Kdy oznámit těhu a aktivity v těhu:)

25.11.19 09:57

Kdy oznámit tehu, aktivity v tehu:)

Zdravím holky.. :) po roce snazeni se mi dnes konečně objevily // na TT(dnes měla přijít MS) a chci se zeptat, kdy jste rodině a přátelům oznamovaly tehu? :) jestli hned a nebo jak se říká až raději ve 12.tydnu?
A ještě jedna otázka.. : máme jít tuto sobotu na bowling, ale jelikož jsem před rokem na začátku tehu potratila, tak se bojím asi cokoliv dělat.. :lol: vím, možná smesny. Ale ten strach ve mě je… :( děkuji moc za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

25.11.19 10:03

Klidně bych na bowling šla. Oznamovala jsem až po prvním screeningu rodine a v práci až když to začalo byt vidět (kromě šéfové, aby věděla proč furt chodím po doktorech)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
942
25.11.19 10:04

@LucieDlouha moc gratuluji, přeji zdravé miminko. Já to mamce řekla hned, ostatním až po 12 tydnu.Co se týče aktivit tak to vám asi nikdo neřekne, každý to má jinak a jinak se cítí, každé tělo je jiné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13456
25.11.19 10:04

Já to oznámila nejbližší rodině (rodiče, sestra) po potvrzení srdíčka někdy v 8tt. Ostatním až po prvním screeningu. Jsem opatrná, protože sem 2× potratila a nechtěla sem to zas zakřiknout s ještě mokrým testem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.11.19 10:09

Já to všem řekla hned, musela jsem, protože jsem musela přestat chodit do práce :). Že jsem těhotná jsem zjistila v půlce listopadu a dost mě mrzelo, že jsem to musela hned říct, protože jsem měla v plánu dát všem fotku k vánocům pod stromeček a tímto Dárečkem to i oznámit :) bowlingu bych se nebála, pozitivní test jsem měla až pár dní po vynechání MS a mezitím jsem se v práci tahala s těžkými lidmi a dokonce jsem sama zvedala ze země paní, která vážila 85 kilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.11.19 10:10

Ahoj, tak rodině jsme to oznámili brzy, ale opravdu jen blízkým rodinným příslušníkům. V zaměstnání jsem to prozradila ve 12tt, ještě před velkým UTZ, ale to je tedy už na mne vidět. Čekám, na vyšetření a pak mi to je šumák… Já osobně bych na bowling šla a nehrála. Jsou to těžké koule a bála bych se problému.. Vloni jsem měla zamklé těhu, hrála bowling, ale to jsem ještě nevěděla o neprosperujícím těhotenství. Raději stále anonymní. Lucka

• Nahlásit
  • Citovat
1946
25.11.19 10:17

@LucieDlouha ahoj gratuluji. Já první tři tehu oznámila vždy hned. To první pak nevyšlo ale byla jsem na tom tak psychicky blbě ze vysvětlovat všem proč bylo lepší pro mě aby vedeli ze jsem byla tehotna a nedopadlo to. Druhé dvě tehu byly v poho a rodina to věděla od pocuraneho testu :lol: ted jsem tehu po 4. a řekli jsme to rodině pozdeji až nějak po 1.screeningu, chtěli jsme si ušetřit blbe kecy :mrgreen: co se tyče aktivit tak bowling bych zrovna asi nehrála :think: a to většinou nic moc neřeším.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
713
25.11.19 10:29

Rodině a nejbližším jsme to řekli po 1. kontrole u doktorky, no některým možná i dřív. V práci to kolegyně v kanclu i šéfová věděli taky brzo, měli sme kamaradske prostředí, ale úplně oficiálně v práci jsem to oznámila po 1.screaningu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.11.19 11:11

Děkuji moc. Mám doma již skoro 6ti letou dcerku a ta už by sourozence opravdu chtěla. Původně jsem to i příteli chtěla oznámit až na vánoce, jako překvápko, že bude dvojnásobný tatínek, ale nevím, zda to tak dlouho vydržím a jak bych mu kdyztak vysvětlila, že na bowling asi moc nechci jit.
Takže nevím zda jit či ne. :D
Rodině to asi oznámíme buď na Vánoce a nebo možná raději až po 12tt. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.11.19 13:40

Ahoj, rodině jsem to oznámila skoro ihned. Přátelům u prvního těhotenství po 12. týdnu, u druhého jsem momentálně ve 22. týdnu a kromě rodiny to pořád nikdo neví :)

• Nahlásit
  • Citovat
1397
25.11.19 13:49

Pokud máš z bowlingu obavy, tak bych řekla, že na mě asi něco leze a nehrála :wink: Těhotenství jsem oznamovala blizke rodině po potvrzení :srdce: v 9tt (i kdyby to nedopadlo, tak bych chtěla, aby to ti nejbližší věděli), v práci to vyšlo blbě a kvůli zamestnavateli (aby si stihl najít náhradu), jsem to říkala taky tak - nadrizenym, jinak po screeningu kolegynim, přátelům, známým… Každopádně gratuluji a držím palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
271
25.11.19 15:49

Ahoj, tak to je vtipný, řešila jsem před pár měsíci to samé :-D

Takže… taky jsem měla jít na bowling a byla jsem tak měsíc těhotná. Strašně jsem se bála a nikdo to o mně ještě nevěděl… Udělala jsem to tak, že jsem si vybírala nejlehčí koule a hrála na přeskáčku, že mě bolí ruka, koleno… Naštěstí to byla jen jedna hra :)) ale nervní jsem byla hooodně :-D

Jinak jsem to oznámila po dvou čárkách samozřejmě prvně příteli. Ve stejný den sestře, s ní jsem to konzultovala, je už maminkou :) A po týdnu od testu jsem šla k dr. a potom jsem to řekla mamce. Pak jsem čekala do 12. týdně (prostě po první větší kontrole) a řekla jsem to všem - rodině, v práci.

Moc držím palce, ať jste v pořádku!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
67
25.11.19 15:55

Do potvrzení těhotenství (asi 14 dní) jsme to věděli jen já a přítel kontrola byla v úterý mím rodičům a bráchovi jsme to oznámili v pátek a pritelove rodině v neděli

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2115
25.11.19 18:47

Manželovi hned po pozitivním testu, rodině potom, co bylo na UTZ vidět srdíčko, ostatním a našim dětem po screeningu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.11.19 19:12

@LucieDlouha gratuluji :kytka: čekali jsme na výsledky 1.screeningu, pak jsme to přestali tajit. Dřív bych to neřekla, i vzhledem k tomu, že už jsi potratila jednou. Taky jsem v začátku potratila, tak jsem pak byla opatrná. Asi bych ani bowling nehrála, jsem posera :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama