Kdy odstříkávat při růstového spurtu

21
22.11.20 10:44

Kdy odstříkávat při růstového spurtu

Ahoj, malé jsou 3. Týdny a asi 2. Den procházíme rustovým spurtem. Je hodně plačtivá, chce jíst skoro každou hodinu, v noci se budí častěji a přes den spí když se zadaří tak hodinu, ale spíš méně. Na internetu jsem našla rady jak zvýšit laktaci a bylo tam prsa si odstříkat. Jenže kdy.. když mala dojí tak z nich odstříkám, už jen pár kapek, pořád mám pocit jako bych v nich nic neměla i před tím, než jde mala znovu jíst, že se tam nestihne nic utvořit. U pití vydrží maximálně 10-15 minut, mám tedy “odstříkávat “i když v prsou nic není, jakože jde jen o to napodobení sání nebo to nemá cenu? :nevim:
Děkuji za rady

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
519
22.11.20 11:17

Pokud chce byt dite ve dne v noci na prsu kazdou hodinu, pak je velmi sikovne a zvysi si tvorbu mleka samo. Neni potreba odsavat. Alespon podle me…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
22.11.20 11:29

@misuled přes den je to tak každou hodinu maximálně 2 hodiny.. pak večer usne jednou třeba na 4 hodiny ale pak je vzhůru zase každé dvě hodiny.. ale snad i takhle to bude stačit :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
255
22.11.20 12:07

Neboj, laktace poskoci sama nejlepe prave tim, ze je mala casto na prsu, nechala bych to tak. Za par dni budete mit na chvíli zase klid :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2971
22.11.20 13:31

Já přes den kojila o po 20 minutách. Sel spát třeba ve20 a budil se v 23, tak jsem ve 21 trochu odstrikala a mrazila. Při dalším spurtu se to hodilo a dávala jsem mu na spani navíc 30ml z flašky. Nebo když se v 6t nějak sekl a nebyl schopen se půlden prisat, tak jsem mu rozmrazila do flašky. Kojila jsem do 10m bez problému.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
124
24.11.20 13:40

Kojila jsem skoro 2 roky. Růstovým spurtem jsme si prošli jednou kolem 4. měsíce. Chce to vydržet. Na odstříkávání a flašky bych se vyprdla. A jsi si jistá, že má vážně hlad? Nechce jen maminku nebo ji nebolí bříško, případně nuda?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
24.11.20 15:04

@Dinomama myslím si že to byl opravdu spurt trvalo to asi 3 dny.. chtěla pít opravdu často a nikdy mi v těch prsech nic nezůstalo.. teď už nás zase “jen” bolí bříško a pít chce zase cca po 3 hodinách a v noci i po 5.. když ji bolí tak pláče ale prso nechce.. každopádně ten spurt stal za to, nejradši bych aby už to nepřišlo 😃

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
124
24.11.20 15:17

@Tyna4321
Jestli si řekne po 3-5 hodinách, tak je to v poho. Takhle malý mimčo má na to prostě právo. Jestli ji bolí bříško často, tak mrkni na YouTube na masáže na kojenecké koliky. Pomáhá cvičit s nožkami, dát na bříško, koupel. Případně jestli to má často, zapřemýšlet o své stravě. Neboj, až se začne víc sama hýbat, tak se to většinou upraví. Držím pěsti, všechno zvládneš :hug: Užívej si miminko, strašně rychle rostou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama