Kdy otevřou obchody a služby?

19903
30.10.20 14:12

Kdy otevřou obchody a služby?

Dobrý den, vím, nikdo tady není věštec, nicméně pojďte si popovídat o tom, kdy si myslíte, že se otevřou obchody s oblečením a služby (kadeřnictví, nehtová studia atd.), samozřejmě s určitým omezením, u kadeřnice třeba jen jeden člověk a v obchodě třeba 10 lidí.
Teď jsem si o tom povídala s kamarádkou, ta si myslí, že do Vánoc určitě ne, já doufám, že kolem Vánoc ano.
Pro někoho možná hloupý dotaz, ale všichni přece chceme zase normálně žít, pojďte si o tom pokecat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3782
30.10.20 14:16

Myslím, že bude tendence před Vánoci otevřít, ale pokud to udělají, bude to v lednu jako dnes… Všichni víme, že předvánoční období je chvíle, kdy se půlka národa zcvokne a i kdyby na dluh, začne nakupovat jako smyslů zbavená. Mě je to jedno, objednám online. Stejně jsem nikdy od 1.12. do obchodů nepáchla, jelikož mám jen jedny nervy… :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1169
30.10.20 14:17

Nikdo nevime bohuzel. Snad na zacatku prosince. Oni to nebudou dlouho drzet na uzde, jde prece o ekonomiku. Potrebuju nakoupit darky, uz mam seznam, tak v jeden den na to vlitnu, az to povoli a hotovo. Nicmene musime to prezit vsichni a bude snad lip

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29748
30.10.20 14:17

Doufám, že do Vánoc ano. Obchody mě netrápí, ale online nás nikdo děti neostříhá :mrgreen:
@Klopotkova pamatuju si, žes byla na jaře dost nešťastná, tak pevný nervy :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1613
30.10.20 14:18

Já budu trochu cynik, ale tipla bych si, že vláda před svátky tlak neustojí a prostě krámy otevřou. A po novém roce pojedeme znovu :zed:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
234
30.10.20 14:20

Myslím, že před Vánoci to otevřou, kvůli ekonomice… služby nevím, ale obchody určitě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
414

Já se domnívám, před Vánoci s nějakou formou omezení třeba počtu osob, odstupů apod. Zrovna u služeb, kde je 1 na 1 bych se nebála, že zůstanou zavřené i kolem Vánoc. HOdně ukáže listopad a chování lidí. Hromadné akce se ale dle mě konat nebudou ještě hodně dlouhodou dobu (třeba koncerty). Jen mi je zvláštní, že třeba na dentální hygiena může být otevřená (dnes jsem byla), ale zdravotní pedikura musí mít zavřeno (tu mám na začátek prosince). Oboje 1 na 1, oboje pro zdraví důležité, ale dobrovolné (pedikerka, bývala zdravotní sestra - mi léčí zárusty a ztvrdlé paty, nejde o nějaké gelové nehty apod. číčoviny na zkrášlení…)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46141

Bohužel vláda podlehne volání davu na počátku prosince uvolní většinu opatření a na začátku ledna se nákaza opět začne hezky šířit. Bohužel Evropa je nepoučitelná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
100
30.10.20 14:24

No já doufám, že to do Vánoc neotevřou. Když si představím, že to s vypětím všech sil tady v průběhu listopadu nějak srazíme a na začátku prosince davy lidí s nákupním absťákem vyrazí houfně do obchodů, tak se k normálu nevrátíme ani v lednu. A za to to fakt nestojí. Vánoční nákupy se dají udělat po netu, potraviny jsou otevřené, víc není v téhle situaci potřeba. Pokud to otevřou, v lednu je to zpátky, to je neudržitelné. Služby si myslím, že by v nějakém režimu otevřít mohli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51442
30.10.20 14:29

Po opakovaných pokusech koupit dvoje dětské boty naslepo online doufám, že minimálně ty obuvi zařadí do kategorie nezbytné :mrgreen:
Jinak do obchodu nepotřebuju, dárky jsem pořídila online a když si vybavím klasické prosincové tlačnice kdekoliv, nevím nevím. Já se zařekla, že v prosinci už do obchodů nepolezu a i to jídlo nakupovala online, nesnáším davy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4121
30.10.20 14:32

Když se to bude zlepšovat, myslím, že to risknou do Vánoc - ale co bude po tom, Bůh suď.
A když se to zlepšovat nebude, budeme mít jiný starosti než neostříhaný děcka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3068
30.10.20 14:34

Vůbec si neodvazim tipovat, pokud by nebyly Vánoce, tak bych si tipla, že začátkem prosince by se něco mohlo začít pomalu uvolňovat, ale otázka je, co se stane, až se do obchodů nahrnou davy lidí jako každý rok a jestli to riziko vláda podstoupí. Na druhou stranu si dovedu představit tlak lidí, kteří budou volat po otevření obchodů a služeb, stejně jako před létem s dovolenýma

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14074
30.10.20 14:35

Myslím, že ano před Vánoci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12125
30.10.20 14:38
@Sue2008 píše:
Já budu trochu cynik, ale tipla bych si, že vláda před svátky tlak neustojí a prostě krámy otevřou. A po novém roce pojedeme znovu :zed:.

Ano. A pak zase budou lidi rvat, ze to vlada nezvladla :zed: Porad dokola :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
833
30.10.20 14:40

A kon

@lucenka píše:
Bohužel vláda podlehne volání davu na počátku prosince uvolní většinu opatření a na začátku ledna se nákaza opět začne hezky šířit. Bohužel Evropa je nepoučitelná.

Oni se bojí občanské neposlušnosti, nepokojů. Ani se jim nedivím. Taky potřebujou, aby se utrácelo, a co nejhůř, stádečko nelze zvládnout. :? Protože Vánoceee!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama