Kdy očekávat zprávu o mateřské?

Anonymní
5.3.21 10:37

Kdy očekávat zprávu o mateřské?

Ahojky, mám takový dotaz.
8.2. Jsem měla nastoupit na mateřskou dovolenou. Ještě ten týden jsem odeslala do bývalého zaměstnání žádost o PPM. ( Kvůli uzavřenému okresu jsem nemohla předat osobně)
Už to bude měsíc a já nemám stále nějaké potvrzení nebo dopis jestli vůbec na mateřskou nárok mám nebo ne. Četla jsem, že pokud ano tak vyměřený základ budu mít v poznámkách když mi přijdou peníze na účet a pokud nebudu mít nárok přijde mi dopis. Tak stále čekám.
Můj dotaz tedy zní jestli už to netrvá nějak dlouho a nemám si radši zavolat na ČSSZ jestli mají všechny potřebné dokumenty? :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
56
5.3.21 10:49

Já jsem teda žádnou zprávu/dopis nedostala. Prostě přišla první mateřská na účet a ano, v poznámce je vyměřovací základ a za jaké období je ta částka.
Tak bych řekla, že tě pravděpodobně přijde rovnou v průběhu března částka za ten necelý únor.

Ale ty ani nevíš jestli máš na PPM nárok?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56
5.3.21 10:52

Jinak, teď jsem se koukala na účet.
Já jsem nastupovala na mateřskou 20.12., žádost jsem dávala zaměstnavateli v tom samém týdnu a peníze za prosinec mi přišly na účet 19.1.
Tak jen pro představu, že to trvalo měsíc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.3.21 11:05

@Zijposvem Právě že nevím.
Měla jsem jedno zaměstnání tam jsem byla 307 dní. Kvůli covidu mě propustili. Hned poté jsem otěhotněla a nastoupila do jiné práce kde jsem byla asi dva měsíce a pak šla na neschopenku kvůli rizikovému těhotenství. Po měsíci na neschopence mi poslal zaměstnavatel ukončení pracovního poměru. Tak nevím jestli nárok mám nebo ne. Jedna Ossz tvrdí, že ano a druhá OSSZ zase že ne.

• Citovat
  • Nahlásit
24610
5.3.21 11:09

Tak OSSZ má 30 dní na zpracování od té doby, co dostane podklady od zaměstnavatele. Plus pak má nějaké výplatní termín.
Takže shánět se 5.3. po PPM, je trochu předčasné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24610
5.3.21 11:12
@Anonymní píše:
Měla jsem jedno zaměstnání tam jsem byla 307 dní. Kvůli covidu mě propustili. Hned poté jsem otěhotněla a nastoupila do jiné práce kde jsem byla asi dva měsíce a pak šla na neschopenku kvůli rizikovému těhotenství. Po měsíci na neschopence mi poslal zaměstnavatel ukončení pracovního poměru. Tak nevím jestli nárok mám nebo ne. Jedna Ossz tvrdí, že ano a druhá OSSZ zase že ne.

Ono jde o to, jestli se vejdeš do ochranné lhůty. Osobně si myslím, že ne, pokud jsi u posledního zaměstnavatele byla zaměstnaná jen 3 měsíce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1161
5.3.21 11:14
@Anonymní píše:
Ahojky, mám takový dotaz.
8.2. Jsem měla nastoupit na mateřskou dovolenou. Ještě ten týden jsem odeslala do bývalého zaměstnání žádost o PPM. ( Kvůli uzavřenému okresu jsem nemohla předat osobně)
Už to bude měsíc a já nemám stále nějaké potvrzení nebo dopis jestli vůbec na mateřskou nárok mám nebo ne. Četla jsem, že pokud ano tak vyměřený základ budu mít v poznámkách když mi přijdou peníze na účet a pokud nebudu mít nárok přijde mi dopis. Tak stále čekám.
Můj dotaz tedy zní jestli už to netrvá nějak dlouho a nemám si radši zavolat na ČSSZ jestli mají všechny potřebné dokumenty? :think:

Pro jistotu bych zavolala zaměstnavateli a zeptala se, jestli dokumenty v pořádku dorazily a oni je předali na ČSSZ. Poté bych podle toho zavolala na ČSSZ, záleží, kdy to ze zaměstnání poslali. Odevzdala jsem papíry zaměstnavateli 22.2., nástup na MD byl 19.2. a dnes mi přišla první mateřská. Za zeptání a kontrolu nic nedáš :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.3.21 11:15

@Svistice no právě každý říká něco jiného. Tak jsem z toho trochu nervózní.

• Citovat
  • Nahlásit
75952
5.3.21 11:17
@Anonymní píše:
Měla jsem jedno zaměstnání tam jsem byla 307 dní. Kvůli covidu mě propustili. Hned poté jsem otěhotněla a nastoupila do jiné práce kde jsem byla asi dva měsíce a pak šla na neschopenku kvůli rizikovému těhotenství. Po měsíci na neschopence mi poslal zaměstnavatel ukončení pracovního poměru. Tak nevím jestli nárok mám nebo ne. Jedna Ossz tvrdí, že ano a druhá OSSZ zase že ne.

No, pokud si otěhotněla až po konci toho zaměstnání, které mělo 307 dnů, tak nárok na PPM nemáš. A jinak ano, pokud nárok mít nebudeš, pošlou dopis, pokud budeš, pošlou rovnou peníze, ale časově je brzo, neb i když si nastoupila 8.2. tak nárok na vyplacení ti vzniká za únor a tedy to pravděpodobně začli zpracovávat až po jeho konci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7781
5.3.21 11:18

Napiš od kdy do kdy trvala poslední práce ve které si byla těhotná a kdy máš termín porodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.3.21 11:19

@j.a.n.i1 Podle výpočtu to bylo přibližně 3 dny po ukončení no. Jedna paní říkala že by to mohlo vyjít a další zase že ne. Na OSSZ řekla, že nárok mít budu a druhá paní na OSSZ zase, že si tím není moc jistá. :,(

• Citovat
  • Nahlásit
24610
5.3.21 11:20
@Anonymní píše:
@Svistice no právě každý říká něco jiného. Tak jsem z toho trochu nervózní.

Počítala bych, že nárok mít nebude a budeš ode dne porodu pouze na RP.
Takže doufám, že něž se to všechno zprcesuje a přijde první rodičák, tak máš finanční rezervu.

Edit: tu neschopenku jsi ukončila?

Příspěvek upraven 05.03.21 v 11:21

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.3.21 11:21

@JancaS84
Poslední byla od 10.7.2020 do 11.9.2020.
Termín porodu mám 30.3.2021.

• Citovat
  • Nahlásit
75952
5.3.21 11:26
@Anonymní píše:
@JancaS84
Poslední byla od 10.7.2020 do 11.9.2020.
Termín porodu mám 30.3.2021.

A to předposlední?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.3.21 11:26

@Svistice ano neschopenka je ukončena. A peníze stranou naštěstí mám.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat