Kdy přestat budit na kojení, aniž bych přišla o mléko?

166
27.12.20 20:58

Kdy přestat budit na kojeni, aniž bych přišla o mléko?

Ahoj. Kdy jste přestali budit na kojeni v noci? Mám holku měsíc a půl a budila jsem každé 3 nebo 4 hodiny, pokud se sama nevzbudila dřív. Jednou mi ale nezvonil budík a ona vydrzela od osmi večera až do 7.00 rána a to jsem ji ještě musela budit. Na co se ale konkrétně chci zeptat, přijde vám malá aby byla takhle celou noc bez tekutin? Stejně když ji budim, tak se ani nechce moc přisat a usíná u toho. Pořád do ní musím všemožně stouchat. :-D A druhá otázka. Když ji budu nechávat celou noc spát, nemůžu přijít třeba o mléko? Říká se, že není dobře nechávat takhle dlouho bez stimulace, že prý se tvoří méně a méně mléka a to bych nerada. Tak tot vše. Moc děkuji. Přes den kojim po 3 hodinách. Někdy i 2.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4873
27.12.20 21:06

Nikdy nebudit!!! Nebudila jsem od prvního dne!!! A už jako novorozenec spala asi 7-8 hodin a uplně v pohodě. Pokud roste, přibírá, dost počuraných plín tak NEBUĎIT! Mi to tak říkal i dětský lékař, že určitě nebudit jak přibírá v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4463
27.12.20 21:06

Já jsem už od narození nenudili ani jedno dítě. Nakojila jsem v 10 a pak až kolem šesté ráno. Když dítě spí tak spí a o mléko jsem nepřišla jen jsem musela spát obalená osuškou abych ráno neměla v posteli kefír.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5679
27.12.20 21:08

První jak dementka každý dvě hodiny. Druhý vůbec. Až dostane hlad, tak se vzbudí neboj. Neuc ji na noční jezeni ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
852
27.12.20 21:08

Já malého nikdy v noci na kojení nebudila. Když spal tak jsem max odstrikala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4873
27.12.20 21:10

A ještě mi říkal doktor že si spíše dceru naučím na noční jídlo a to co sní v noci pak nebude jíst přes den, že jinak si to co potřebuje vezme přes den. Buď ráda že ti spí v noci a užívej si to :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12057
27.12.20 21:12

Já bych nebudila, pokud přibírá. Já takový štěstí neměla, syn se automaticky budil nejdéle po 3 hodinách ještě skoro ve dvou letech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1367
27.12.20 21:13

Pokud roste a přibírá tak nebudit! Mě první občas spal kolem šesti hodin a to jsem mlíkem komplet promočila peřinu. Druhá spala celou noc úplně běžně a žádný nedostatek mléka se taky nekonal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3522
27.12.20 21:21

Zalezi na tom, jak dite jinak prospiva? Jestli dobre, pribyva na vaze a neni nejake nedonosene, tak urcite nebudit a užívat si toho, ze dobre spi ;) Na nejake buzeni v noci jsem prdela uz v porodnici :jazyk: A mleka jsem mela jak pro cely regiment.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14507
27.12.20 21:28

Jak už bylo napsano-pokud je dítě zdravé, nemá žloutenku a prospívá, tak nebudit a nechat spát. Neboj, ono to do týdne může být zase úplně jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
820
27.12.20 21:30

Pokud miminko přibírá a nemá žloutenku není nutné buzení. Přestala jsem s probouzením hned, jak jsme byly doma z porodnice a mala chtupala spokojeně celou noc :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1566
27.12.20 21:36

Jj, já jsem budila jen prvního kluka, ale ten měl silnou žloutenku. Jinak podle mě nemusíš, pokud miminko hezky přibírá, akorát se pak prý ztrácí antikoncepční účinek kojení, když máš pauzy delší než 4 - 5 hodin :lol: :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19588
27.12.20 21:43

Nebuď a mléko se ti neztratí. Tvoří se na požádání. Mně malá spala od začátku a mléka bylo dost.. první měsíc jsem ale musela v noci trochu odstrikat, abych neměla tak nalitá prsa. Ale jinak jswm ho měla pořád.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20323
27.12.20 21:44

Nekde jsem slysela, ze jak ma dite vice nez 5,5 kg, tak je schopne prospat celou noc.
Dite bych nebudila a neucila na nocni jedeni, pokud v poradku pribira nebo nema kojeneckou zloutenku, to jsou potom spavejsi…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.12.20 23:23

Taky nebudím, vždycky se vzbudí sám, když má hlad. Někdy vydrží spát i 8 hodin. U mě to vliv na mlíko nemá. Takže pokud ti pěkně přibírá, tak určitě nebudit. Já to tak udělala jednou - první den doma z porodnice - a už jsem ho nemohla uspat, probrečel celou noc :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat