Reklama

Kdy pouštíte děti samotný domu ze školy?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Mipetonka
Kecalka 200 příspěvků 04.09.18 16:57
Kdy pouštíte děti samotný domu ze školy?

Ahoj. Mám syna, kterému je 8 a půl. Uvažuju, jestli není na čase aby jezdil ze školy domů sám autobusem. Chodí do školy ve vesnici, která je vzdálená asi 3 kilometry od naší vesnice. Musel by z družiny odejít sám, dojít cca 200-300m na autobusovou zastávku, tam nasednout na autobus a vystoupil by hned ob jednu stanici (asi 2 nebo 3 minuty cesty) a pak dojít kus přes vesnici k nám domů. Samozřejmě budu mít hrozný strach, ale zase si říkám, že ve skoro 9 letech by to asi měl zvládnout ne? Nebo ještě počkat? Od kdy vaše děti chodí domů ze školy samy?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

kacz
Kelišová 6026 příspěvků 04.09.18 16:58

To samozřejmě zvládne, velký je dost, jistě by to zvládl i mnohem dříve

Mipetonka
Kecalka 200 příspěvků 04.09.18 17:02

Ještě bych teda chtěla dodat, že nemá svůj mobil. Říkám si, jestli mu nejdřív nepořídit ten mobil, kdyby mu třeba ujel autobus nebo podobně? :)

Kelsey
Hvězda diskuse 44217 příspěvků 04.09.18 17:02

Do skoly chodila sama od pololeti prvni tridy a ze skoly od pulky druhe tridy. Do 14h. byla ve druzine a pak sla domu.
Vedela jsem, ze si to u ni smim dovolit. Ted ma 10r. a rano vede brachu skolkare, ktery ma skolku vedle jeji skoly a odpoledne vyzvedne prvnacku segru v druzine.
Kazde dite je jine. Rid se podle sebe, jak to ty citis, jestli to uz zvladne.

lampicka11
Závislačka 3327 příspěvků 1 inzerát 04.09.18 17:03

Já jezdila v 9letech v Praze metrem a busem plus pěšky a ok :dance: . Sestřenice jezdila sama busem na vesnici od 6ti let …školní bus je nabral na návsi a odvezl před zs 5km

Kriss Tina
Závislačka 4707 příspěvků 04.09.18 17:04

Za mě nezáleží na věku, ale na té vyspělosti, některé dítě bude schopné dojít si domů v 7 letech, bude zodpovědné, rozhlédne se přes ulici, nebude se bavit s cizími lidmi, po příchodu domu se ohlásí rodičům že je ok, jiné dítě bude ještě v 10 letech splašené, na nejlepší cestě vběhnout někde pod auto, někde se cestou zatoulat apod, to musíš vědět ty sama jak je na tom tvoje dítě, co zvládne a co ne :nevim: v každém případě bych dala mobil, aby se mohl hlásit kdyby něco nebo až dorazí aby ses přestala bát.

janoma
Kecalka 437 příspěvků 04.09.18 17:06

Moje dítka Třeťák i patak jezdí samy. Mají telefon.

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33066 příspěvků 1 inzerát 04.09.18 17:08

Taky to plánuju. Jezdím s ním do školy a ze školy autem a někdy je to opruz pro něj nebo pro mě. U nás nabídli děckám autobus zdarma, musím čekat 2 týdny na průkazku, projedu s ním cvičně trať, vytisknu mu jízdní řád, dostane klíče od domu. Taky vesnice-město

Kelsey
Hvězda diskuse 44217 příspěvků 04.09.18 17:09
@Mipetonka píše:
Ještě bych teda chtěla dodat, že nemá svůj mobil. Říkám si, jestli mu nejdřív nepořídit ten mobil, kdyby mu třeba ujel autobus nebo podobně? :)

Holka ma mobil uz davno. Nekdy je treba se kontaktovat. Ted prvni, druhy tyden po prazdninach ji rano budu volat, jestli uz vysli, ze ma jiny cas odchodu, jak mela prvni tri tridy. Ale do skoly si ho brat nebude. Ale nedojizdi. Pohybuje se v nasi obci. Dojizdejici deti na prvnim stupni u nas maji mob. a neni to problem, kdyz prijdou do skoly, tak napisi mamce, ze dorazili ok a vypnou, daji do aktovky. Cely den ho nevytahuji.

smudlinky
Ukecaná baba ;) 2475 příspěvků 372 inzerátů 04.09.18 17:13

záleží na dítěti a taky na tom, jak mu rodič důvěřuje. Obvykle děti chodí od 2-3 třídy samy domů. Bohužel některé rodiče vyzvedávají ještě v 5 třídě.

zrcadlo
Kelišová 6623 příspěvků 04.09.18 17:28

Z družiny většinou chodí na autobusy víc dětí a jdou najednou, zkus se v té družině zeptat, kolik dětí odchází. A než pořídíš mobil, tak je i varianta instruovat ho jasně, že pokud by autobus nepřijel, má se vrátit zpátky do družiny a tam požádat, aby ti zavolali.

Sany80s
Kelišová 6273 příspěvků 04.09.18 17:30

Měl by to zvládnout. Záleží taky jaký je.
Moje děti chodily již v šesti letech, no bylo jim skoro sedm. Řekly mi, že to zvládnou. A já věděla, že nejsou průšviháři, které napadne co chvíli nějaká kravina.

Inge
Extra třída :D 10911 příspěvků 04.09.18 17:40

Podobnou cestu do školy a ze školy jezdil starší příležitostně sám ve 2. tride, pravidelně sám nebo s bratrem prvnakem od třetí.

Mladší jel poprvé sám bez brachy už někdy v první tride, ve druhé občas a ve třetí pravidelně.

Mobil ze začátku neměli.

ibiza
Kecalka 142 příspěvků 04.09.18 17:56

@Mipetonka Záleží samozřejmě na tobě, ale možná by to mohl zvládnout. Ty víš nejlépe jak je na tom a jak zvládá situace, hlavně ho poučit, aby se nebavil s cizími lidmi a nesedal k nikomu do auta a ani se nenechal nalákat na zvířátka nebo něco jiného a ten mobil bych mu asi pořídila, alespoň starší, aby si zavolal nebo napsal.

Mipetonka
Kecalka 200 příspěvků 04.09.18 18:01

Tak jo. Tak my to tedy zkusíme. Podle syna to prý není problém :D Nemyslím si, že by byl zmatkař a určitě by s cizími lidmi nemluvil. Nejdřív s ním tu trasu několikrát projedu, protože do teď jsem ho vozila do školy i ze školy jen autem, aby teda věděl a pak začneme třeba dvěma dny kdy by jezdil sám a uvidíme.
Musím mu tedy pořídit nejdřív alespoň hodinky a popřemýšlím, jestli nepořídit i ten mobil a poučit ho aby ho zapnul až když půjde ze školy. :)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Sirotky ze Sýrie bych přijala, potřebují pomoc, říká „miss z děcáku“ Kašáková

Kauza padesáti syrských sirotků hýbe Českem. Europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

Bývalý sparťan Zelenka dvakrát napadl manželku: „Neuklízí a vylila na mě kolu“

Platí za jednu z ikon fotbalové Sparty, vždyť v jejím dresu válel v dobách,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s vámi udělala? řvala po Výměně Kristýna na své děti a opustila je

O své minulosti Kristýna (23) z Výměny manželek mluvila málo. A když už, tak... číst dále >

Žena věří, že je opravdovou elfkou a pochází z jiného světa

Šestatřicetiletá Kimberel Eventide z Illinois věří, že je elfkou a má na... číst dále >

Reklama