Kdy optimálně pořídit miminko ke školákovi?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.07.19 15:23
Kdy optimálně pořídit miminko ke školákovi?

Maminky, plánujeme třetí dítko. Jsem zvyklá zvládat věci sama a stíhat se všem dětem věnovat tolik, kolik potřebují. Syn jde nyní do první třídy. Je takový peclivy, spíš se možná bude nudit, už toho hodně umí. Když bych v nejbližší dobe otěhotněla, vyjde to tak, že se dítě narodi až půjde syn do 2. třídy.
A až by šel do 3. třídy, nase mladší dítě by šlo do třídy první - je to neposeda, nesoustředí se, už nyní jde vidět, že nad kreslením netravi čas jako starší a že ta 1.trida s ním bude zřejmě těžší než s prvním dítkem. No a to bych měla doma k tomu v té době roční batole.
A má otázka zní, dá se zvládnout škola se tretakem, prvňáčkem a batoletem na rukou? :) Má to tak některá z vás?
Nebo to posunout, až i mladší bude mít tu první třídu za sebou…? Chci si miminko opravdu užít, možná bude poslední… Škola nás teprve ceka a vůbec nevím, jak moc to bude těžké.
Díky a prosim Anonym nebo smazat, rodina netuší…

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Tiffany1
Závislačka 4630 příspěvků 31.07.19 15:32

Ja si myslim, že všechno se dá zvládnout. Až budou ve vyšších třídách, budou potřebovat zase víc pomáhat s učením, třeba. Nebo budou mít časově náročné kroužky. Myslím, že je ta pravá chvíle, kdy ti dva Prďolové jsou už víceméně soběstační, a zároveň ještě nebudou potřebovat pomáhat závratně se školou. Ta 1.třída je taková hodně seznamovací, určitě zvládne levou zadní i ten Neposeda. :palec:

Kocourhrzal
Stálice 84 příspěvků 31.07.19 15:35

Ahoj, Já mám tři deti. Třetí mimco se narodilo březen 2018 a dcera šla do první v září toho roku, druha chodila do 4.Všechno se zvládlo uplne v pohodě :dance:

tezi
Hvězda diskuse 52920 příspěvků 4 inzeráty 31.07.19 15:43

Zvládnout se dá všechno co člověk chce :nevim: ;)
My jsme před 3 roky měli prvňáka, třeťáka, šesťáka. K tomu děti 4 a 1 rok a v pololetí se ještě narodilo miminko. U prvňáka se tenkrát řešilo zda má ADHD, takže ještě lítání po různých vyšetřeních a specialistech. Zvládla jsem všechno co bylo potřeba.

Kocourhrzal
Stálice 84 příspěvků 31.07.19 15:50

A ještě musím podotknout, že jsem se i nudila, ne vždycky, ale většinou ano :P

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.07.19 15:52

Zvládnout se dá vše. Já teď plánuju těhotnět a dvojčata jdou do první třídy za rok. Říkám si, že to bude fajn, že bych byla doma a alespoň měla čas se jim dostatečně věnovat. Ono ten „ideální čas“ není v podstatě nikdy. Všechno má své pro a proti.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.07.19 15:55

Mám teď od září druháka a předškoláka s tím, že bude mít předškolák odklad. Snažit se chceme od prosince (jsem učitelka a chci dotáhnout celý školní rok) takže mimi by se mělo narodit, až bude starší ve třetí třídě a mladší bude odkladovy předškolák.
Chci mít miminko tak, abych měla rok klid, pak bude batole, ale pořád budu doma, aby měla čas na prvňáka. U mladšího čekám, že to nebude moc snadné. Má problémy, které ovlivňují školní úspěšnost a je u něj riziko poruch učení.
@Tiffany1 první třída je naopak náročná pro děti i rodiče. My s prvním neměli problém, ale vím, jak to řeší někteří rodiče i třeba kamarádky.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.07.19 16:00

@Tiffany1 Moc děkuju za podporu. Já si taky myslím, že by byli i věkove k sobě.
Se mnou se maminka od 3. Třídy neučila, ale já byla šprtka, tak asi proto to řeším… ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.07.19 16:07

@Kocourhrzal @tezi Děkuji holky, jste dobré, že to zvládáte
Já možná někdy až zbytečně plánuju, ale chci být zodpovědna a žádné dítě neosidit.
Anonymní paní učitelkou nade mnou, to máme skoro stejný plán. Mne děti právě již v roce dodržovaly režim a byly spavé ( tedy spaly jednou za den po obědě 3hodiny), tak by se mi líbilo mít tento čas na meho neposedu prvňáčka za predpokladu, že tretakovi pomohu trošku a už to bude zvládat částečně sám…jenže co když třetí nebude tak spavé :)
No holt asi to risknem :)
Jen mne rozhodila reakce kamarádky, že nejhorší je 1. a 3. Třída. No uvidíme…
Zakl

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.07.19 16:12

Zakladatelko, to se tak říká, že nejhorší je první a třetí třída. Podle mě to je pravda částečně. První je náročná určitě a od třetí je to pak náročné celkově.

welovefashion
Ukecaná baba ;) 1227 příspěvků 100 inzerátů 31.07.19 16:24

Ahoj my měli třetí v červnu a nejstarší šla do 1.třídyv září, nejvíc rušivý element byl prostřední 4 letý, ale pohádka v televizi, nebo telefon ho na 30 minut zabavily, malá spala a my jsme psaly ukoly…během roku dcera pak zvládala většinu ukolů sama, jen chtěla abych u ní seděla, takže když mimino nespalo(v dubnu už byla batole)…tak jsem si jí vzala do pokojíčku na postel a hráli jsme si zatímco velká dělala ukoly, nejnáročnější je určitě čtení, protože tam hlavně ze začátku se musí vše kontrolovat, fakt stát nad dítětem :-) upřímně doufám, že 2. třída bude méně náročná, protože z batolete se stává horolezec a průzkumník a já od ní budu muset držet všechny věci do školy v hodně velké vzdálenosti ;) :-)

ale řekla bych, že výhoda dítěte a rodičovské je velká, jako při plném úvazku v práci, bych tu přípravu do školy a vození do kroužků dávala o dost hůř :mrgreen: takže za mě je to vlastně jedno, kdy si dítě naplánuješ, ono někdy to naplánovat ani nejde :-) a určitě bude dobré když budeš doma až půjde prostřední do školy, ale jestli budeš mít mimčo nebo batole to bych řekla, že až tak důležité není…protože ono za ten školní rok stejně doroste :-)

Kocourhrzal
Stálice 84 příspěvků 31.07.19 16:34

Za me je první třída uplna pohodička :D. Spiš takova forma hry a výuky, ale asi každý to zvládá jinak a po svem :nevim: Ono to tak leti ten čas, když přijdou dětičky. Nedávno jsem dcerku vedla jako prvňáčka a za měsíc už druhacka. Ničeho se neboj, zvládneš to ani nebudeš vědět jak :hug:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.07.19 16:37

@Kocourhrzal ono záleží na dítěti. Syn šel do školy s tím, že všechno uměl. Takže pohoda. U mladšího to bude o dost horší. Ten nic umět nebude a bojujeme s pamětí, že si všechno špatně pamatuje.

Kocourhrzal
Stálice 84 příspěvků 31.07.19 16:38

A ještě musím podotknout, že jsem mela dost marodné obě dcéry a hodně doucovat doma. A zvládla jsem to i s miminkem. Ono taky me nic jiného nezbylo, že :roll: držím palce ať Všechno zvladnete :hug:

Kocourhrzal
Stálice 84 příspěvků 31.07.19 16:38

A ještě musím podotknout, že jsem mela dost marodné obě dcéry a hodně doucovat doma. A zvládla jsem to i s miminkem. Ono taky me nic jiného nezbylo, že :roll: držím palce ať Všechno zvladnete :hug:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama