Reklama

Kdy nechat naočkovat dítě, když je často nemocné

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Andrejka1
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 12.10.09 21:33
Kdy nechat naočkovat dítě, když je často nemocné

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jak stíháte naočkovat děti, pokud je máte často nemocné? Malý má 21 měsíců a pořád není očkován proti spalničkám. Letní počasí jsme prošvihli, jelikož mu rostly zoubky a měl pořád průjem, a od září už měl druhou rýmu. vychází to tak, že je asi cca 10 dnů v pořádku a pak zas něco někde chytí. Uvažovala jsem jít tento týden, ale hlásí dost hnusné počasí Hlavně jsem se chtěla zeptat:

1. Kolik dnů po rýmě můžeme na očkování
  2. A když něco chytí po očkování, jak se to projeví
  3. Chodíte po očkování s nima mezi děti a lidi, nebo je držíte v izolaci

Reklama

Reakce:

Taminka
Extra třída :D 13486 příspěvků 12.10.09 21:39

Ahoj
1.nevim..mudra se jen pta zda mala nema teplotu.
2.mala byla ockovana pred mesicem,mudra rekla ze reakce u tohoto ockovani se projevi mezi 10-14 dnem,ze muze byt protivna,nevrla,mit teplotu.Mala nemela nic..Jo a prej muze mit na trisle uzlinku jak prostoupi to ockovani..take nemela
3.nedrzim ji v izolaci,chodim vsude tam kam normalne.

i kdyz hlasi spatne pocasi tak urcite necekej a bez.

Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 12.10.09 23:10

Ćím později budou touto vakcínou děti očkované, tím lépe. Já jsem s doktorkou domluvená, že ji píchneme až po 2. roce Momentálně prý vakcíny stejně nejsou, takže nás ani nezvou … Starší syn byl očkovaný ve 22 měsících a mladší bude opravdu až po 2. narozeninách a i pak to budu odkládat.
Jinak bych očkovala jen tehdy, pokud je dítě 100 % zdravé, nejdřív týden po rýmě. Po očkování míváme normální režim.

Martina

Gabinka
Kelišová 6545 příspěvků 13.10.09 07:44
Re: Kdy nechat naočkovat dítě, když je často nemocné
Andrejka1 píše:
Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jak stíháte naočkovat děti, pokud je máte často nemocné? Malý má 21 měsíců a pořád není očkován proti spalničkám. Letní počasí jsme prošvihli, jelikož mu rostly zoubky a měl pořád průjem, a od září už měl druhou rýmu. vychází to tak, že je asi cca 10 dnů v pořádku a pak zas něco někde chytí. Uvažovala jsem jít tento týden, ale hlásí dost hnusné počasí Hlavně jsem se chtěla zeptat:
  1. Kolik dnů po rýmě můžeme na očkování
  2. A když něco chytí po očkování, jak se to projeví
  3. Chodíte po očkování s nima mezi děti a lidi, nebo je držíte v izolaci

Aneta mi loni marodila několik měsíců, takže jsme odmítala a odsouvala, co se dalo, nemá ani dokončenou základní řadu „hexy“ (kterou má rozloženou)

Se spalničkama si hlavu nedělej. V 15m je to dolní hranice, kdy se s MMR začíná, horní není stanovená. Sama nechám spalničky naočkovat po 2 roce nejdříve, spíš později. A hlavně až po doočkování toho, co spadá do hexy, což nám vychází po 2. roce. Můj postup schválili i v očko centru, usnadnili mi jen situaci, že to mudře napsali. Jinak bych odkládala sama

Když něco chytí po očku, projeví se to normálně nemocí. Očkování je oslabí. Tím spíš, že to je živá vakcína. Od rýmy - záleží, jaká je. bych nechala naočkovat po týdnu až dvou nejdříve. A zatímco po ATB pediatr očkoval po 2 týdnech (což je minimum, říká i očko centrum), tak v očko centru i po měsíci.

Co se týče izolace po očkování. Neizoluju. První den dva teda podle počasí (ono i v horku, nebo zas to počasí teď). Den ale šetřim určitě.pak chodíme normálně mezi lidi a děti. Samozřejmě pokud je nějaké chřipkové apod období, tak se tomu vyhýbáme, ale jinak fungujem normálně.

A je taky rozdíl v chození mezi lidi - nákupy a pak mezi známé s dětmi atp.

Na očko žloutenky šla Bára ze školky a druhej den šla normálně

Andrejka1
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 13.10.09 19:35

Minule jsem po rýmě čekala dva týdny až bude úplně zdráv, v pátek jsem se domluvila se sestřičkou, že v pondělí příjdem a o víkendu se mu zas spustila rýma. Takže ten čtrnáctidenní odstup nejde dodržet a i když půjdem po týdnu, tak se i tak bojím, že něco zas chytne hned po očkování. Také jsem chtěla to očkování odložit až po druhém roce, ale sestřička mně strašila, že už řádí příušnice.

capinka
Kelišová 7461 příspěvků 13.10.09 19:39

My jsme taky pripad, kdy stale odsouvame ockovani kvuli castym nemocem. Magdalence jsme pichli Priorix az tesne pred 3 rokem! Druhou vakcinu nema jeste ani jedna, doted nemame doockovanou obrnu…nelam si s tim hlavu. :wink:

NiKina
Závislačka 4035 příspěvků 14.10.09 09:59

spalničky?
To je to, kde jsou zarděnky, spalničky, příušnice?

Máme na to jít příští týden (15 měsíční dítko) a nechce se mi. Za prvé pořád kašle, pokašlavá, ráno a večer, já to mám taky, takže je to naše první „nachlazení“… a za druhé, jde-li to odložit, ráda to odložím. Takže asi nepůjdeme…jagvidim.

NiKi

NiKina
Závislačka 4035 příspěvků 14.10.09 11:34

já nevím…

stojí to vůbec za to riziko?

http://www.vakciny.net/…vani/MMR.htm

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejhlubší dno, ultralevice zneuctila mši: Ovčáček se pustil do mluvčího z UK

Aktivistka Aneta Petani protestem proti představitelům církve spustila... číst dále >

Socha Špinarové vznikla bez výběrového řízení. Proč její autor tvrdí opak?

Slavnostní odhalení bronzové sochy Věry Špinarové vyvolalo pořádný rozruch, a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >