kdy opravdu nepotřebuje noční kojení?

4035
11.4.09 08:39

kdy opravdu nepotřebuje noční kojení?

Milé maminky, ráda bych se dobrala pravdy… Kdy dítě opravdu nepotřebuje noční kojení?
Je to u nás opět problém. Už vím, že synovi jsem to žrala jako hlupačka skoro dva roky, i když k posledku už opravdu jenom žužla. Protože to byla tyranie, která nedopadla dobře, ráda bych to u dcery stopla dříve.

Takže, je už čas? Je jí 9 měsíců a po nemoci v noci prostě nespí. Úplně se jí to rozhodilo. Nechávala jsem vyřvat, zacpávala dudlíkem a po týdnu jsem úplně grogy, ale výsledek je ten, že spí alespoň do půlnoci. Pak nakojím /někdy pije, někdy žužlá/ a pak to zas jede po půlhodinách, hodinách, jekot, řev, vztekání a v tuhle dobu už na to nemám nervy, a tak když nepomůže dudlík, dávám prso a nadávám si do pitomců… Jsem z toho na nervy, nechci, aby pak řevem k ránu vzbudila syna - je pak schopný vstávat ve 4 definitivně, což pro mě znamená tak dobrou hodinu v mdlobách, než se proberu a už se stydím chodit ven, co kdybych potkala nějakýho souseda z paneláku, protože ten řev musí být slyšet všude…
Mám chuť se na to vykašlat, odjet někam pryč a nechat rodinu napospas.
Nebo si zlomit nohu a nechat se vydržovat ve špitále…
Nebo se zbláznit a nechat se vydržovat v cvokhauzu… :lol:

Abych to zkrátila, dochází mi síly a tak se chci vzepnout k poslednímu, ač vím, že to bude řev strašnej - utnout kojení úplně. Ještě tak kolem druhé a čtvrté hodiny mám vypozorováno, že opravdu pije, takže tam hlad nebo žízeň být může. Lahvičku s čajem přes den přijímá, v noci ji taková nabídka vztekne ještě víc…

Kdy tedy dítě fakt nepotřebuje noční kousání do prsa? Někde jsem četla, že od 6 měsíců už by „mělo vydržet bez cucání celou noc“, jinde je hranice 8 měsíců kdy už opravdu nemusí v noci jíst… máte zkušenost, víte to někdo přesně? Nechce se mi nechávat to do roka…
díky
NiKi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Taz
630
11.4.09 08:44

Písni mi SZ tvůj mail, pošlu návod :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
11.4.09 09:13

Někde jsem četla že noční kojo není třeba od pěti až šesti kil miminka :( A u holek to tak bylo, budily se párkrát jako malinké, pak přestaly - zhruba na té váze 5 kg a pak pobraly rozum a začaly zkoušet, zda kápne nebo nekápne. Nejstarší a nejmladší nekáplo, prostřední jsem si z lenosti naučila a pak jsem to horko těžko ukončovala - jenže celý ten proces u nás trval tak dva měsíce - od jejích čtyř do šesti měsíců.

Já mám prostě dojem, že se to teď trochu s kojením přehání do druhého extrému - přece jen je to jídlo a dítěti přece není normální cpát jídlo mockrát za noc - ale raději to neříkám moc nahlas, abych nestala sprdunk od maminek, které udělají pro svá malinká bezmocná děťátka cokoli ;)

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
11.4.09 09:16

Jééé, NiKi, to píšeš ty? Takže máš doma druhého tyrana? :o Ojojoj, držím palce ať to dořešíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4035
11.4.09 09:23

Ouuu, Lesi, zdravím…
Já čekala i na tebe, jestli se ozveš, teď jsem dočítala diskuze, kde se to řeší… (když tyranka dospává noc :twisted: )… a ty jsi to tam psala už moc hezky - ale jsi teda kádr! Kde bydlíte? Asi ne v paneláku, viď..?

Já bych snad i nervy měla na úplné utnutí, ať se třeba uřve, na to už jsem moc chytrá a vím, že to zkouší. A hlavně vím, že když se jednou naučí spát celou noc, nebude chtít jinak - zlepší se nálada jí i mě. Prostě znovuzrození a tuším, že teď už je to o zlozvyku…
Jak se v noci nacucne, žaludek pracuje a už neusne hlubokým spánkem, dříme jak za dne a vzbudí ji co? No hlad! A bludný kolotoč je zahájen!!!

Sakra, sakra, já to vím… ale nemám ještě dost oprsklosti vykašlat se na syna, který spí vedle v místnosti, aby ho ta vzteklina nevzbudila a hlavně na sousedy. Sami slyšíme mimino někde vedle ve vchodě a vím, že vedle nás to není - musí to být níž a je to slyšet docela dost a je to nepříjemný…
Zlatě tomu, kdo žije někde na samotě u lesa…
Tam se to odstavuje…
Lesi, díky, asi spíš potřebuju sebrat trochu sil do dalších bojů…
NiKi
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50730
11.4.09 09:27

Já jako mimino jsem spávala celou noc od půl roku stopro, někde mi hlodají i 3 měsíce, ale to nechci kecat… To mi možná mamka začla dávat místo kojení trošku čaje nebo vody nebo eho… A jaká jsem narůstla :lol: Až moc… :lol: A zdravá jsem taky, alergie nemám…

Souhlasím s Lesinou - je to jídlo. A v noci se nejí (teď samozřejmě nemyslím novorozence) :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
642
11.4.09 10:40

Dovolim si nesouhlasit :wink: Kojeni je mozna jidlo, ale tomu diteti nejde jen o jidlo, ale i o kontakt s matkou. Zastavam - a ne sama, i kdyz tady to tak vypada - nazor, ze dite nerve vzteky, aby nekoho nastvalo nebo vydiralo, ale ma proste potrebu matky, coz je zcela prirozene. A pokud dite ma potrebu matky povazuju za krute mu ji odeprit. :?
Existuje takovy vynikajici dokumentarni film, kde se jisty vedec(ev.biolog) zabyva primaty a prirodnimi narody a jejich vychovou deti - zajimave je, ze tam by nikoho nenapadlo diteti kojeni odeprit ci ho nechat rvat…
Nemyslim to spatne, ale prijde mi to zcela logicke a stoji to za uvahu :wink:
Ale bohuzel to vypada, ze tento nazor zde mam jen ja :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1852
11.4.09 10:49

AHoj, ja nekojila v noci cca od pul roku, kojila jsem uz jen pres den. Bylo to drsne, museli jsme jet podle Estivilla, ale behem tydne byl klid a spalo se celou noc :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4035
11.4.09 10:53

Hellenka - to je samozřejmě názor zcela správný, ale někdy taková potřeba ujistit se, že je mamčino prso v provozu x krát za noc může vést třeba k totální devastaci zoubků nebo chronickému nevyspání dítěte i matky…
Takže chci jít tentokrát jiným směrem, dát dítěti mnohem větší dar - hluboký noční osvěžující spánek, abychom pak obě měly krásný den bez frustrací, nervozity a protivnosti… Už jsem jednou tuhle změnu uřvance ve spokojené dítě jen díky tomu, že najednou poznalo, k čemu je noc, zažila a je to ráj…
Jenže to noční buzení „ha, rychle, průšvih, je tu matká…uááááá“ je na jednu stranu normální, ale měla by stačit přítomnost, pohlazení, dudlík, promluvení… a ne žužlání prsa. O to mi jde, aby dítě v noci nejedlo…protože se tím ničí hluboké spaní.
Asi tak.
NiKi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
199
11.4.09 11:26

Ahoj, já přestala v noci kojit po 8.měsíci, v noci se totiž často budil hlady, nestačilo mu mlíčko, najeli jsme večer na UM, stačila jedna noc, kdy jsem nedala a od té doby se spí celou noc do rána…Je fakt, že ta noc bez kojo byla plná řevu, ale pochopol, že nedostane..Já věděla, že hlad nemá, když vypil 210 UM, z prsa jsem to nepoznala, ale je fakt, že mi z prsa tahal šílené a dlouho…tak hodně štěstí 8)
Jo a tenhle řev co popisuješ, jsme měli kolem 6.měsíce, ale to se mu rvaly 4 zuby naráz..ale to jsem věděla až po měsíci…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22315
11.4.09 12:24

Nikino, ani nevim ze uz ma druhe mimi :-D

No ja to mela podobne jako Lesina.
MAlej bylo 5 mesicu a v noci zacla spat dyl klidne 6-8 hodin bez jidla

TAkze nakojila jsem v 8 vecer a pak az rano v 6. JA se taky potrebovala vyspat na dalsi den
Prvni noc se vzbudila ze jako chce cucat, ale nedala jsem- usnula bez nejakeho revu a pak dalsi noc uz ani nevzdechla.

Kojila jsem jen ores den, tak 5-6× a stacilo to. Jinak kojena byla do 8mi mesicu- pak jsem musela kvuli hormonum prestat a uplne v pohode.

Jo a od ty doby co spi celou noc jsme ji prestehovali do pokojiku k Jenikovi a nebudi se navzajem- oba chrapou

JA se to chystam praktikovat i u tretiho mimina. az uznam, ze je cas- jinak bych byla brzy v kriminale

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2857
11.4.09 14:34

:o))))

nazdárek

to jsem se pobavila - fakt od 5 KG???? tak to kdybych věděla tak jsem do konce šestinedělí nekojila v noci:o))) malý měl raketový nástup a v půl roce jakožto plně kojený měl přes deset kilo:o) ten druhorozený.
Jinak plně jsme kojili do 8 měsíců takže do té doby to nepřicházelo v úvahu - no a pak mě týral do 13 měsíců - to jsme se pak přestěhovali - dostal svůj pokojíček a světe div se - poslední noc ve starém se kojil 9× a první noc v novém spal s jedním probuzením - to jsem ho jen přisla uklidnit a pohladít - celou noc -

takže rada - vymyslet a aspon dočasně udělat (pokud nemáte vyloženě dětský pokoj - nepíšeš myslím kolik máte pokojů ) - to že s malou nebudeš spát v jednom pokoji - u nás to u obou kluků udělalo naprostý zázrak a přestalo se v noci kojit.

Pokud ti u kojení usíná a jinak neusne - tak to bude trošku psych. náročnější - to jsem sice neznalá Estvillovy metody tuto použila - a až posléze jsem se dozvěděla že je to nějaká metoda - prostě pro mě to bylo logické - když řve jdu tam pochovám (estvil teda zakazuje - já chovala) zazpívám tu stejnou ukolébavku a odcházím - u obou kluků to do týdne bylo v suchu.

Takže prvně naučit samotnou usínat a pak odstěhovat do vedlejšího pokoje - malou nebo sebe.

Takto to bylo u nás a fungovalo to - ale stoprocentní recept to pravděpodobně nebude:o)
Jinak pro mě byla ta hranice u prvorozeného 10 měsíců - protože to už jsem si byla stopro jistá že chápe co mu říkám a co se má dít u toho mladšího jsem čekala na to stěhování - takže jsem neměla snahu to řešit drív - pokud by stěhování do většího nehrozilo - řešila bych rovněž podle toho jak bych si byla jistá že chápe co po něm chci - ale na něco jsem měkká - třeba si ze mě už tři měsíce dělal dobrý den:o))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32
11.4.09 14:36

Nic se nemá přehánět. Taky jsem to bohužel u první dcery přehnala.
Na šesti měsících se na kojení začala budit v noci co dvě hodiny, na osmi měsících to už bylo co hodinu a kolem desátýho měsíce vydržela něco mezi 20minutami a 3/4hodinou. Díky mý totální „odevzdanosti vyhovět potřebám mimina“ a všudypřítomnou glorifikací kojení :evil: jsem si přivodila spánkovou poruchu spojenou s psychickým vyčerpáním. Hroznej zážitek. Léčila jsem se z toho ještě dalších šest měsíců.
Jak to dopadlo? Na deseti měsících, kdy jsem skončila na práškách a naprosto vyčerpaná jsem se odstěhovala z ložnice. A světe div se, dcera necítila mou přítomnost, necítila mlíko a byl klid. Od tý doby spí celou noc. Nevím, co se stalo, prostě to tak zafungovalo (zázrak), ale byla jsem rozhodnutá ji nechat „vyřvat“ ať se děje co se děje. Jinak bych skončila na psychiatrii.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4035
11.4.09 15:09

fleur : velmi tě chápu… mě nejvíc unavovalo x buzení v noci, kojení, bolestivý žužlání bolestivý bradavky 2,5 letým habánem ve chvíli, kdy jsem byla už těhotná :twisted: to byly zážitky, díky kterým jsem dneska ke kojení už jaksi „odtažitější“…

Vydržím, často pomůže dudlík, spím vedle ní, tak o moji přítomnost jí nemusí jít, někdy ji uspím jen tím, že začnu hlasitěji dýchat (funět)… no a v nejhorším tam pošlu spát taťku.

ka-tko - úžasné!!! Třetí??? No tak to moc gratuluju… už se moc nechodím, tak to vidím až teď, v 29 týdnu… jsi skvělá! A přeju hodně odhodlání a šťastné spící miminko. A díky za rady holky všechny…
NiKi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
857
13.4.09 10:47

Já budu hnusná - mladší Peťula spala celou noc a každou noc od 6 tt- je pravda, že byla tlustá a v té době měla těch cca 5 kg. Ze začátku jsem ještě v noci vstávala a odstříkávala, aby tak dlouhá pauza nenabourala tvorbu mléka. Ke kontaktu s matkou apod. - oni se děti v noci budí (nebo tak probírají) a jde o to, jestli a jak umí znovu usnout, to si myslím je mnohem větší zakopaný pes než potřeba jídla (hlad). Péťa si dumlala palec (obecně zavrhovaná činnost, ale nebýt avizovaného špatného vlivu na zuby - u nás se tedy v nejmenším neprojevil - je to ta nejbáječnější věc na světě, na rozdíl od dudlíku si uměla palec sama najít a instalovat, 100% samoobslužný uklidňovací a uspávací prostředek), v noci jsem slyšela třeba zachrutí, zavrnění, pak typický mlaskot a spalo se dál. Problém nastal, když s tím v asi 10 mm přestala. Pak jsem si jí vzala do postele (byla jsem zvyklá od starší) a byl klid. Je fakt, že v té době měla tendence naběhnout na noční ucucávání.

Ale pravda je, že opravdu trvale klidné a prospané noci u obou holek nastaly až po odstavu (a nesmí se nahradit flaškou).

Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama