Kdy přejít z lahvičky na hrneček s pítkem?

167
17.6.13 15:02

Kdy přejít z lahvičky na hrneček s "pítkem"?

Ahoj holky-zkušenější maminky, ráda bych se na Vás obrátila s následujícím dotazem a prosbou o radu a Vaše zkušenosti: mému chlapečkovi bylo před pár dny šest měsíců, takže vstupujeme do fáze mohutných a krásných viditelných pokroků (sezení, plazení, chůze…atd.). Chtěla bych se Vás zeptat, kdy myslíte, že bude již čas přejít z klasické krmicí lahvičky s dudlíkem na pití z takového toho hrnečku s „násoskou“ či „pítkem“, aby se malý začal učit pít normálně bez dudlíku? Vím, že je to možná trochu předčasný dotaz, nicméně, ráda bych se Vás na toto zeptala, kdy jste začaly svým dětem vyměňovat lahvičku za hrneček? Děkuji všem za odpovědi a přeji zdravá a spokojená děťátka. Hezký letní den. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
luciášice
17.6.13 15:08

My dudlíka vynechali úplně ;) Flašku nechtěl, tak má kouzelný, netekoucí hrneček od Avent a pije z něj už určitě od 7 měsíců, možná trochu dřív. Cca od půl roku pil z normálního hrnečku, když jsem mu ho přidržela, to má nejradši, ale já ne :lol: :lol: :lol: Je celej zlitej potom :roll: Ale je pravda, že díky tomu už z běžného hrnku umí pít docela pěkně na svůj věk.

• Citovat
  • Nahlásit
53768
17.6.13 15:10

Hrneček s gumovým pítkem jsem dala někdy před půl rokem a vzala ho bez problémů. Nicméně ač už bych měla přecházet na systémy „pro většíé děti“, nic jiného neakceptuje doteď, včera milostivě po mnoha měsících zkoušení pochopila systém brčka, z obyč hrnku se napije tak s 50% ztrátou tekutiny všude kolem… Každopádně ten obyč netekoucí hrneček z DM drogérie psali vhodný cca od půl roku a neměla s ním nejmenší problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29440
17.6.13 15:11

Přešli jsme v 5 měsících. Syn měl první hrneček od NUKu učící First Choice s takovým tím silikonovým měkkým pítkem. Pil z něho hned, před rokem jsem mu ho pak vyměnila za Easy learning s tvrdým náustkem, už jako nácvik na klasický hrnek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
645
17.6.13 15:14

Myslim, ze muzes urcite zacit zkouset, za to nic nedas. U obou jsem zacala davat pit, kdyz jsme zacinali s prikrmy od toho ukon. 6. mesice, ale to obe vzaly jen lahvicky s dudlikem. Starsi ty lahvicky s pitkem vubec nechtela (a ze jsme jich nakoupili) a vzala na milost rekla bych kol 9.-10. mes. tu lahvicku s brckem a mladsi pije z pitka (od Aventu) cca od 7.-8. mesice, ale pije i z brcka od segry :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Brooucinda
17.6.13 15:16

@luciášice Jo my máme taky učící a pije krásně, ale nejvíc mu to taky vyhovuje, když udělám z učícího normální :cert: Dudlík jsme taky neměli :palec: Akorád ještě nepřišel na to, že se z toho má sát. Pořád si tam s tim hází v pusince aby mu to kapalo.. Ale nesaje :think:
@Makuschka Jinak myslím, že asi u většiny učících hrnků se píše, aby to nebylo nahrazeno za celý den. Já ač má malej i tenhle má i ještě lahvičku s dudu.. :nevim: :lol: A ta je nejlepší. Podle reakcí :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
luciášice
17.6.13 16:08
@Brooucinda píše:
@luciášice Jo my máme taky učící a pije krásně, ale nejvíc mu to taky vyhovuje, když udělám z učícího normální :cert: Dudlík jsme taky neměli :palec: Akorád ještě nepřišel na to, že se z toho má sát. Pořád si tam s tim hází v pusince aby mu to kapalo.. Ale nesaje :think:
@Makuschka Jinak myslím, že asi u většiny učících hrnků se píše, aby to nebylo nahrazeno za celý den. Já ač má malej i tenhle má i ještě lahvičku s dudu.. :nevim: :lol: A ta je nejlepší. Podle reakcí :lol:

Jojo, prcek taky nejdřív jenom čekal až mu něco ukápne :lol: Ale jednou začal sát, asi měl žízeň, protože jsem mu nedala z normálního hrnku.On na to přijde, já už málem kupovala jiný učící hrneček, když na to najednou přišel ;)

• Citovat
  • Nahlásit
11341
17.6.13 17:01

Dala jsem ho prckovi lehce po 6 měsíci a pije z něho. Na mlíko ale pořád má klasickej dudlík a na čaj má učící hrneček. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Brooucinda
17.6.13 19:17

@luciášice My právě většinu cesty z krámu, do krámu chytáme hrnek :mrgreen: Pří východu z baráku malej dstane cumlák a cumlá :lol: Tak snad na to taky jednou přijde :andel: :pankac:

• Citovat
  • Nahlásit
2429
18.6.13 10:47

@luciášice prosímtě můžeš mi poslat odkaz na ten netekoucí hrneček od aventu??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat