Kdy pouštíte myčku pračku sušičku?

16
10.3.21 00:47

Kdy pouštíte myčku pračku sušičku?

Dobrý den, bydlím v paneláku. V domovní schránce se mi objevil anonym, že nemám pouštět ráno a večer myčku a pračku. Dost mne to zaskočilo, přístroje jsem si pořídila k používání, a lidé jsou doma většinou ráno, nebo večer tak jindy to moc použít nejde, pokud nechci aby mi věci uvnitř zatuchly. Nyní, když se děti v bytě distančně vzdělávají, tak to také jinak nejde, ale spíš řeším klasický režim, když děti chodí do školky a školky,

1. MYČKA: Myčku pouštím často po jídle, popravdě často (hl. ve všední den) to vyjde po večeři, kdy se mi naplní. Pouštím program 2:10min. tak během večera se nádobí domyje a do rána uschne. Ráno nádobí vyndám, uklidím a začínám den s čistým štítem (nádobím) :), stane se takto cca 1-2× týdně, tedy ne denně. Mám myčku 3 roky a přišlo mi, to fajn. Prosím tedy o radu, kdy nejpozději pustit myčku aby to bylo v pořádku pro žití v paneláku. Kdy pouštíte myčku vy?
  1. PRAČKA: Pračku pouštím tedy naopak ráno (po té co se manžel osprchuje před odchodem do práce) tj. v pracovní dny cca v 7-7:30-8:00, tak aby pračka doprala, a stihla jsem prádlo pověsit, než půjdu pro syna do školy. Odpoledne jsme často venku, tak pračku bez dozoru nepouštím. Poraďte, zda je použití pračky od 7:00 špatné (zas spíš vyjimečný stav, kdy mám více prádla - chystám se prát více praček za den, pustit potom sušičku, nebo mám zkrátka jiný program okolo poledne.

PS: pod námi bydlí vždy rodiny se školními dětmi (předpokládám, že tedy ráno je vypravují do školy jako já), nikdo nechodí na noční, klasika, rodiče s dětmi co chodí do práce po té, co odvedou děti do školy) proto mne opravdu anonym zaskočil. Máte podobné zkušenosti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7433
10.3.21 00:55

Pračka mi přijde v pohodě. Já peru různě, ale tak, aby do 21 vždy doprala. Máme teda ultra tichou. Ráno zapínám nejdříve dopoledne. Ale ždímání a vibrace z baráku slyším kolikrát už po 7, to znamená že pračku zapínají mnohem dříve… Myčka mě vadí jen od sousedů, kde máme společnou tenkou stěnu a my tam máme ložnici. Zapínali po 22, kdy už jsme chtěli spát… Ta vibrace z motoru byla fakt nepříjemná. Věřím, že jsme to slyšeli „zezadu“ hůř než oni v bytě. Někdy jim i dopírala pračka po 22 tak taky nic moc…ale kdybysme měli ložnici jinde, ani o tom nevím :nevim: Cokoli přes den neřeším. Vadí mi hluk, když chci spát nebo brzy ráno, když ještě spím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13634
10.3.21 01:02

Ráno bych pračku nepoustela, je fakt nepříjemny, kdyz si muze nekdo přispat a budí ho pračka. A sice nechceš řešit aktuální dobu kdy je distanční, ale anonym přišel ted, tak to stve lidi asi ted.
Upřímně ja jsem taky rada a beru to jako pozitivní věc, že je ted každé ráno jako sobota :mrgreen: nikam nechvatam jen na 8:30 připravím PC. Hucet mi před budikem pračka od sousedky odvarena nebudu.
Každopádně bych klidně anonym pichla na nástěnku s tim at dotyčný zazvoni a domluvíte se jako sousedé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53006
10.3.21 01:39

Já se přiznávám, že dodržuji noční klid a tím to asi tak končí. Ale zatím si nikdo nestěžoval a vzhledem k tomu, že ani cizí myčky a pračky mě neruší, tak je tu tu snad solidně akusticky řešený. Stejný místnosti nad stejnýma. Myčku máme tak tichou, že ji pomalu neslyším sama. A v sedm jsem tedy s dítětem na distanční výuce už vzhůru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
10.3.21 02:01

Děkuji za všechny příspěvky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
10.3.21 02:11

Děkuji za postřeh: Stejný místnosti nad stejnýma. Předpokládám totiž, že dopis psala sousedka pod námi, která si nedávno, úplně překopala panelákový byt. a Pod naší kuchyní a koupelnou vytvořila open space, otevřený prostor, který může zvuk vést i do ložnic. Zatímco klasicky by pod mojí kuchyní byla zase jen uzavřená kuchyň, a pod mojí koupelnou zas uzavřená koupelna. Ale to není téma této diskuze, to budu řešit, až s ní. Chci diskuzi vést směrem k používání myčky a pračky, vašich zkušeností, tak abych si udělala představu, co je běžné, nejenom pro soužití v paneláku, ale i pro organizaci chodu domácnosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19592
10.3.21 03:51

Bydlíme v domě, takže nikoho nerusime. A myčku pouštíme po večeři cca v 6, abych ji stihla večer vyklidit a netvořil se ráno binec na lince, ráno vyklidit nestíhám nebo ramusem nechci budit děti. Pereme večer po uložení děti, cca v 8, susime poté tak, aby bylo ráno veškeré oblečení k dispozici čisté. Pračku a sušičku máme v technické místnosti a pračku slysim jen když zdime, susicku více méně pořád.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
165
10.3.21 05:05

Panelak-pracku poustim rano, nejdrive tak v sedm nebo pul osme, vecer to tedy nehlidam, ale do deviti mam urcite vzdycky doprano. Susicku nemame. Mycku poustim kdykoli, ta je ticha, nejhlasitejsi je asi vystreleni tablety :). Klidne na noc nebo k ranu. Pracku od sousedu obcas slysim i okolo desate vecer, ale v loznicich to slyset neni.. Udelat si obyvaci prostor pod cizi kuchyni je podle me hloupost..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33968
10.3.21 05:12

Ty nemáš přístroje, na kterých jde prednastavit čas spuštění, ono se to spustí samo i bez Tebe a po návratu domů to vyndáš? Já se teda nebojím použití pračky bez dozoru. Hadice má v pořádku, uzávěry taky, pravidelně kontrolujeme a pokud se pokazí, dá se do chybového režimu.
Jsi povinná dodržet jen noční klid, od 22 do 6 hodin. Jinak si můžeš dělat prakticky co chceš. Nicméně si nemyslím, že pouštět tyto přístroje večer a brzy ráno je úplně ideální, zvlášť, když to jde slyšet.

Vlastní děti rušit nechceš a sousedy ano :nevim: Já teda nevím, ale pračku máme v koupelně a tichou a právě proto, že jsou děti na distanční výuce a já musím odejít někdy, tak je úplně v klidu zaukoluji, ať pračku zapnou v určitou hodinu, o přestávce pověsí vyprané prádlo nebo ve chvíli času navolí program na sušičce. Nerusi je to.

My teda nebydlíme v paneláku, kde jsou stěny z papíru, ale v bytovce, kde jsou 4 byty, máme atypický velký byt, pod námi jsou dva. Bytovka je cca před 10 lety zrekonstruovaná a odhlucnena. Se sousedy se navzájem neslyšíme. Ale pokud by byl problém, snažila bych se vyhovět. Ale nelíbí se mi forma anonymu. Proč se hrdina nepodepíše nebo se neozve na nějaké schůzi :nevim: Co vím z okolí, tak v panelacích bývá jednou za čtvrt roku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1060
10.3.21 05:31

Já bydlím v klasickým bytovým domě. Myčka je tichá, načasuji klidně na třetí ráno, abych ráno měla čisté hrnce. Při usínání ruší manžela, ale jak usne, tak už je to v poho :lol:. Pračku pouštím tak, aby ždímala až kolem sedmé ráno, takže za mě pustit jí v sedm je úplně v pohodě. Však to praní nejde slyšet, jen odstřeďování. Sousedi nad námi odstřeďují klidně v deset večer, nevadí mi to. Hluk u nás zas tak slyšet asi nejde, ale zas se klepou dveře, když se rychle chodí po zdejších bytech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53067
10.3.21 05:35

My si poustime, kdy potrebujeme. Ale jsme v baraku a neprijdou mi vetsina spotrebicu hlucna. Treba mycku neslysim vubec, kdyz pracuje. Ale mam celou zabudovanou, tak to drevo to muze tlumit. Nesnasim ten viditelny panel, tak musela byt cela uklizena ve skrince. Pracku slysime, to je mrcha hlucna, kdyz vypousti atd. a susicku vubec neslysime, ale to bude tim, ze je daleko od obytnych pokoju a obyvaku-kuchyne. Nejvetsi hlucnost teda dela pracka. Dovedu si predstavit, ze bydlet v patrovem, tak to sousedy obtezuje.

Sestra bude jeste chvilku v byte, nez taky konecne postavi. Kdyz u ni jsme na navsteve, tak kolem 19h. pracku nepousti, ze okolo ma kazdy male deti a chystaji se spat. Mycku i vecer poustela a pres den je kazdy v praci, tak pracku nepoustela. Ale tu maji tichou i susicku. LG byla drazsi ta pracka a je ticha. To vzdycky svagr zkouma, aby se koupil spotrebic tichy, ktery nebude otravovat je a ani okoli.
Prestoze koupis drahy a tichy spotrebic, tak u tady toho spolecneho bydleni muze byt potiz, ze slysis vodu odtekat/ vypoustet. Ze se to treba na podlaze vrni, posouva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
894
10.3.21 06:05

Bydlíme v domě, ale myčku pouštím hned po večeři tak, aby nás od 20 h, kdy usedame k TV nerušila. Pračku zapínám dopoledne, nejdřív v 9 h (mám teď HO). Když jsem v práci, nastavím časovač tak, aby doprala po mém příchodu z práce, tj. v 16 h. Sušičku používám jen v zimě nebo při deštivém počasí a nejpozději ve 20 h mívám usušeno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1219
10.3.21 06:05

Tak od 8:30 do 18:00.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14725
10.3.21 06:28

Bydlíme v bytě, myčku pouštím hodně často třeba v půl jedenácté v noci. Prostě než jdu spát. Pračku pouštím ráno nejdříve v 8. Paní sousedka pod námi vstává později a koupelnu máme nad její ložnicí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
850
10.3.21 06:38

Tak myčku kdykoliv obvykle na noc ale ta nikoho neruší, pračku máme sice dražší a měla být tichá ale „řve“ hrozně při ždímání tedy na konci, což pro mě znamená prát tak nějak, aby bylo hotovo nejdéle do 21 večer. Ráno zapínám nejdříve v sedm/osm abych nevzbudila syna, má z druhé strany pokoj, dobu nočního klidu dodržujeme a tím to pro mě končí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat