Kdy o vás synové začali ztrácet zájem

Anonymní
21.3.21 23:28

Kdy o vás synové začali ztrácet zájem

Poslední dobou mě hrozně vrtá hlavou a zároveň neskutečně děsí, tahle otázka kdy synové ztrácí zájem o maminky. Mám. sva kluky 4,5 a 2 roky. Starší je víc takový mamanek, přes den hodně vyhledává můj kontakt, rád se mazlí, říká mi hodně, že má rád, při usínání mě musí držet za ruku. Mladší ten mě vyhledává hlavně, když se mu něco stane. A tak by mě zajímalo kdy o vás vaši kluci přestali ztrácet zájem? Upřímně z toho jak starší roste začínám mít strach, že mě nebudou potřebovat, nebudu pro ně ta alfa omega, ale zároveň to chápu, že to musí přijít. Nejradši bych zastavila čas. Jsem hrozná cíťa. Moc vám všem děkuji za reakce :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
21.3.21 23:43

Mám to stejně :oops: Synové 5 a 3. Ach jo.. taky se netěším. V tomhle bývají holky jiné…

• Citovat
  • Nahlásit
2034
21.3.21 23:52

Tak tohle neznam. Mam kluky 5,5 a skoro 3 a moc se tesim az budou vic samostatni a az me nebudou porad tolik potrebovat. Jako zni to hezky. Jen pak az budou vetsi, tak je pustte do sveta.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
858
22.3.21 00:15
@Anonymní píše:
Poslední dobou mě hrozně vrtá hlavou a zároveň neskutečně děsí, tahle otázka kdy synové ztrácí zájem o maminky. Mám. sva kluky 4,5 a 2 roky. Starší je víc takový mamanek, přes den hodně vyhledává můj kontakt, rád se mazlí, říká mi hodně, že má rád, při usínání mě musí držet za ruku. Mladší ten mě vyhledává hlavně, když se mu něco stane. A tak by mě zajímalo kdy o vás vaši kluci přestali ztrácet zájem? Upřímně z toho jak starší roste začínám mít strach, že mě nebudou potřebovat, nebudu pro ně ta alfa omega, ale zároveň to chápu, že to musí přijít. Nejradši bych zastavila čas. Jsem hrozná cíťa. Moc vám všem děkuji za reakce :hug:

Netrpíš opičí láskou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14026
22.3.21 00:41

Syn byl taky takový mamánek, beze mě ani ránu, když jsem někam chtěla jít, chytal hysteráky…ale pak najednou okolo 5 - 6 roku začal nenápadně upřednostňovat otce…dělali spolu ruzné ty klučičí skopičiny, hry, dobrodružství…prostě přirozený vývoj, taky mě to mrzelo, ale přijala jsem to…teď je mu 8, ale když jdeme spát, stejně po mně chce každý večer masáž a když usínáme, nalepí se na mě :srdce: A to samé, když je nemocný, nebo ho něco bolí… oni vědí, kdy mají jít za maminkou :D A myslím, že je to tak celý život… ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29
22.3.21 01:00

Ahoj, já sice maminka ani rodič nejsem, ale jsem mladý kluk (20). Sám jsem nějak nestál o přílišnou pozornost od svých rodičů ve svých cca 15-16. Myslím, že kámoši to měli vesměs podobně. To už jsem nechtěl jezdit na společnou dovolenou, jezdil jsem s kamarády a tak. Moje mamka mě právě neustále kontrolovala a telefonovala, když jsem někde byl, a to i v 18. Chápu, že má starost, ale je to způsob, jak sebe u dětí “odradit”. U mojí mámy je problém, že nechce pochopit, že po ní nechci, ať mi žehlí prádlo, skládá ho do skříně, vaří obědy, myje moje nádobí a tak…jsem totiž si to schopen zařídit sám, proto až si dodělám řidičák a budu zas studovat, budu si shánět nějaké bydlení. Nemám na to nervy :lol: Moje rada je, ať své děti zbytečně moc “nepřeopečováváš”, protože jim to začne lézt krkem, ale jsou i takoví, kterým to vyhovuje. :mrgreen: Ale taky se mi to lehce říká, když jsem neměl děti a jsem tak mladý, třeba ji potom pochopím. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61274
22.3.21 04:10

Nepamatuji si, že by nekdy ztratili zájem.
Proč?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2549
22.3.21 06:07

Proč se tím trápíš? Vždyť to vůbec nemusí přijít :nevim: můj manžel a jeho bratr se o svojí mámu starají moc pěkně pořád :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62853
22.3.21 06:12
@Anonymní píše:
Poslední dobou mě hrozně vrtá hlavou a zároveň neskutečně děsí, tahle otázka kdy synové ztrácí zájem o maminky. Mám. sva kluky 4,5 a 2 roky. Starší je víc takový mamanek, přes den hodně vyhledává můj kontakt, rád se mazlí, říká mi hodně, že má rád, při usínání mě musí držet za ruku. Mladší ten mě vyhledává hlavně, když se mu něco stane. A tak by mě zajímalo kdy o vás vaši kluci přestali ztrácet zájem? Upřímně z toho jak starší roste začínám mít strach, že mě nebudou potřebovat, nebudu pro ně ta alfa omega, ale zároveň to chápu, že to musí přijít. Nejradši bych zastavila čas. Jsem hrozná cíťa. Moc vám všem děkuji za reakce :hug:

Co silis? Že na tobě nevisi neznamená, že ztratili zájem.. U nás v klidu i pubos.. :think: ale jasný, už se nechodí pomazlit, to je prostě normální

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
141
22.3.21 06:30

Kolem desátého roku. Přišla jsem domů a měl tam kamarády nebo byl s nimi venku. To jsem si uvědomila, že je na čase hledat si vlastní zábavu, do té doby jsem se snažila běžet z práce domů a věnovat se jemu. Neboj, ono to jde postupně, budeš mít dost času si na to zvyknout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.3.21 06:38

Syn 6 let, mazel největší :srdce: Tatínka miluje, má ho prý na sport a mě na mazlení. Až to nebude, tak to bude pro mě asi hodně těžký, manžel je dost bezkontaktní.

• Citovat
  • Nahlásit
5909
22.3.21 06:44

Je normální, že časem dítě nepotřebuje mámu za zadkem 24 hodin denně. Kolem 6 roku chtělo dítě začít chodit ven samo. Teď je z dítěte puberťák, ale pomazlit se dojde. :P
Dítě se vyvíjí. Je potřeba brát v potaz, že se jeho potřeby mění. To však neznamená, že nebudete mít spolu dobrý vztah i v budoucnosti. Jak to chceš řešit, až jednou dovede domů nějakou slečnu? :think: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1045
22.3.21 07:13

Ja se na to naopak těším. To není o ztrátě zajmu, ale o nabytí samostatnosti. I když zvlandou dělat všechno sami, budou s tebou min… tak porad budeš jejich máma. Na tom se nikdy nezmění. Tak je nech růst a neboj se toho, užívej si to. Nakonec budeš mít z těch samostatných šikulů radost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24610
22.3.21 07:30

Jsem ráda, že děti dorostly do věku, kdy za mnou nechodí kvůli každému hounu. Jedno, jestli holčička nebo chlapeček.
Fakt mou životní alfou a omegou není někom foukat bebíčka, dělat pitíčka, utírat zadek a před usnutím odrbávat záda.
Zakladatelce doporučuju zapracovat na seběvědomí a najít si do budousna i jiné činnosti a zájmy než kvokat okolo dětí. Prospěje to nejen jí, ale i těm dětem. Protože si neumím představit nic horšího, než dva chlapi, co mají jako kouli u nohy svojí matku.

Příspěvek upraven 22.03.21 v 08:11

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
224
22.3.21 07:51

Je to v pořádku, smyslem výchovy přeci je vychovat dospělého samostatného člověka, co si poradí i bez rodičů a neztratí se v životě :-)
Holky v tom až tak jiný nejsou, přijde mi, že je jich až moc, co nemají dobrý vztah s matkou a chtějí se osamostatnit s úderem dospělosti, kluci jsou na to větší pohodari
Zájem o mámu budou mít pořád, jen to bude jinak. Když tu bude trápení, bolest nebo potřeba pomoc, stejně přijdou za mámou :-) budete spíš partaci i na výlety a různou zábavu a oddychnes si

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat