Kdy oznámit těhotenství - učitelka a je září...

Anonymní
15.9.20 10:01

Kdy oznámit - učitelka a je září...

Ahoj, je září, všude korona a já jsem v 11. tt…

Kdy je podle vás nejlepší to říct ředitelce?
Zrovna v téhle době asi nezabráním, aby to s ní nešvihlo, no, ale nic neudělám.
Chtěla jsem to aspoň oznámit brzy, jenže druhá věc je, že mám docela problémy s krví, a nejradši bych to tajila co se dá, přede všemi. Není moc jisté jak to dopadne:(

Tak tu sedím a přemýšlím…
Náhradu v září neseženou, navíc půlka sboru je v karanténě… no budu to muset přežít.
Oznamovaly jste to osobně?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
64113
15.9.20 10:06

Já nejsem moc tající typ, řekla bych to hend. Ale já bych asi ani netajila, kdyby se to nepovedlo. Proč? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3690
15.9.20 10:15

Já se jen divím, co všechno dnes učí za lidi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
622
15.9.20 10:17

Dodala bych si odvahy a oznámila to osobně.

Ber to jako součást pedagogické praxe: vyzkoušet si komunikovat z očí do očí i to, co je těžké. Takhle nějak by měla vypadat příprava dětí pro praktický život… Pokud nad tím jako učitelka váháš… tak to vypovídá i něco o Tobě. Omlouvám se za upřímnost a držím palce!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2875
15.9.20 10:23

A jak by si to chtěla oznamovat? Po meilu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36240
15.9.20 10:27

Osobne a ihned. Mysli na kolegy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18410
15.9.20 10:35
@Anonymní píše:
Ahoj, je září, všude korona a já jsem v 11. tt…

Kdy je podle vás nejlepší to říct ředitelce?
Zrovna v téhle době asi nezabráním, aby to s ní nešvihlo, no, ale nic neudělám.
Chtěla jsem to aspoň oznámit brzy, jenže druhá věc je, že mám docela problémy s krví, a nejradši bych to tajila co se dá, přede všemi. Není moc jisté jak to dopadne:(

Tak tu sedím a přemýšlím…
Náhradu v září neseženou, navíc půlka sboru je v karanténě… no budu to muset přežít.
Oznamovaly jste to osobně?

Poslat sms, jsem těhotná a už nedorazím, asi není to pravé ořechové :think: jsi dospělá, tak za ní normálně zajdi, čím dřív, tím líp, a domluvte se s očí do očí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
708
15.9.20 10:40

V 11. tt bych asi prostě počkala na výsledky 1. screeningu. A pak hned oznámila, když bude vše ok. Škola se s tím prostě musí vypořádat no :nevim: chápu, že ti to připadá blbé, ale tak čím dřív jim dáš čas se připravit, tím lépe. A to, že teď je půlka sboru v karanténě s tím má společného co? Jestli se cítíš ok a nemáš rizikové, tak aspoň můžeš nabídnout, že zkusíš táhnout, co to půjde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
379
15.9.20 10:51

Oznámit asi takto: SMS: Jsem těhotná, končím!!! :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
485
15.9.20 10:55

Ještě můžeš zkusit holuba :lol: :lol:. Počkala bych na výsledky 1. screeningu, týden sem, týden tam, to už je jedno. Pokud dobře počítám, tam pololetí odučíš, ne? Jako asi sotva může ředitelka chtít, abys porod plánovala na srpen. V pololetí se učitelé měnili celkem běžně, přijde mi to v pohodě. V únoru někoho seženou, kdo dodělal vejšku na podzim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
724
15.9.20 11:00

Ředitelce bys to určitě měla říct co nejdříve. I kdyby to nevyšlo, dozví se to, protože bys určitě pak byla nějakou chvíli na nemocenské. Však ji k tomu klidne rovnou řekni, že to zatím nechceš moc roztrubovat, měla by to pochopit. Ona si už může hledat náhradu a ty pokud nejsi na rizikovém, tak můžeš ještě nějakých 4 - 5 měsíců v pohodě učit, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31692
15.9.20 11:02

I učitelky a jiné pracovnice ve školství mají právo být těhotné. Takže vzhledem k situaci po prvním screeningu, jinak klidně ještě později. Těhotenství a porod se nedají plánovat vždy na dobu, než skončí školní rok. Vědu bych z toho nedělala :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19033
15.9.20 11:19

Ja bych pockala aspon tyden a oznamila to po screnningu. No a pak zalezi kdy chces za skoly odejit. Jako jestli chces hned kvuli těhotenství na neschopenku, i kdyz ti nic jinak neni, tak bych to brala trochu jako zradu. Osobně bych to oznámila po tom velkem utz a doklepala to aspon do vanoc, abych nepotopila cely sbor. Zatim bude mit reditelka aspon 2 mesice na hledání nekoho noveho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2462
15.9.20 11:20

Po screeningu, pokud neco bude spatne, vyhnes se vysvetlovani.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10435
15.9.20 11:26

Přímé nadřízené jsem oznamovala kolem 10tt (na datum screeningu se chystala pracovní akce, kterou jsem měla zajišťovat, a nechtěla jsem se vymlouvat na náhlé střevní potíže ani si vymýšlet jiné výmluvy, přijde mi to nedůstojné), ovšem s tím, že jsem ji požádala, aby kolegyním ani řediteli neříkala nic alespoň do toho screeningu. Naprosto to respektovala a jen to posílilo důvěru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama