Kdy nejpozději dle zákona očkovat

Anonymní
20.10.19 20:29

Kdy nejpozději dle zákona očkovat

Zdravím. Platí stále horní hranice pro očkování hexavakcinou 18 měsíců? Tedy poslední dávka v 18 měsících? A co prosím znamená ten systém 3+1 nebo 2+1. Chápu to správně, že v tom 2+1 je o jednu vakcínu méně? Takze dostane miminko celkem 3 injekce? Jsem z toho zmatená. Hledala jsem si to na netu a prostě tomu pořád nějak nerozumim.
A pokud bych nechtěla očkovat hexou, existují i nějake alternativy hexy, které si budu muset hradit sama? Že bych ockovala jen na některé nemoci. Např. žloutenka B nevím, proč se očkuje miminku, když se dá chytit přes krev nebo pohlavním stykem…přijde mi treba toto v té hexe naprosto zbytecne, stejně jako pár dalších nemoci. Nejdůležitější bych řekla, že je proti černému kašli, tuberkulóze, tetanu, záškrtu… Ale to je jedno.
Je tu někdo, kdo odložil očkování a doktor to vzal v pohodě? Případně jak jste si to obhájili? Podepisovali jste revers? Podotýkám, že očkovat nechám, ale rozhodně neuznavam očkovat už ve třech měsících.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

12504
20.10.19 20:34

Domluv se s doktorem. Dá se odložit. Jinak 3+1 jsme měli protože se dává nedonošeným. Jinak je 2+1. Na zbytek odpověď nevím. Jinak nvm, ale žloutenka B tak není ne? TBC se dává zvlášť a na plicním mně řekli, že doporučují očkovat až po ukončené hexe. Pokud doma není nějaké riziko.

Příspěvek upraven 20.10.19 v 20:35

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.10.19 20:34

Zákon neurčuje kdy očkovat, resp. žádný zákon o očkování ve smyslu který myslíš, neexistuje. Hexavakciny jsou vakciny, které zjednodušeně řečeno obsahují více očkovacích látek dohromady a lze tak očkovat jednou, namísto třeba čtyřikrát proti čtyřem nemocem.

Nejlepší bude, když se obrátíš na vašeho pediatra a celou věc s ním probereš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1154
20.10.19 20:39

No hodně toho o očkování víš, hlavně že víš, že očkovat nechceš… :joy: Hodně zdaru, hlavně mu řekni, že chceš tu tuberu. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.10.19 20:47
@Tejule píše:
No hodně toho o očkování víš, hlavně že víš, že očkovat nechceš… :joy: Hodně zdaru, hlavně mu řekni, že chceš tu tuberu. :lol:

Hlavne, že jste četla pozorně, co jsem psala v dotazu. Že očkovat nechám :) Čekala jsem i takové reakce. Něco málo mám načtené, zjištěné…ale popravdě ten očkovací systém jsem zatím nějak nekoumala, respektive fakt tomu pořádně nerozumím no. Ale nelíbí se mi, že hexa má v jedné dávce tolik nemocí a že se očkuje tak brzo a v tak krátkých intervalech. Mozek se u miminka stále vyvíjí a hexa obsahuje vysoké množství hliníku, který se právě usazuje na mozku a způsobuje pak ty nežádoucí účinky, které způsobuje… Také vysoký obsah toxinů… No nelíbí se mi to prostě. Mam akorát rozectenou knihu od profesorky Strunecká „Varovné signály očkování“, pár článků na netu, nějaké zkušenosti od známých maminek, jejichž miminka reagovala velmi osklive…ale to jsem tu psát nechtěla.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
20.10.19 20:50
@P4ja píše:
Domluv se s doktorem. Dá se odložit. Jinak 3+1 jsme měli protože se dává nedonošeným. Jinak je 2+1. Na zbytek odpověď nevím. Jinak nvm, ale žloutenka B tak není ne? TBC se dává zvlášť a na plicním mně řekli, že doporučují očkovat až po ukončené hexe. Pokud doma není nějaké riziko.Příspěvek upraven 20.10.19 v 20:35
Žloutenka tam je :) žloutenka typu B. Zvláště se očkuje proti A. Jinak vím, že TBC se dává zvláště :) já jen konstatovala, proti které nemoci mi přijde důležité očkovat, ale moc děkuji za odpověď :kytka:
  • Nahlásit
  • Citovat
12504
20.10.19 20:55
@Anonymní píše: Žloutenka tam je :) žloutenka typu B. Zvláště se očkuje proti A. Jinak vím, že TBC se dává zvláště :) já jen konstatovala, proti které nemoci mi přijde důležité očkovat, ale moc děkuji za odpověď :kytka:

To já nerozporuji. Jen mně to takhle řekli na plicním, že je pro ně důležité, aby děti měly hexu. Protože se TBC tak snadno nechytne. Takže TBC dostanou zty děti, kde je riziko nákazy. Dřív se ockovaly děti ještě v porodnici, ale to by znamenalo, že se musí posunout právě ta hexa. Takže je to teď takhle. Samozřejmě můžete očkovat někdy mezi jednotlivými dávkami hexy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.10.19 20:58
@P4ja píše:
To já nerozporuji. Jen mně to takhle řekli na plicním, že je pro ně důležité, aby děti měly hexu. Protože se TBC tak snadno nechytne. Takže TBC dostanou zty děti, kde je riziko nákazy. Dřív se ockovaly děti ještě v porodnici, ale to by znamenalo, že se musí posunout právě ta hexa. Takže je to teď takhle. Samozřejmě můžete očkovat někdy mezi jednotlivými dávkami hexy.

Jasný, děkuji za vysvětlení :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
86
20.10.19 20:59

Ahoj, termíny očkování určuje vyhláška (Vyhláška č. 537/2006 Sb. o očkování proti infekčním nemocem ), nikoli zákon. Říká že hexu do 13. měsíce a MMR (Priorix) do 18. měsíce. Hexa se dává ve schématu 2+1 (3+1 zůstává u nedonošenečků), v praxi můžete očkovat 5., 7. a 13 měsíc abyste dodrželi vyhlášku a přitom očkování zahájili co nejpozději. Samozřejmě když nebude děcko zdravé, můžete ze zdravotních důvodů odložit, bez sankce. Schéma 2+1 znamená 3 injekce, druhá je doporučená dávat 2-6 měsíců po první a ta +1 se dává 6-12 měsíců po druhé…Pokud chcete očkovat později, stačí podepsat jednoduchý revers, že odkládáte, do kdy a eventuelně i proč. Ale ne každý ho chce. Moje dr revers nechtěla, prostě řekla až budu chtít očkovat ať dojdeme. Naočkovat celou hexu musíte, pokud chcete chodit do školky před předškolním rokem (jinak vás tam nevezmou). Pokud nemusíte do školky, můžete naočkovat jen některé z nemocí podle svého (nebo vůbec). Druhy vakcín které lze použít jsou třeba tady (https://www.vakciny.net/…u-kasli-hexa) ale s dostupností je to dost špatné… :-) klidně se dál ptejte… :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29442
20.10.19 21:02

Od roku 2018 se očkuje ve schématu 2 + 1 a změnila se i vakcína. Schéma 3+1 a Infanrix zůstalo jen pro předčasně narozené dětí. Takže v současné době dostane miminko injekce dvě - první, druhá dva měsíce po a tu třetí zhruba za půl roku po druhé.
Jinak já odkládala. Syn byl očkovaný až v 6 měsících, poslední měl v 18 měsících.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
931
20.10.19 21:04

Žloutenka B se u mimin očkuje hlavně kvůli tomu, že když ji mimčo chytne (a ty možnosti bohužel pořád jsou), tak infekce v podstatě vždy končí tzv. chronickým stadiem, kdy dochází k poškození jater. Až dospělý člověk se je s infekci schopný vyrovnat. Jinak ani jedna moje holka neměla s hexou žádný problém, a to starší na jiné vakcíny reagovala nehezky. TBC se očkuje na zakladě indikace a někdy je problém se k té vakcíně dostat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.10.19 21:09
@Anonymní píše:
Hlavne, že jste četla pozorně, co jsem psala v dotazu. Že očkovat nechám :) Čekala jsem i takové reakce. Něco málo mám načtené, zjištěné…ale popravdě ten očkovací systém jsem zatím nějak nekoumala, respektive fakt tomu pořádně nerozumím no. Ale nelíbí se mi, že hexa má v jedné dávce tolik nemocí a že se očkuje tak brzo a v tak krátkých intervalech. Mozek se u miminka stále vyvíjí a hexa obsahuje vysoké množství hliníku, který se právě usazuje na mozku a způsobuje pak ty nežádoucí účinky, které způsobuje… Také vysoký obsah toxinů… No nelíbí se mi to prostě. Mam akorát rozectenou knihu od profesorky Strunecká „Varovné signály očkování“, pár článků na netu, nějaké zkušenosti od známých maminek, jejichž miminka reagovala velmi osklive…ale to jsem tu psát nechtěla.

Naprosto s tebou souhlasím, ani mě se nelíbí, že do dětí rvou tolik nemocí " najednou. Bohužel ti neporadím, mám už velké děti, tehdy hexa vakcíny nebyly. Asi bude nejlepší zeptat se vašeho pediatra, zda je možné očkování odložit nebo rozložit. Já bych to udělala, stejně jako moje švagrová, která zvolila rozumný kompromis: očkovat ano, ale první dávku až v devíti měsících.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.10.19 21:09

Zloutenka B - pres krev… vis, ze tohle muze klidne chytnout i na hristi z jehly… nekteri fetaci jsou pitomci a berou drogy vsude… takze za me lepsi a sama pak az budu mit dite planuju nechat doockovat i Acko.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
20.10.19 21:13
@P4ja píše:
To já nerozporuji. Jen mně to takhle řekli na plicním, že je pro ně důležité, aby děti měly hexu. Protože se TBC tak snadno nechytne. Takže TBC dostanou zty děti, kde je riziko nákazy. Dřív se ockovaly děti ještě v porodnici, ale to by znamenalo, že se musí posunout právě ta hexa. Takže je to teď takhle. Samozřejmě můžete očkovat někdy mezi jednotlivými dávkami hexy.
Jasný, děkuji za vysvětlení :kytka:
@Aiky píše:
Ahoj, termíny očkování určuje vyhláška (Vyhláška č. 537/2006 Sb. o očkování proti infekčním nemocem ), nikoli zákon. Říká že hexu do 13. měsíce a MMR (Priorix) do 18. měsíce. Hexa se dává ve schématu 2+1 (3+1 zůstává u nedonošenečků), v praxi můžete očkovat 5., 7. a 13 měsíc abyste dodrželi vyhlášku a přitom očkování zahájili co nejpozději. Samozřejmě když nebude děcko zdravé, můžete ze zdravotních důvodů odložit, bez sankce. Schéma 2+1 znamená 3 injekce, druhá je doporučená dávat 2-6 měsíců po první a ta +1 se dává 6-12 měsíců po druhé…Pokud chcete očkovat později, stačí podepsat jednoduchý revers, že odkládáte, do kdy a eventuelně i proč. Ale ne každý ho chce. Moje dr revers nechtěla, prostě řekla až budu chtít očkovat ať dojdeme. Naočkovat celou hexu musíte, pokud chcete chodit do školky před předškolním rokem (jinak vás tam nevezmou). Pokud nemusíte do školky, můžete naočkovat jen některé z nemocí podle svého (nebo vůbec). Druhy vakcín které lze použít jsou třeba tady (https://www.vakciny.net/…u-kasli-hexa) ale s dostupností je to dost špatné… :-) klidně se dál ptejte… :)

Jeee, to je úžasná odpověď. Strašně moc děkuji!!! Myslím, že takto je to pro mne dostačují. Já jen doufám, že se s paní doktorkou v klidu domluvíme na odkladu. Dceři je 6 měsíců a zatím neměla problém, podepisovala jsem revers jednou, že ještě odlozime, ale minulý měsíc už mi doktorka naznačovala, že tedy příští kontrolu už začneme očkovat. Bohužel s tím nejsem vnitřně ještě ok a cítím, že dcera potřebuje ještě čas. Stále mi přijde brzy očkovat v 6 měsících. Vím, že za to můžu být u okolí odsuzována, ale podle mě je mnohem vyšší riziko projevu nežádoucích účinků, než že by chytla některou z nemocí. Cvičíme Vojtovku i když je neurologicky ok, jen preferovala od narození jednu stranu více (co se týče otáčení) a teď tedy je vývojove ok, jen při pasení koníků ještě nemá úplně naple ruce a hrudník dostatečně zvednutý nad zemí, ale myslím si, že vše u ní je jinak v pořádku. Narozena byla o 10 dní dříve, tedy donošená. Asi mě už žádný dotaz nenapadá. Kdyby ano, napíšu Vám soukr zprávu, jelikož mi je Vaše odpověď moc sympatická a pomohla mi velice. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
20.10.19 21:16
@Meduňková píše:
Naprosto s tebou souhlasím, ani mě se nelíbí, že do dětí rvou tolik nemocí " najednou. Bohužel ti neporadím, mám už velké děti, tehdy hexa vakcíny nebyly. Asi bude nejlepší zeptat se vašeho pediatra, zda je možné očkování odložit nebo rozložit. Já bych to udělala, stejně jako moje švagrová, která zvolila rozumný kompromis: očkovat ano, ale první dávku až v devíti měsících.

Přesně! Včera jsem koukala do meho očkovaku a ten systém očkování byl za nás jiný a mně je 28 let. Takže věty typu „my jsme taky očkování a zvládlo se to v pohode“ moc neuznávam… Hexa je prostě shit. Odlozim co nejdéle to půjde.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama