Reklama

Kdy odešle peníze z prodeje bytu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Shaaray
Stálice 100 příspěvků 10.09.18 10:23
kdy odešle peníze z prodeje bytu?

Ahoj, mám dotaz..
Prodáváme byt..Kupující byt kupuje formou hypotéky. Hypotéku má schválenou, peníze v bankovní úschově..Na katastru už jsou majiteli..Kdy nám banka pošle peníze??Nemáte někdo zkušenost? A ještě lepší s Aqua bankou, kde si hypotéku brali

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

novotna.zuzka
Zasloužilá kecalka 592 příspěvků 10.09.18 10:52

Co je napsáno v kupní smlouvě?

Shaaray
Stálice 100 příspěvků 10.09.18 10:56

@novotna.zuzka o tomto nic.Jen že peníze musíme mít do 30.9.2018..Ale zdá se mi to dlouho..Jinde píší max.týden. Spíše se ptám jestli má někdo zkušenost jinou

TMana
Kecalka 489 příspěvků 10.09.18 10:58

Banka? Banka už peníze poslala, pokud jsou v zástavě, takže už nic posílat nebude. Jestli umíte číst, tak si přečtěte znění smlouvy, předpokládám, že advokátovi musíte doložit dokončený přepis na KÚ, pak by měl v nějaké lhůtě uvolnit peníze ze zástavy.

Shaaray
Stálice 100 příspěvků 10.09.18 11:00

všechno už banka má..Peníze nejsou u právníka,ale v bankovní zástavě..

TMana
Kecalka 489 příspěvků 10.09.18 11:05

Aha, nějak špatně vidím a domyslel jsem si tam advokátní úschovu, beru zpět. Nicméně uvolnění peněz máte nějakým způsobem ve smlouvě. Pokud máte splněny všechny podmínky a termín k plnění ze strany úschovy už uplynul, tak urgujte banku. Je to standardní převod, tzn. že peníze máte obvykle druhý pracovní den připsané.

Luboš P
Zasloužilá kecalka 555 příspěvků 10.09.18 11:08
@Shaaray píše:
@novotna.zuzka že peníze musíme mít do 30.9.2018.

Takže na co se vlastně ptáte? A co vám pomůže něčí zkušenost?

Janina_81
Ukecaná baba ;) 2130 příspěvků 10.09.18 11:14

Tak máte přece ve smlouvě postup, ne? Pokud je to přepsáno na katastru, stačí vzít výpis a dojít do banky, aby uvolnila zástavu. Pro to jsou taky pravidla v zástavní smlouvě.

Shaaray
Stálice 100 příspěvků 10.09.18 11:14

@Luboš P jestli náhodou někdo nemá zkušenost,zda přišli dříve,než oni úvadějí..Protože nechápu proč mají přes měsíc na vyplacení od doby co dostanou potvrzení z katastru ,že vlastník je přepsán..

Shaaray
Stálice 100 příspěvků 10.09.18 11:15

@Janina81 už jsem vysvětlila níže..

Luboš P
Zasloužilá kecalka 555 příspěvků 10.09.18 11:22
@Shaaray píše:
@Luboš P jestli náhodou někdo nemá zkušenost,zda přišli dříve,než oni úvadějí

A k čemu vám to bude? Prostě jste si nechal napsat do 30.9.2018, tak můžete požádat o dřívější vyplacení.

Shaaray
Stálice 100 příspěvků 10.09.18 11:26

@Luboš P Protože kupuji baráček a ten musím mít uhrazen dříve než 30.9 ..A datum jsem si nenapsala Já,ale banka ho určila.Já měla napsáno dřívější datum,ale museli jsme smlouvu předělat..Děkuji a požádám

novotna.zuzka
Zasloužilá kecalka 592 příspěvků 10.09.18 11:27

Postup vypořádání peněz musí být uveden v kupní smlouvě, pokud tam je datum 30.9., tak je banka může uvolnit i 30.9.,i když jsou splněny všechny podmínky doložení výpisu z KÚ (dříve).

eMa321
Zasloužilá kecalka 954 příspěvků 10.09.18 12:15

Pokud již jsou splněny všechny podmínky, stačí podat příkaz k převodu peněz. Banka může poslat peníze nejdříve po splnění všech nadefinovaných podmínek a nejpozději 30.9. včetně.
Příkaz podá a podepíše ten, kdo je dle smlouvy o bankovní úschově oprávněn.

Hanka1
Extra třída :D 13464 příspěvků 10.09.18 12:16

Pro banku si drzet mesic nejake dva az pet mega na ucte docela kseft. S tema penezma muze virtualne obchodovat a pujcovat je na mezibankovnim trhu a i kdyby byly urocene penize v zastave, jako ze nejsou, tak naky jedno procento treba z peti mega tech par tisicovek taky da…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Jak jsme přežili krmení z láhve

Jmenuji se Laura a jsem máma. Jako by to bylo včera, když jsem se nestačila... číst dále >

Články z Expres.cz

Sirotky ze Sýrie bych přijala, potřebují pomoc, říká „miss z děcáku“ Kašáková

Kauza padesáti syrských sirotků hýbe Českem. Europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

Reklama