Kdy vzniká nárok na podporu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.02.17 12:08
Kdy opet vznika narok na podporu?

Hezky den maminky, chtela bych se optat, mam nevycerpany jeden mesic podpory, nastoupila jsem do zamestnani, ale neni to uplne podle mych predstav. Nevite po jake dobe vznika narok na celych 5 mesicu podpory? Dekuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

xjuklickova
Kelišová 5118 příspěvků 1 inzerát 22.02.17 12:12
@Anonymní píše:
Hezky den maminky, chtela bych se optat, mam nevycerpany jeden mesic podpory, nastoupila jsem do zamestnani, ale neni to uplne podle mych predstav. Nevite po jake dobe vznika narok na celych 5 mesicu podpory? Dekuji

Cooo? Jak neni podle mych predstav? Mozna se pletu, ale narok vznika po roce? @j.a.n.i bude mit lepsi info.

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 22.02.17 12:14

Opětovný nárok na podporu

Uchazeč o zaměstnání, kterému v posledních dvou letech před zařazením do evidence uchazečů o zaměstnání uplynula celá podpůrčí doba, má nárok na podporu v nezaměstnanosti, pokud po uplynutí této podpůrčí doby získal zaměstnáním nebo jinou výdělečnou činností dobu důchodového pojištění v délce alespoň šesti měsíců; tato doba se nevyžaduje v případech, kdy uchazeč o zaměstnání skončil zaměstnání nebo výdělečnou činnost ze zdravotních důvodů nebo skončil zaměstnání z důvodů uvedených ve zvláštním právním předpise (tzn. podle ustanovení § 52 písm. a) až c) zákoníku práce, tj. z tzv. organizačních důvodů) nebo proto, že zaměstnavatel porušil podstatnou povinnost vyplývající z právních předpisů, kolektivní smlouvy nebo sjednaných pracovních podmínek. Současně i v těchto případech musí být splněna podmínka celkové doby předchozího zaměstnání v délce alespoň 12 měsíců v posledních dvou letech před zařazením do evidence uchazečů o zaměstnání.

Lucinka1986
Kecalka 348 příspěvků 22.02.17 12:23

Není podle mých představ??Radši budu na úřadě, vysávat stát a sedět doma na zadku, že? Chce se mi zvracet..

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63283 příspěvků 3 inzeráty 22.02.17 12:28

@martina.se Ale tazatelce neuplynula celá doba :-) pak myslím stačí jen 3 měsíce…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.02.17 12:28

Podle mych predstav znamena, ze mi rekli uplne neco jineho nez jak to je, a ja nestiham ani pro malou do skolky.. Pracovala jsem jeste nez ji byly dva roky a rok byla v zamestnani, bohuzel moje misto bylo zruseno. O dceru se musim postarat, takze vy damy jste fakt uzasny :-) vysavat stat, no zasmala jsem se

kdochcekam 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.02.17 12:30
@Lucinka1986 píše:
Není podle mých představ??Radši budu na úřadě, vysávat stát a sedět doma na zadku, že? Chce se mi zvracet..

Co seš afektovaná prosím tě? Máma od dítěte asi prostě nemůže dělat cokoliv, ne? :zed: :zed: :zed:

renduli
Závislačka 3040 příspěvků 22.02.17 12:31

@Lucinka1986 Hysterická bezchybná moralistka, která musí dát ostatním lekci, aniž by znala okolnosti. :roll:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63283 příspěvků 3 inzeráty 22.02.17 12:33
@Lucinka1986 píše:

No, pro nárok na podporu musí člověk alespoň nějakou dobu pracovat a odvádět odvody… tedy tato dávka mi přijde taková v pohodě, máš nárok, klidně čerpej a hledej vhodné zaměstnání. Zrušila či výrazně omezila bych spoustu jiných, třeba příspěvky na bydlení a půlku hmotné nouze.

eumedon
Extra třída :D 13614 příspěvků 22.02.17 12:41
@Anonymní píše:
Podle mych predstav znamena, ze mi rekli uplne neco jineho nez jak to je…*, a ja nestiham ani pro malou do skolky.. Pracovala jsem jeste nez ji byly dva roky a rok byla v zamestnani, bohuzel moje misto bylo zruseno. O dceru se musim postarat, takze vy damy jste fakt uzasny :-) vysavat stat, no zasmala jsem se
Řekli, nebo to máš ve smlouvě? Pokud jen řekli, tak to totiž těžko dokážeš, co ti řekli. Poučení? Příště trvat na tom, aby to bylo ve smlouvě, pokud ti na tom záleží tak, že bez toho bys místo nevzala.
@Anonymní píše: …, a ja nestiham ani pro malou do skolky.

To je vážný důvod a pokud budeš PP končit ze své strany (výpověď, zrušení ve zkušební době), nebo dohodou, tak jako důvod uveď nemožnost skloubení zaměstnání s péčí o dítě. Právě kvůli podpoře.

Upravit ti pracovní dobu tak, abys stíhala, nemohou?

Příspěvek upraven 22.02.17 v 12:46

eumedon
Extra třída :D 13614 příspěvků 22.02.17 12:43

Upravit ti pracovní dobu tak, abys stíhala, nemohou? Písemně je o to požádej!

Příspěvek upraven 22.02.17 v 12:46

epsice
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 22.02.17 12:46

Tak jsi ještě ve zkušebce ne? co si zkusit najít něco jiného a ne být na podpoře? Využít toho, že je na trhu málo pracovní síly. :nevim: :nevim:

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 22.02.17 12:48
@j.a.n.i1 píše:
@martina.se Ale tazatelce neuplynula celá doba :-) pak myslím stačí jen 3 měsíce…
:think:
@j.a.n.i1 píše:

mi kdysi říkali půl roku - ale kecala bych, netušim :think:

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 22.02.17 12:51
@Lucinka1986 píše:

tak zvracej - až budeš mít práci, kde Ti naslibují hory doly, nebudeš stíhat péči o dítě, můžem si popovídat - je mnohem víc horších věcí, kdy se vysává stát

Patricia89 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.02.17 13:00
@Anonymní píše:
Hezky den maminky, chtela bych se optat, mam nevycerpany jeden mesic podpory, nastoupila jsem do zamestnani, ale neni to uplne podle mych predstav. Nevite po jake dobe vznika narok na celych 5 mesicu podpory? Dekuji

Ja to mela taky. Odesla sem po tydnu. Mela sem jeste mesic nevycerpany podpory. Tu mi zkratili podle plati, co sem mela v nove smlouve.
No a pak musis min.pul roku pracovat a pak ti vznikne narok zase na pet mesicu podpory ;)

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Restaurace bez dětí: Diskriminace, nebo dobrý nápad?

Rozhodnutí Davida Salomona, že děti v jeho restauraci nejsou vítány, se sešlo... číst dále >

Články z Expres.cz

Heroinová Tereza oslavila v cele smutné výročí. Nakazila svého právníka?

Další soud a další zklamání. Češka Tereza (22), která je v Pákistánu obviněná... číst dále >

Bude náhrada za Českého slavíka, bez Gotta a Bílé. A s neznámými lidmi

Definitivní Ortel pro Českého slavíka? Jenom několik týdnů poté, co... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >

Mýty o alkoholismu: závislý patří do léčebny a poznáte ho na první pohled

Češi patří mezi největší pijáky alkoholu nejen v Evropě, ale i ve světě.... číst dále >