Kdy poprvé spalo kojené dítě bez Vás?

18
5.5.20 17:24

Kdy poprvé spalo kojené dítě bez Vás?

Ahoj holky, mámy, ženy ????????
Chtěla bych počíst Vaše zkušenosti které by mohli být podobné ????☺️
Mám dceru 13 měsíců. Stále kojená, především večer. Od malička odmítá lahev- a to jakoukoli. Vyzkoušela jsem x značek a typů ale bez úspěchu. Nedavno jsem četla článek typu- nevzdavat to, cpát lahev porad dokola. Moje chyba, to jsem asi propasla. ????????‍♀️
Přes den pije vodu nebo caj z hrnicku které má pitko a v pohodě.
Co se hlídáni tyka, přes den v pohodě, je zvykla ze ji privezu k mamce nebo segre, dam kafe a jedu pryč. Večer mi ji buď přivezou nebo si pro ni zajedu. Na noc ještě nikdy nebyla beze mě. No a teď už by bylo fajn kdyby to přišlo, první noc bez mámy. Bude ji trávit u mamky - tedy babičky a tak si říkám jak ji připravit? Mléko a lahev? (Ačkoli vím ze se dvakrat napije a konec ) nebo to nechat být a mít k ruce jen hrnecek s čajem? A když nastane hysterak kolem půlnoci, zajet pro ni? Nebo neustoupit aby si nemyslela ze si mě,,vyrve,,?
Chtěla jsem zkušenost kamarádek okolo ale nikomu se nedeje to, ze jejich dítě nechce lahev.
Jinak - nespi celou noc, pije kolem půlnoci a 5 ráno, poté spi do půl 9.
Díky za Vaše zkušenosti ????????

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

17197
5.5.20 17:28

Kojene dite nevim, ja davala na noc az po utnuti kojeni (max ze treba hlidala babicka vecer a ja prijela v noci, kdyz uz maly spal). Ale mam zkušenost jinou, a to tu, že jakmile nejsem s ditetem ja, tak se chova uplne jinak. Doma se budi, jist nechce a u babicky spi celou noc v kuse a cpe se jak protrzeny :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10069
5.5.20 17:30

Nějak nechápu, proč dávat kojene dítě dobrovolne pryč na noc a ještě ho nechat treba rvat. Proč, pokud to není nutné? A trinactimesicni dítě týrat dětském, No ja nevim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7650
5.5.20 17:56

@Jituš135 Láhev jsem dětem nikdy necpala, necítila jsem absolutně žádnou potřebu to dělat a děti spaly poprvé beze mě u babičky asi ve 3 letech, až samy chtěly. To už dávno kojene nebyly. Nejmladsi dceři budou v červnu dva, kojení už taky není a sama beze mě ještě nespala. Nijak mi to nevadí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18
5.5.20 18:06

No dobra

Jestli pojedeme v duchu,,týrání,, dítěte tím, ze ji nechám na noc u babičky tak to si strčte za klobouk. G. sandova- ptám se na zkušenosti a nepotřebuji aby mě někdo moralizoval, díky :potlesk: :metal_tone1:Jestli se tady musím tedy zodpovídat jako malé dítě, zanedlouho půjdu do nemocnice na malý zákrok ale budu muset zůstat přes noc, proto to chci zkusit,,nanečisto,,
Jestli mate rypavou tak jdete na jiné :palec: stránky
Kriss Tina - ano to je pravda, malá teda už ji hezky všude ale nebylo to samozřejmostí vždy. Hlavně naše malá je klidné povahy (zatím), když mě nevidí, ani si na kojeni nevzpomene; je fakt extrémně hodna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23284
5.5.20 18:07

Nikdy jsem nebyla v noci bez dítěte, dokud bylo kojené večer nebo v noci. První syn byl beze mně přes noc v 15 měsících, druhý v 16 měsících. Jenže to už byli tou dobou několik týdnů, měsíců odstavení ( oba jsem kojila víc jak rok). Nejmladšího 15 měsíčního kojím pořád, večer i v noci. Flašku ani dudlík od miminka nechce. Nenutím. Není důvod. Pije z jiných věcí a až dokojim, um dávat neplánuju.
Dokud dítě večer a v noci kojis, je podle mě blbost ho dávat na noc pryč. Napřed odstav a pak jdi kam potřebuješ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23284
5.5.20 18:09

Pokud by to bylo nutné, a jednorázové, a chtěla bych poté pokračovat, tak bych žádnou náhražku nedávala. Dítě bude vědět, že tam nejsi. A jednu noc nějak zvládne. Potom mu to vynahradis.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23284
5.5.20 18:10

Když jsem chtěla zrušit noční kojení, a už se k němu nevracet, tak jsem musela být rozhodnutá. A neustoupit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6798
5.5.20 18:10

Děti měly asi rok a 10 dnů, když poprvé spaly beze mne.
Hlídali je naši, večer jsem je ještě nakojila, uspala a odjela jsem až potom. Vyzvedávala jsem si je druhý den odpoledne. Zvládli to bez problémů, ale je fakt, že v té době už se na kojení v noci nebudili. A přes den jim naši dali čaj a normální jídlo.

Na kojení jsem se možná více těšila já než oni :oops: za těch zhruba 20 hodin jsem měla prsa fakt už nalitá :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18
5.5.20 18:17
@subsomi píše:
Děti měly asi rok a 10 dnů, když poprvé spaly beze mne.
Hlídali je naši, večer jsem je ještě nakojila, uspala a odjela jsem až potom. Vyzvedávala jsem si je druhý den odpoledne. Zvládli to bez problémů, ale je fakt, že v té době už se na kojení v noci nebudili. A přes den jim naši dali čaj a normální jídlo.Na kojení jsem se možná více těšila já než oni :oops: za těch zhruba 20 hodin jsem měla prsa fakt už nalitá :roll:

No prave před den není problém vůbec, od 11 měsíce kdy ji přes den jidlo a pije tak nevyžaduje kojeni
Tak zkusíme, uvidíme. K našim to mám kousek a brzy to bude muset bohužel přijít - a to nebudu moct dorazit.
Díky :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5979
5.5.20 18:18

Hele, já tě chápu, i kdyby si jela na konec světa :nevim: Asi bych dítě odstavila úplně, nečekala bych, já už mám odstavenou desetiměsíční a v pátek jde na 2 noci k babičce, o můj bože jak s manželem ten den vyhlížíme :mrgreen: :lol: A ted k té flašce, prostě nabízet a nabízet, i se stejnou značkou mléka… asi bych babičce nedávala dítě, co nevezme flašku, v noci může řvát hodiny.

ttt

Mikina

fda 180 Kč
  • 40, 42

Lodičky

fda 200 Kč
  • 40

Maxi sukně

fda 400 Kč
  • 42, 44
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50453
5.5.20 18:21

Prvé dítě usínalo s tatínkem a lahví odstříkaného mléka od půl roku (přišla jsem, až když spalo). Druhému dítěti ej 15 m a beze mě oka nezamhouří, lahev nechce a kojení vypadá ještě na hooodně dlouho. Buď ráda, že to dává přes den, to moje nezvládá ani to. Nedostatkem mé vůle či snahy to není, to bylo u prvého stejné, ale prostě když nechce dítě, nenaděláš nic :nevim: Já bych od něj neodešla, kdybych nemusela nutně a věděla bych, že by řvalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3893
5.5.20 18:21

Pokud nejde o zdravotní důvody, jako pobyt v nemocnici atp, tak nevidím důvod, proč dávat kojené dítě na noc pryč. Zvlášť když chce kojit hlavně večer a v noci předpokládáš hysterii. Nejstarsi byl poprve na noc beze me v roce a půl, prostřední ve 13 měsících, ale už nebyl kojeny, normálně jedl všechno jídlo, spal celou noc a byl zvyklý na uspavani od tatínka. Nejmladší má 8 měsíců a prso na spaní je nejlepší kámoš, takže očekávám, ze ji jen tak neodlozim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18
5.5.20 18:25
@kve-tinka píše:
Hele, já tě chápu, i kdyby si jela na konec světa :nevim: Asi bych dítě odstavila úplně, nečekala bych, já už mám odstavenou desetiměsíční a v pátek jde na 2 noci k babičce, o můj bože jak s manželem ten den vyhlížíme :mrgreen: :lol: A ted k té flašce, prostě nabízet a nabízet, i se stejnou značkou mléka… asi bych babičce nedávala dítě, co nevezme flašku, v noci může řvát hodiny.

Není to Škoda? Já jsem rada ze kojim, moje vidina doby kojeni je minimálně do dvou let, kdybych často byla pryč asi se k tomu také priklonim ale není to tak časté, ale bohužel mám omezené možnosti v zařizování si určitých věci, ano teď je to doktor ale naposledy jsem musela třeba pro auto skoro přes celou republiku- přes den pohoda ale večerní kojeni nebylo, to plakala asi 10 minut a usnula a v noci už jsem byla zpět :think:
Ale radsi kdyby to protrpela dvakrat do půl roku než přestat kojit. :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18
5.5.20 18:37
@ugluk píše:
Prvé dítě usínalo s tatínkem a lahví odstříkaného mléka od půl roku (přišla jsem, až když spalo). Druhému dítěti ej 15 m a beze mě oka nezamhouří, lahev nechce a kojení vypadá ještě na hooodně dlouho. Buď ráda, že to dává přes den, to moje nezvládá ani to. Nedostatkem mé vůle či snahy to není, to bylo u prvého stejné, ale prostě když nechce dítě, nenaděláš nic :nevim: Já bych od něj neodešla, kdybych nemusela nutně a věděla bych, že by řvalo.

Tak to je tata šikovný, můj nechce uspavat, když jsem učili uspavani v postylce tak se odmítal účastnit, teď až to malá pochopila- ze postylka je vlastně fajn - tak ji tam dá, pohladi ji, jde a malá spinka :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama