes dva roky… Tehdy jsme nevěděli, že budeme mít problém;-)

• Nahlásit
  • Citovat
20.3.17 19:36

Já nakupovala průběžně od začátku do 6 měsíce chtěla jsem mít klid potom vše hned připravila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.3.17 19:44

Já s nákupy začala ve 20. týdnu. Kolem 25. týdne jsem si i vše vyprala, nastrkala do vakuových pytlů a až budu na mateřské, začnu pomalu vyndavat a žehlit… Mám radši, když mám věci přichystané dřív, jinak mě to stresuje :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3038
20.3.17 19:52

My jsme zacali pomalu schanet vybavu nekdy kolem 20tt. Me by taky stresovalo nechavat neco na posledni chvili. A na kocarek jsme cekali tri mesice od objednani. A to jsme nezadali kdovico specialniho :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2029
20.3.17 19:57

Čekala jsem na velký UTZ ve 20. týdnu, potom jsme vyrazili na nákupy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13861
20.3.17 20:01

Ja nakupovala prubezne od druheho trimestru, vzdycky kdyz sme sli nekam nakoupit tipu tesco, tak sem koupila neco co se mi libilo kdyz maj treba akci, jinak sem kupovala vecicky v pepcu, v tom tescu, par veci v kik, v c&a a v h&m. Ono toho ze zacatku neni moc potreba. Taky se daj sehnat ty krabice na bazarku za par korun :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.3.17 20:12

Začala jsem nakupovat až po nástupu na mateřskou tj 32 tt, jedinou výjimkou byl kočárek ten cca o měsíc..v šestinedělí, když miminko spinkalo jsem dokoupila vše, co se ukázalo jako potřebné a neměla jsem.-) např. rada ostatních:nekupuj velikost 50 a 56..no a moje dítko mělo 3200 g a 50-56 měl do 4 m.-) vždyt v dnešní době, kdy se dá vše koupit přes internet není třeba nic hrotit.-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.3.17 20:14

Já začala nakupovat hned po 1. screeningu, kdy nám řekli i pohlaví. Bude to náš první drobek a hrozně se těšíme :). Kočárek jsme koupili v 16. týdnu a schovali u tchánovců, aby to nepřineslo smůlu :).
Nyní jsem v 19. týdnu a je fakt, že většina už je koupena :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3528
20.3.17 20:16

Nepamatuju se přesně, kdy jsem začala nakupovat, myslím, že tak od toho 20. týdne, ale kolem 30. týdne už jsem měla většinu věcí pohromadě, připravené nebo objednané :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.3.17 20:47

Nakupovala jsem průběžně od toho 18-20tt. A kočárek jsem sice měla vybraný ale koupili jsme ho až když jsem měla 8 týdnů do porodu a vyzvedávali asi měsíc před porodem a nechali u našich :-) A pokojíček nám přišel asi okolo 25tt :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
112
20.3.17 20:49

Já jsem plánovačka, takže s koncem 1. trimestru jsem začala s drobnostmi, hlavně oblečení pro mimi po secondhandech, a pak jsme postupovali k větším věcem, nakonec výbava do porodky, postýlka a kočár, na závěr jsem ještě po bazarech online sháněla látkové plenky. Asi měsíc před porodem jsem měla vše podstatné, i sbaleno do porodky. Kočár byl zaplacen a připraven v obchodě, vyzvednut asi 2 týdny před termínem. Pověrčiví mohou vyzvedávat až po porodu :) Vše průběžně a v klidu :) Tak hodně štěstí :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4303
20.3.17 21:02

U první dcery jsem začala nakupovat po velkém utz ve 20. týdnu. Postýlku jsme měli doma poměrně brzy, kolem 25. týdne, kočár asi měsíc před porodem. Teď ve druhém těhotenství jsem se k tomu musela strašně dokopat a stále nemám vše. Jsem 35+4 :mrgreen: Kočár, postýlku a košík doma nemám, matraci musíme ještě dokoupit. Alespoň mám vyprané oblečení a tak nějak nakoupeno do porodnice. Měsíc do termínu, tak je čas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama