Kdy pochopí, že v noci se spí?

597
28.1.16 09:26

Kdy pochopi, ze v nici se spi?

Maminky prosim poradte mi, uz nevim jak to mam delat. Mam 8,5 mesicni holcicku hodne akcni, neposedi ani chvilku, prebalovani, krmeni horror i uspavani :(

Spi 2× denně hodinu v kočárku. Vecer chodi spat v 19h (vetsinou je 4 hodiny vzhuru) a zacina horror, kojim ji chvilku pije a pak se chce prekulit a lezt pryc, ale ja ji drzim, aby se na brisko neprevratila chvilku se vzteka, zacne rvat, tak ji zas prilozim k prsu chvilku pije a zase to stejne vetsinou tak 3 x a pak usne cele to trvavtak pul hodiny.. Nez ji jdu koupat je opravdu mrzuta ziva mne si oci, taha ouška,.. Ale stejne takove toci vecer, zkousela jsem dat trochu pozdeji spat, ale to stejne…

No, ale to neni vse v nici kdyz se vzbudi a ja k ni hned nepriskocim tak se probere uplne :-/ dneska jsem ji nosila 4 hodiny :roll: a snazila se ji uspat.. Ne a ne zabrat holky byla jsem vyrizena.. Spala pak hodinu a zas se vzbudila kdyz jsem ji dala prso odtlacovala se kopala me a rvala :-/ uz jsem nemela silu na dalsi noseni tak jsme vstavaly o půl 5…

Uplne se desim co bude vecet zase.. Ted to samozrejme v kocarku dospava…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3402
28.1.16 09:31

@Helll zkusit zmenit rezim denniho spanku, dopoledne to natahnout co nejdele tak, aby spala kolem obeda treba 2 hodinky a apk az o vecera ne. A co si ji dat k sobe a do postele kdyz se v noci probira?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
597
28.1.16 09:35
@spirunka píše:
@Helll zkusit zmenit rezim denniho spanku, dopoledne to natahnout co nejdele tak, aby spala kolem obeda treba 2 hodinky a apk az o vecera ne. A co si ji dat k sobe a do postele kdyz se v noci probira?

Tak to mam od zacatku, spi semnou.. Budi se opravdu casto a vytahovat ji porad bych nezvladla.. Ale je silene, ze se opravdu uplne probere.. Manzel mi rika, ze jsem blazen, ze by ji nenosil jenze co s ni.. Brecet nemuze probudila by mi starsi ditko.. A uprostred noci si hrat.. To taky asi neni uplne ok ne.. Uz nevim..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12327
28.1.16 09:39

@Helll No můžu říct, že u nás syn začal opravdu celý noci spát až k 3 roku bohužel…do té doby se neustále budil, plakal, před 1,5 půl chtěl pořád prso tak to sem díky tomu ihned utla, ptž si vylezl s postýlky k nám do postele a skákal po mě atd…pak to bylo lepší, ale stále se budil bylo to peklo…sem si říkala jak budu chodit do práce byla sem každý den nevyspaná nervní atd…nakonec se to upravilo a už spí celou noc, ale máme zase problém že chodí spát hooodně pozdě už nevím co stím…odbourala sem spánek přes den a ten na to nemá vliv, a´t spí nebo ne stejně večer usíná ve stejnou dobu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
597
28.1.16 09:46
@Petruskabmw píše:
@Helll No můžu říct, že u nás syn začal opravdu celý noci spát až k 3 roku bohužel…do té doby se neustále budil, plakal, před 1,5 půl chtěl pořád prso tak to sem díky tomu ihned utla, ptž si vylezl s postýlky k nám do postele a skákal po mě atd…pak to bylo lepší, ale stále se budil bylo to peklo…sem si říkala jak budu chodit do práce byla sem každý den nevyspaná nervní atd…nakonec se to upravilo a už spí celou noc, ale máme zase problém že chodí spát hooodně pozdě už nevím co stím…odbourala sem spánek přes den a ten na to nemá vliv, a´t spí nebo ne stejně večer usíná ve stejnou dobu

Starsi se mi v noci budila taky na pro az do 2,5 roku, pak to samo preslo a spi celou noc, ale v noci se vzbudila strcila jdem prso a spalo se dal.. Ale mladsi se prave probere uplne :-/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
65
28.1.16 09:46

Naše malá měla taky problémy se spaním. Vlastně pořádně začala v noci spát až po roce. Ted je jí 17 měsíců a spát pořádně znamená, že se v noci jednou vzbudí na mlíko :-) Asi ve 3m jsem vzdala noční uspávání. Přestala jsem jí nosit a nechala jí ležet v postýlce vedle mě. Sama usnula daleko rychlejc, než když jsem jí dělala zábavu :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.1.16 09:47

V puberte :mrgreen: Moje zkusenost :zed:
Ale ne, celou noc spala az od 4 a pul let a to ji muz jednou v noci hnisne serval, uz chytl nerva a od te doby aspon v noci neotravovala :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4266
28.1.16 09:56

@Helll Taky vstávám každé dvě hodiny, někdy i častěji. Když je se mnou v posteli, je to lepší - neprobudí se úplně, má prso k dispozici a já se často vzbudím až v šest, v sedm.
Večerní válení sudů je náš malý rituál, krásně se u toho unaví, má radost, že je se mnou a že sebou může mlátit, aniž by se mu něco stalo. Proč ji po napití nenecháš přetočit na bříško?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
597
28.1.16 10:09
@Icestar píše:
@Helll Taky vstávám každé dvě hodiny, někdy i častěji. Když je se mnou v posteli, je to lepší - neprobudí se úplně, má prso k dispozici a já se často vzbudím až v šest, v sedm.
Večerní válení sudů je náš malý rituál, krásně se u toho unaví, má radost, že je se mnou a že sebou může mlátit, aniž by se mu něco stalo. Proč ji po napití nenecháš přetočit na bříško?

Protoze by mi odesla.. Nevadi mi nocni kojeni, na to jsem zvykla.. Ale at pak usne a ne treba 4 h vzhuru :-/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1417
28.1.16 10:14

Nasi malou jsme to ucili uz od zacatku, takze skoro od narozeni…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ferret
28.1.16 10:37

@Lenca27 Syn to taky „věděl“ od cca měsíce, až z ničeho nic na nový rok v 8,5 měsících jako kdyby se zbláznil :-) Do té doby spal v kuse 9 hodin a usínal sám.

@Helll Bojovali jsme s tím samým tři neděle. Teď je to už jakž takž v pohodě (třeba tři noci spí do rána do pěti, šesti, pak noc nebo dvě s jedním probuzením, kdy teda musím dát láhev mlíka). Teď už usne zase i v postýlce, ale asi týden jsem ho po prvním nočním probuzení nakrmila a přikurtovala do kočárku, jedině tak usnul (jinak by taky jel až do rána). Ani by teda nemusel být přikurtovaný, protože se ani moc nesnažil vylézt, spíš jsem to měla jako pojistku, kdybych tvrdě usnula a nevzbudil mě. V kočárku se zklidnil a za chvíli spal (a vydržel třeba do osmi do rána).

Snažím se hlavně, aby si nezvykl na to, že v noci může řádit. Takže jakmile se v té postýlce posadí/postaví, hned ho beru nakrmit a hned ukládám. A pokud na první pokus neusne, nezkouším to na desetkrát, ale dávám okamžitě do kočáru.

U večerního uspávání pomohlo držet na zádíčkách a zpívat (je to celkem náročný zpívat v předklonu nad postýlkou třeba půl hodiny, ale lepší než tři hodiny poslouchat řev :-) ).

Myslím, že u nás celý problém spočívá v rostoucích zoubcích. Tudíž doufám, že to nebude trvalý jev :-)

• Nahlásit
  • Citovat
3402
28.1.16 10:44

@Helll aha, chapu. Ja bych opravdu to odpoledni spani zrusila a ranni posunula na poledne treba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1417
28.1.16 10:52

@ferret tak to my nastesti zatim nezazili :D A myslis, ze se budi hlady?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ferret
28.1.16 10:59

@Lenca27 Ne, hlady bych neřekla, přidali jsme večer jídlo a samo o sobě to nepomohlo. Myslím, že se probudí, jak ho zlobí ty zoubky. Je z toho nervózní, proto hned neusne a začne divočit (takový ten neklid je na něm vyloženě vidět). U teplého mlíčka se pak uklidní a když ho rychle položím, zhasnu a už je ticho, tak usne (nebo v nejhorším v tom kočáře, kde nemá prostor se točit a blbnout).

Ještě jsem nezmínila, že jsme zkoušeli i omezit denní spaní, ale efekt to nemělo žádný, možná spíš naopak, byl přetažený a o to horší bylo večerní usínání.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama