Kdy po očkování Priorixem do kolektivu - školka

9.8.15 21:26

Kdy po očkování Priorixem do kolektivu - školka

Mám na vás dotaz, syn 3,5 r byl před 12 dny naočkován první dávkou Priorixu, doteď bez reakce, ale od očkování jsem ho měla doma, teď večer měl teda průjem, což nevím jestli může být reakce na Priorix, uvidím v jakém stavu bude ráno, ale jinak je naprosto v pohodě. Je rozumné ho dát už zítra do školky nebo ještě počkat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

69024
9.8.15 21:30

@marmelada78 Moje jela rovnou od doktora do školky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15089
9.8.15 21:40

Také jsem kvůli Priorixu nikdy nenechávala doma - šly tentýž nebo druhý den.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7016
9.8.15 21:47

No ja bych byla opatrna s tim prujmem, uvidis, jaka bude noc. Nemysdlim, ze prujem je z Priorixu, ale strevni chripky ted litaji vsude mozne, clovek ani nevi jak a uz to ma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8959
9.8.15 21:50

Průjem klidně může být z priorixu, je to vedlejší účinek uvedený v příbaláku. Nicméně do kolektivu normálně může, kvůli očkování není potřeba se nějak stranit. Spíš bych se rozhodla až podle toho, jak mu bude..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
9.8.15 21:54

@marmelada78 dala bych ;)

• Citovat
  • Upravit
3251
9.8.15 22:01

Pokud má průem, at už z horka nebo pririxu, do školky bych z ohledem na ostatní děti nedávala

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13057
9.8.15 22:12

Pokud měl večer průjem, tak bych ho asi radši zítra do školky nedala, pokud si nejsi jistá, že to nebyla reakce na jídlo. jinak já jsem děti nikdy kvůli očkování doma nenechávala, takže šly maximálně druhý den do školky (v případě priorixu do jeslí).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
114
9.8.15 23:02

Nedala bych do školky, ale ne kvůli průjmu, ale spíš kvůli tomu že mu Priorix takhle zamává s imunitou, natož ho dávat do kolektivu, na druhou stranu rozumím že musíte do práce, ale zkusila bych využít babičky. Ony jen už tyhle teploty zamávají s tělem, natož očkování živou valcínou :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.8.15 06:32

Děkuji všem za reakce. Ve školce teď měli 14 dní zavřeno takže doma by byl tak jako tak. V noci byl klid a vypadá naprosto ok, do školky chce, ale jsem z toho trošku nervní aby ho tam nechytily nějaké křeče a srajdění :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3761
15.2.18 20:14

Ahoj oživuji diskusi, mám dotaz a poprosím o názory..děkuji

dcera byla očkována Priorixem a zítra to bude 8.den po očko, zatím je bez reakce
jde o to, jestli ji mám dát zítra na dopoledne do miniškolky…? Není to risk…, pokud má teď oslabenou imunitu a je chřipková epidemie, je rozumné ji dávat do kolektivu…?

já jsem doma a hlídat nepotřebuju, ALE 1.3. nastupuje dcera do nové státní školky a já do té doby chtěla trochu potrénovat samostatnost. V té staré miniškolce, kam chodí na 2× týdně na dopoledne od září totiž skoro celý leden až do teď nebyla, protože nejdřív byla nemocná, pak jsem ji držela doma, aby byla aspoň 10dní zdravá, pak očkování a pak týden v klidu po očko.

Takže otázka zní - dát od zítra do miniškolky trénovat samostatnost, aby pak v té nové školce byla víc v pohodě nebo ji kvůli potenciální infekci držet doma po očkování, aby něco nechytla, když je oslabená…?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7511
15.2.18 20:45

8o 8o nějaký soudný lékař ockoval živou vakcínu v období chřipkové epidemie?? V tom případě se nedivím různým reakcím..

Jinak k otázce, když už jsi naockovala, nechala bych jí doma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3761
15.2.18 21:28

@medunka23 proč by nenaočkoval zdravé dítě, které má zdravou matku i otce a do školky jsem ji pak neposlala..??? Za celou dobu jsme ani nevlezli do MHD či obchodu :nevim: :nevim:
jak jsem psala, držela jsem ji doma v klidu…myslíš, že jsme jediný případ v tomto období, který očkoval :roll: :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2891
15.2.18 21:31

Já jsem teda nikdy žádná zvláštní opatření po očkování nezaváděla. Běžně býváme po dopoledním očkování celé odpoledne venku (i mezi dětmi na hřišti), nebo druhý den v herně, kavárně apod. Samozřejmě pokud je nějaká reakce, tak denní režim tomu přizpůsobím, ale pokud je vše v pořádku, děláme všechno jako obvykle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3599
15.2.18 21:48

@Conulka Ne, do školky ji nedávej. S ohledem na ni a zejména s ohledem na ostatní děti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama