Kdy poprvé k psychologovi?

174
15.3.17 15:45

Kdy poprve k psychologovi?

Maminky potřebovala bych poradit, nevím zda sem zvolila správnou kategorii tématu.
Dcera ma 2 roky a ma opravdu velkou fobii z veci co se houpou. Už jako novorozenec, kojenec se nechtela houpavat v tom houpacim kresilku pro miminka (nevim, zda to s tim souvisi). A kdyz nekde uvidi houpat kyvadlo od hodin, nebo houpacku, nebo nausnice kdyz se nekomu moc houpou v usich tak spusti sileny krik. Muze se to dit vedle ni, nebo v televizi. Mam pocit ze se to stupnuje.
Setkali ste se s tim uz nekdo? Nevim zda jit k psychologovi kdyz ma 2 roky, mluvi, ale nerika souvisle vety, kdyby se ji ptal proc se toho boji.
Dekuji za rady

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1610
15.3.17 16:04

Moje dcera zase měla fobii ze sněhu. Nešlápla na něj ani omylem. Jednou jsme byli na návštěvě bez kočáru, to už jí byly 2 roky a napadl sníh. Nezvládla jsem jí nést celou cestu domů, vřískala na celé kolo, úplně poskakovala když na něj musela šlápnout. Přešlo jí to až ten další rok, naštěstí. To jí byly 3. Nastupovala do školky a netuším, co by se dělo, kdyby se pořád toho sněhu bála. Taky měla hrůzu ze strejdy. Ječela, jen ho uviděla. Manželův bratr jí nikdy nic neudělal, nikdy s ním nebyla sama. Na nikoho jiného takhle nereagovala. Ani na cizí lidi. Stačilo, aby jí řekl ahoj a dcera ječela, běžela do jiné místnosti. V mém náručí pak zvládla být s ním v jedné místnosti. Víc ani nápad. Přešlo jí to tak ve 4 letech. Tchýně kroutila hlavou, říkala, jaká je hlupačka, že strejda je hodnější než její táta. U žádného psychologa jsem nebyla, nepřišlo mi, že by se to muselo hned řešit u psychologa. Tím chci říct, že bych to řešila až bude trochu starší, třeba ve školce. Do té doby se může všechno změnit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
174
16.3.17 07:58

@Lerista Dekuji, taky se mi to moc nechce resit pres doktory, ale kdyby nebylo jine zbyti :(
Tak to sem rada ze nejsme jediny kdo maji takovou zvlastni fobii. Asi se deti muzou bat cehokoliv. Zkusime pockat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama