Kdy po neštovicích do školky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
nat77
Kecalka 461 příspěvků 22.03.09 11:09
Kdy po neštovicích do školky?

Ahoj, syn má od čtvrtka neštovice, ale nic moc, dali by se spočítat na prstech, teplotu nemá vůbec, je veselý, jako kdyby se nechumelilo. Ovšem podle infa, které mám z netu, by měl být doma 3 týdny!!!!!!!!!!­????? To snad ne proboha!!!! Jak dlouho jsou neštovice infekční? Díkas!

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Judycum
Kelišová 5009 příspěvků 22.03.09 11:28

Infekční je dítě dva až tři dny před objevením prvního pupínku a pak do zaschnutí posledního pupínku (uvádí se cca 10 dní).
Do školky bych ho dala určitě až budou pupínky stoprocentně zaschlé (nejlíp zahojené), nejde jen o infekčnost, ale taky aby se tělo dalo dohromady, přece jen je to nepříjemná nemoc.Ale hodně záleží na průběhu, pokud bude v pohodě, určitě bych to nehrotila.

Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 22.03.09 12:41

Ahoj,

u nás je to právě aktuální. Syn je má od minulého pátku, měl jich hodně, přes 200, nicméně už včera je měl všechny zaschlé. Teploty neměl ani jednou a můžu objektivně říct, že energie má na rozdávání. Takže kdybych nebyla na mateřské, tak by šel v pondělí do školky (tj. absence ve školce jen týden). Ale můžu si dovolit ten luxus a ještě týden ho nechám doma na rekonvalescenci, údajně bývá tělo po neštovicích hodně oslabené.

Martina

nozu
Extra třída :D 12212 příspěvků 22.03.09 13:23

já měla Klárku doma 14 dní. měli jsme taky hodně slabý průběh, takže by mohla se zaschnutými pupíky už po týdnu, ale na radu doktorky jsem počkala, až se jí stroupky zahojily. ale mohla jsem povolat babičku :-)

terik
Ukecaná baba ;) 2236 příspěvků 22.03.09 15:44

Ahoj,

u nas taky aktualni, proto jsem ve ctvrtek volala doktorce, abych vedela jak malou omluvit ve skolce. Zaschla je od toho ctvrtku, cili nemocna byla 10 dni, ale doktorka doporucila kvuli imunite tyden pockat. Pry je ted dost nemocnych deti a hned by neco dotahla domu a pravdepodobne by to melo horsi prubeh.

Terik

kadlina
Neúnavná pisatelka 17359 příspěvků 23.03.09 21:08

Já jsem dostala očr na 10 dní od pátku a dr.mi řekla, že když holce bude dobře, tak ať pak jde do školky. Dobře jí bylo, takže byla ze školky ten pátek, od pondělí do dalšího pátku a v pondělí šla do školky. Dr.máme pečlivou a tak přestože měla některé ty jizvičky ještě nepěkné, tak jsem jí věřila a malou do školky dala. Alergoložka, u které jsme hned nato byly, mi kladla na srdce, abysme vynechali nákupní centra, kina apod., že je imunita oslabená. Já je chytla od ní, doma jsem byla od 2 pracovní dny déle, pak už mě to nebavilo a ještě před nástupem do práce jsem byla na Holiday-on-Ice - lístky za 4000 jsem nemohla přece nechat propadnout :dance:
a nechytila jsem vůbec nic. I dcera ze školky nic nedonesla a to je takříkajíc slabší kus :lol:

czaky
Závislačka 2579 příspěvků 14.03.19 23:50

Pustili byste dítko do školky 13. den po výskytu prvního pupínku, kdyz má lehči průběh? Lehčí průběh u nás konkrétně znamená úplně bez teploty, bez únavy, pupínků s puchýřkem kolem 10, ostatní vypadá spíš jak kopřivka.
Jde o to , že tím 13. dnem počínaje mají ve školce minilyžák - 5 dní autobusem tam a zase zpět na půlden na lyže. Prcek se těší, jenže na neštovice všichni říkakají aspoň 14 dní a i tak, že je po tom hodně oslabená imunita… takže nevím nevím :think: . Ani tak mi nejde o ten jeden den zkrácení marodění jako spíš tu sportovní zátěž. Ale když ho do školky dám po těch 14ti dnech a nepustím na lyžák, tak to obrečí, když mu každý den půlka kamarádů odjede na lyže, že on nemůže :( .

Aduš8
Závislačka 3845 příspěvků 14.03.19 23:52

@czaky neštovice přestanou být nakažlivé, když už se začnou vylupovat stroupky. I kdyby na těle měl jeden jediný puchýř, ostatní může nakazit.

e008
Závislačka 3436 příspěvků 16 inzerátů 14.03.19 23:57

@czaky dcera mela do 50 pupinku, asi 7. den manzel donest chripku, chytla jsem to ja a syn. Jedina dcera to nechytla, tot k oslabene imunite :mrgreen:

czaky
Závislačka 2579 příspěvků 15.03.19 00:03

@Aduš8 To je jasný, to vím, infekčnost neřeším. S nezhojenými pupínky bych ho mezi děti samozřejmě nešoupla. Dost na tom, že se sekundární nákaze a pásovýmu oparu vystavují prarodiče při hlídání :? . Spíš řeším tu dobu rekonvalescence po akutní fázi. Jako aby hned zas nemarodil.

czaky
Závislačka 2579 příspěvků 15.03.19 00:11

@e008 no mě právě promarodil většinu zimy (plynule střídal kašlík s rýmou a záněty středního ucha, završil to chřipkou, kterou ukončil ‚hory na rekonvalescenci‘ :zed: ) … takže už bych fakt potřebovala jednak s ohledem na práci, jednak s ohledem na moji plánovanou operaci, aby se už z toho kolotoče chorob vyhrabal :zed:

Jana206
Nadpozemská drbna 27048 příspěvků 15.03.19 06:13

V žádném případě bych po nestovicich nepustila na sportovní akci. Po nestovicich vlivem oslabene imunity mohou byt komplikace zápal plic nebo zánět mozkových blan.
Hory na rekonvalescenci by byly přínosné jedině bez zvysene telesne zateze a na delší dobu, aspoň 14 dní. Kratkodoba změna klimatu naopak škodí a zvysuje riziko onemocnění.

blumen
Hvězda diskuse 46870 příspěvků 15.03.19 06:17

@czaky po nestovicich bych na lyze nepustila. Ale lepsi se zeptat vasi Dr ;)

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 65103 příspěvků 15.03.19 06:32

Ja bych pustila, mit moje dítě 10 pupinku bez teplot, tak nejspíš asi netusim, ze ma nestovice

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.03.19 07:07

Syn měl asi tak 8 pupínků celkem. Žádný puchýřek jsme nenašli. Teplotu neměl. Neštovice to byly. Doktorka to taky neodhalila. Pět dní od „výsevu“ jsme jeli na hory, kde se naučil lyžovat v dešti a hnusném počasí. Lyžoval 2× denně. Neonemocněl. Hned po návratu šel do školky. Taky bez problémů, takže u nás v pohodě.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Budeme je kopat do achillovek! Vydra před zápasem s Anglií naštval české fanoušky

V pátek večer čeká českou fotbalovou reprezentaci nezapomenutelný zápas. V... číst dále >

Le Penová, Wilders a koncert Ortelu! Okamura svolal na Václavák obří SPD párty

Hodně netradiční událost bude už za necelý měsíc hostit pražské Václavské... číst dále >