Kdy pořídit dítěti mobil?

Anonymní
1.6.17 09:19

Kdy pořídit dítěti mobil?

Ahoj, mám čerstvou 6 letou dceru. Včera jsme byli na dětském dni kousek od našeho baráku. Dcera tam měla kamarádky a chtěla se trhnout a jít si hrát. My s tím problém neměli, ale zjistili jsme, že nevíme jak se s ní domluvit, že v tolik a v tolik hodin se sejdeme tam a tam. Čísla pozná bez problému a i hodiny celkem. Navíc od září bude dojíždět do 1. třídy MHD do jiné části města (cca 15 minut). Ze začátku ji určitě budeme vozit, ale postupem času to chceme odbourat. Chce i chodit sama ven. Je zodpovědná. Už byla i dvakrát sama doma po hodince. Ale při všech těchto situací mi vadí, že nemá možnost kdyby byl jakýkoliv problém mě zkontaktovat a zároveň já nemám možnost jí zavolat. Myslíte, že je brzo na mobil? Koupili bysme jí tu novou nokii 3310, jen aby si dokázala z toho zavolat a až se naučí číst poslat třeba SMS.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

67387
1.6.17 09:21

Tak to by mne také zajímalo, kdy koupit dítěti mobil…,mému dítěti bude šest let, ale nevím, jestli by ho uměl používat, je hyperaktivní, motorika se zatím rozvíjí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6529
1.6.17 09:25

No a co místo mobilu pořídit prostě hodinky? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12805
1.6.17 09:27

Maly (6,5) mobil ma na hry. Takze s tim umi i fotit a tak. Mxslim si, ze po stanoveni pravidrl, by s nim i umel zavolat.
Ale zas je schopny ho nekde zapomenout…
Ja premyslim taky nad tim, kdy tam vlastne vlozit SIM. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.6.17 09:27

@Black Cat taky možnost, ale přes hodinky ji nezkontroluji. Navíc to jsem neuvedla do úvodního dotazu, ale často jezdí k prarodičům (oba budou mít skoro 80, tchán má po třech infarktech a trojitem bypassu) a kdyby se jim cokoli stalo, dcera si nezavolá pomoc.

• Nahlásit
  • Citovat
3546
1.6.17 09:28
@Black Cat píše:
No a co místo mobilu pořídit prostě hodinky? :nevim:

přesně tak, mobil tak nutně nepotřebuje, když vyběhne jen v šatečkách např.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2036
1.6.17 09:29

Pokud by chodila ze školy sama, mela bych raději možnost ji zkontaktovat, pořídila bych jednoduchý mobil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.6.17 09:30

@dedrichov to jo, ale jde mi hlavně o tu školu, případně prarodiče vic odpověď Back Cat, případně i to, když zůstane doma sama. Na ven můžeme pořídit hodinky, to by stačilo…

• Nahlásit
  • Citovat
1.6.17 09:31

Já bych jí ten telefon pořídila. Na té nokii ji půjde jen volání a sms, takže ho bude mít schovaný v baťůžku, nebo v kapse a bude ho používat jen v nejnutnějším případě. Myslím si, že je lepší, aby měla telefon a dokázala vám zavolat když nastane nějaký problém, než aby chudinka někde zmateně stála. Navíc i vy budete jistě klidnější. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1139

Pořiď ji mobil v době, kdy sama budeš považovat za vhodné/nezbytné, aby ho měla. Dle mého už ta chvíle v tvém případě nastala…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6529
@Anonymní píše:
@Black Cat taky možnost, ale přes hodinky ji nezkontroluji. Navíc to jsem neuvedla do úvodního dotazu, ale často jezdí k prarodičům (oba budou mít skoro 80, tchán má po třech infarktech a trojitem bypassu) a kdyby se jim cokoli stalo, dcera si nezavolá pomoc.

No chceš se s ním jejít tehdy a tehdy, tam a tam. A to se dá i s pomocí hodinek, který na rozdíl od mobilu nikde nezapomene.
Kontrolovat dítě vyvoláváním je svým způsobem jako kdybys mu prostě nevěřila…
Být tam a tam se naučí i bez mobilu. Ty ses to naučila taky… Když není schopný dodržovat pravidla, tak nemůže chodit ven sám ani s mobilem nebo bez.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.6.17 09:32

@xstrasilka právě ta nokia je velmi jednoduchá, prakticky je to to samé, co bývalo za nás. Nemá žádný OS, internet je GPRS, nemá to wifi nic. Má to jen 2 MPx foták.

• Nahlásit
  • Citovat
1309
1.6.17 09:35

Mám hranici nastavenou na 10 let. Ale mám trochu jiný pohled na věc - čerstvě šestileté dítě bych rozhodně nenechala bez dozoru pobíhat se stejně starýma kamarádkama na dětském dni. Nenechala bych ho samotné bez dozoru doma a ani bych ho nedávala na hlídání prarodičům o kterých vím, že jsou rádi, když zvládnou obsloužit sami sebe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6529
1.6.17 09:35
@Anonymní píše:
@xstrasilka právě ta nokia je velmi jednoduchá, prakticky je to to samé, co bývalo za nás. Nemá žádný OS, internet je GPRS, nemá to wifi nic. Má to jen 2 MPx foták.

No tak jí ho kup. Stejně ho chceš koupit.. ;) :nevim: :D :kytka:
Co se týká mobilu, tak asi rozumná varianta. Jednoduchý, baterka prý vydrží i měsíc. Víc zatím nepotřebuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1104
1.6.17 09:36

Neteř dostala teď, při nástupu do 1. třídy. Dojíždí do vedlejší vesnice autobusem, tak aby mohla zavolat, kdyby jí třeba ujel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama