Kdy očkovat proti meningokoku?

84
29.1.20 22:31

Kdy očkovat proti meningokoku?

Ahoj,
mojí malé jsou 2 roky a 4 měsíce. Určitě jí chci očkovat proti meningokoku, ale přemýšlím kdy. Chtěla jsem už teď na jaře, ale teď přemýšlím, že bych se domluvila až na 3-leté kontrole, protože malá už si dost pamatuje a věřím tomu, že bych jí pak na tríletku táhla násilím, myslela by si, že jdeme zase očkovat. Ona když vidí našeho pediatra, tak se celkově bojí. Ale pak si říkám, že už je hodně v kolektivu, jezdíme různě po aquáčích a v létě se chystáme k moři. Takže by asi bylo lepší ho mít před cestou do zahraničí? Poradili byste?
Omlouvám se, je to mé 1.dítě ????

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

839
29.1.20 22:37

My se ted chystáme se synem je mu 3,5. V listopadu byl na žloutence, bali jsme se jaká bude scéna a naprosto v pohode, ani nepipnul. Doktorku i sestřičky jsou u nás naprosto úžasné a to dělá taky hodně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3712
29.1.20 23:02

Toto ocko hrozne boli, petilety z toho ma fobii z ocko, dcera v 2.5 letech to vzala dobre :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14601
29.1.20 23:38

Naše lékařka doporučuje po dvouleté prohlídce, dřív než nastoupí do školky. Ve vašem případě bych do toho šla co nejdřív, samozřejmě až proběhnou chřipky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3765
30.1.20 00:11

Já si myslím, že teď v zimě, v chřipovém období, není vhodná doba na jakákoliv nepovinná očkování. :think: A není meningokok spíš strašák u dětí v pubertě? Možná bych počkala pár let…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14601
30.1.20 00:24
@J_Doe píše:
Já si myslím, že teď v zimě, v chřipovém období, není vhodná doba na jakákoliv nepovinná očkování. :think: A není meningokok spíš strašák u dětí v pubertě? Možná bych počkala pár let…

Nejohroženější jsou malý děti do pěti let a pak právě puboši. Jinak s tebou souhlasím, očkovat až na jaře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
515
1.2.20 23:22
@Emmi02 píše:
Ahoj,
mojí malé jsou 2 roky a 4 měsíce. Určitě jí chci očkovat proti meningokoku, ale přemýšlím kdy. Chtěla jsem už teď na jaře, ale teď přemýšlím, že bych se domluvila až na 3-leté kontrole, protože malá už si dost pamatuje a věřím tomu, že bych jí pak na tríletku táhla násilím, myslela by si, že jdeme zase očkovat. Ona když vidí našeho pediatra, tak se celkově bojí. Ale pak si říkám, že už je hodně v kolektivu, jezdíme různě po aquáčích a v létě se chystáme k moři. Takže by asi bylo lepší ho mít před cestou do zahraničí? Poradili byste?
Omlouvám se, je to mé 1.dítě ????

Já nevím jak se na to podívat, když se na to podívám ekonomicky, pak je nejlepší říjen 1 dávka a leden 2 dávka, protože na každou dávku bexera dostanete 2500 kč, To máme typ B, proti ostatním typům stačí 1 dávka vakciny Nimenrix - velkou část proplatí pojiťovna.. Samozřejmě když to vezmu z hlediska rizika, pak bych Vám měl doporučit jít hned na první dávku BEXERA, pak za měsíc dát Nimenrix a za další měsíc druhé Bexero. Protože meningitidu dostávají nejvíce děti do 2 let věku, pak kdyby to bylo moje dítě, dal bych mu teď Nimenrix a Bexero bych odložil až na říjen a leden příštího roku. Co se týče školky pak priority pro očkování do školky jsou : pneumokoci, chřipka, plané neštovice, žloutenka typu A.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama