Kdy oznámit těhotenství rodině?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Petaau
Povídálka 13 příspěvků 20.01.09 10:04
kdy oznámit těhotenství rodině

Ahoj holky,

chtěla bych se zeptat kdy jste oznámily těhotenství blízkým. Nevím zda počkat do 12.týdne nebo ještě dýl.

Jsem z vesnice a vím, že se to povalí jak lavina, tak nevím, kdy vlastně je to vhodné.

Poraďte, děkuji

Přečtěte si článek: Jak oznámit těhotenství

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
Gama
Zasloužilá kecalka 882 příspěvků 20.01.09 10:09

Já jsem oznámila ještě o malilinko dřív než ve 12. týdnu, ale spíš proto, že to na mně začínalo být opravdu vidět, navíc to bylo po dovolené, kdy jsem se navrch k tomu vypásla. Původně jsem chtěla ještě počkat, ale pak mně nic jiného nezbývalo, když jsem nechtěla, aby si toho všimli sami. Klidně ale ještě počkej, obzvlášť když je u vás drbárna :D

Lucci
Neúnavná pisatelka 15043 příspěvků 20.01.09 10:23

Ja cekala do 12tt, krom manzela to nikdo nevedel, prave kvuli drbarne na vsi, i sem nechtela, aby me pri pripadnych komplikacich vsichni litovali.

VERONIKA
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.01.09 10:38

Nejbližší rodina (naši a tchán) to věděla hned od začátku a zbytku rodiny jsme to řekli o Vánocích a to jsem byla už v 5. měsíci, nějak jsem neměla potřebu jim to říkat a navíc se moc často nevídáme! Mám pocit, že širší rodina to neví ještě dodnes!
Ale na vesnici je to asi složitější - záleží jak se budeš cítit a jestli budeš mít nějaké potíže! Je pravda, že do toho 12tt je to nejisté, ale na to nemysli hlavně buď v klidu a těhu si užívej!

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.01.09 11:07

všem až po 12.týdnu (krom manžela teda :), ten viděl papírek jako první!) :wink: , u druhého jsme jim to chtěli dát pod stromeček (zabalili jsme dědovi a babičce fotku z UZV), takže to bylo ještě déle, tuším v 18. Na mě nebylo nic vidět do pátého :), takže se tajit dalo v pohodě. V práci už to pak utajit nešlo ze zcela jiných důvodů - když jsem byla víc na WC :roll: , než v kanclu, že jo :? :wink:

Len-til-kah
Extra třída :D 13986 příspěvků 20.01.09 11:13

Rodině v obou případech na začátku 2. trimestru, známým kolem 19. týdne, to už jsem stejně zjevně hrochovatěla.
Mám to dost nerada, cítím se nepříjemně zviditelněná. Být na mně, neřeknu nic, a pošlu až zprávu o narození.

Aladina
Echt Kelišová 7584 příspěvků 20.01.09 11:18

Lentilko- jak tebe znám, tak bys nejraději poslala oznámení, že jdou kluci do školy:-)

První jsem řekla ve 12ti týdnech a druhý dřív. Já blbá se svěřila sestřence. Měla depku, tak jsme si povídali :twisted: No a pak se mě ptala teta - a tak už jsem to řekla doma a všichni všechno věděli tak v 7mém týdnu.

Len-til-kah
Extra třída :D 13986 příspěvků 20.01.09 11:21
Aladina píše:
Lentilko- jak tebe znám, tak bys nejraději poslala oznámení, že jdou kluci do školy:-)
:lol: aladino - maturita by byla ideální :P .
Když já bych těžko nesla, kdyby mě okolí litovalo, jenže vždycky se může něco stát :nevim: . Já než to řeknu, tak si ani nejsem schopna připustit, že těhotná fakt jsem, a potom si to musím pro jistotu opakovat, že když už to všichni vědí, tak to třeba dojde i mně (no a potom si tak zvyknu, že si připadám těhotně i porodu a ze setrvačnosti si hladím poporodní špeky :evil: :lol: ).

Příbuzní jsou děsná verbež, u nás se všechna těhotenství kromě těch mých rozkecala stylem „pšššššt, je to tajemství, hlavně nikomu neříkejte, že to víte“, až to nakonec věděli všichni :roll: .

Aladina
Echt Kelišová 7584 příspěvků 20.01.09 11:29

Chtěla jsem napsat promoce :D

Pro mě je těhotenství strašně intimní záležitost. Nerada ho ukazuju. Nerada se o sobě bavím.

Na začátku diskuse jsem chtěla napsat, že bych takové starosti chtěla mít :oops: :oops: :oops: Ale zrovna depkařím, že Jonáš nespí a potřebuju se učit :D To já jsem pak taková strožejší ve vyjadřování.
Miláček má zrovna záchvaty smíchu - prohlíží se v plechovém víku od krabice. Asi se zrovna obdivuje:-) Tak jsem z něj taky vysmátá.

lara74
Kecalka 117 příspěvků 20.01.09 11:29

My to řekli vždy zhruba v 10 tt. (každopádně po potvrzení srdeční akce ). Ještě bych počkala, ale bylo mi vždy tak špatně, že se to těžko dalo maskovat.

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.01.09 11:30

Lentilko, tohle mě děsně štvalo. Že jsem to tenkrát řekla jedný kamarádce, ona vzala telefon a zavolala to všem našim společným známým!! Takže místo překvapeného výrazu, na který jsem se tak těšila, mi každý řekl: My už to víme od XY :oops:
Tak to jsem ji dost sjela potom :evil: :D

Žofka1
Kecalka 102 příspěvků 20.01.09 11:53

Manzel samozrejme vedel jako prvni. Rodina po 12. tydnu. V praci jsem udelala vyjimku, protoze se resilo kdo co bude delat a menil se mi sef a ja byla takova ta co se s ni velmi pocitalo. To bylo asi v 8. tydnu a od 10. jsem byla na neschopence, tak jsem byla rada ze uz to vedeli, kdyz jsem jim volala ze spitalu, ze nejakou dobu nedojdu. Na a postupne me nepotrebovali a ja prestala mit vycitky svedomi, ze jsem je tam se svou praci, o ktere nikdo jiny nic nevedel (projekt velkeho nakupniho centra tesne pred dokoncenim) nechala na holickach.
Pokud jsi ze vsi, kde vi vsichni vsechno, urcite bych pockala, kdyby se nedejboze objevily nejake komplikace, ono by bylo velmi tezke je presvedcovat o necem jinem. Kazdopadne preju pohodove tehu bez komplikaci.

Galadwen
Kecalka 381 příspěvků 20.01.09 13:57

Petaau , to záleží, jak dlouho to vydržíš :wink: . Já jsem to u prvního vykecala hned - přijeli jsme z dovolené, MS jsem měla přes týden opožděnou, tak jsem volala mamce, že jsme dobře dorazili a jsem asi těhotná (bylo to po jediném měsíci zkoušení a nějak jsem si nepřipouštěla, že by to nemuselo dopadnout). Navíc mám se svými rodiči dost blízký vztah a nenamlouvám si, že by se nedozvěděli jako první po manželovi, když by byl nějaký malér. Malér nebyl, dceři je teď rok a tři čtvrtě.
Teď u druhého jsme si řekli, že počkáme do potvrzení srdeční akce, a ono to stejně nedopadlo, maminka byla u nás na návštěvě akorát víkend před kontrolou, a protože věděla, že se snažíme, ptala se, jak se nám vede - a mám lhát, když vím, že jsem v 6. týdnu :roll: ? Tchánům jsem to řekla hned druhý den, když mi to bijící srdíčko potvrdila doktorka. Manžel to pak rozkecal všude, takže do toho 12. týdne jsme stejně s utajením nedošli.

doriang
Kelišová 5579 příspěvků 26.01.09 16:52

My to u prvního museli říct hned, protože bylo neplánovaně, manžel je z hluboce věřící rodiny a tehdy jsme ještě nebyli manželé… museli jsme se samozřejmě hned vzít, páč jinak by ho asi úplně zatratili a vydědili(bylo nám 21 a on byl ve třeťáku na vysoké, takže jsme neměli kde bydlet a byli na jeho rodičích závislí i finančně)… ale jsem ráda, nechtěla jsem mít svatební fotky s břichem :)

Podruhé jsme to řekli rodině až po 12.tt, vlastně až jsem naznala, že už to je docela dost vidět - jsem hubená, tak je i malý bříško už vidět. A známým pak příležitostně, když došla řeč na to, kdy teda bude to druhý :)

Teď to taky řeknem až to začne být vidět… hlavně proto, že budem vědět, že vše je ok a nebudem muset nic vysvetlovat, kdyby to náhodou nevyšlo…

hašlerka
Závislačka 3119 příspěvků 27.01.09 13:21

Tak já bych měla být v 7. týdnu, u doktora jsem ještě nebyla. A přemýšlím, jak to co nejdýl utajit přede všema. Bydlíme s rodičema v jednom baráčku, takže jestli mi začne být špatně, půjde to asi těžko. Vycházíme spolu sice moc dobře, ale vím, že mamka by to strašně prožívala, hlídala by mě, jestli se šetřím a tak podobně.

První těhotenství skončilo v 6. týdnu a kromě manžela o něm nevěděl nikdo. Dokud jsem nešla k obvoďačce pro nemocenskou. Za dveřma u sestry seděly dvě největší drbny z vesnice, musely něco zaslechnout a druhý den už mi volala kamarádka a gratulovala. Bohužel za pár dní bylo po těhu, tak jestli se to rozneslo, za chvilku bude všem divné, že mi neroste břicho. Fakt síla.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Rebel Limberský: Nařkl slávistického bosse Tvrdíka z ovlivňování zápasu

David Limberský (35) opět potvrdil, že je právem označován za největšího... číst dále >

Tanečnice Lálová o Svobodovi: Několikrát jsem ho švihla kordem přes nohy!

Nikdy neměli ambice dostat se tak daleko, ale stalo se. V samotném finále... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >