Kdy přestat dávat plenky přes den

4270
23.10.06 07:43

Kdy přestat dávat plenky přes den

Chtěla jsem se s vámi poradit. Dceři je 21 měsíců a asi 2 měsíce učíme na nočník. Když ji posadím, tak na 90 % je úspěch, ale neřekne si sama. Zajímalo by mě, kdy je vhodná doba na to, abych ji nechala v kalhotkách a punčocháčích. V létě totiž čekáme druhé mimi a nevím, jestli to nechat až na léto nebo je lepší, když už to v té době bude umět. Zase vzhledem k podzimu a zimě nevím, jestli je teď nejlepší doba. Díky za rady

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9868
23.10.06 08:19

Brum, asi bych zkusila pockat do jara a trenovat. Daji se poridt i trenovaci plenky, vypadaji jako kalhotky a je v nich pry citit vlhkost, ale nevim, zda nevychazeji dost draho… Jo a kdyz se pocuraji, mizi u nich obrazek.
Pokud cekate ditko v lete tak bych se na ostre uceni asi vrhla s koncem zimy… Za mesic nebo dva muzete byt nauceni paradne - a pak mesic nebo dva pred prichodem druheho ditka…

Ade bylo 21 mesicu kdyz se narodila Pepi a idealni by bylo zacit tesne pred tim, ale prave z duvodu narozeni Pepi jsme to odkladali. Takze bez plinek na den jsme od 22 mesicu, na noc od 26 - a neplanovane, Ada sama rozhodla, ze uz nechce plinku na spani. Z niceho nic zacala byt v noci sucha.

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1207
23.10.06 09:24

Brum,

začala bych na konci zimy trénovat doma bez, potom na jaře i venku. Teď je to blbé, protože v zimě stejně budete ven chodit s plínou. Akorát v případě, že by plínky byly pokaždé suché i po příchou z venku, bych jí je na doma možná nedávala. Ale na ven pro jistotu ano.
Prostřední dcera, je srpnová, byla doma bez plín od 19 měsícu, ale vycházelo to na jaro. A ve 24 měsících už jsme byly kompletně bez plín. Nejstarší je lednová, takže začala doma bez plín poměrně brzo, taky na jaře.Ale pak se to táhlo docela dlouho. V 18 měsících byla bez plín doma, na ven a spaní jsme je zrušily až další jaro, skoro ve 26 měsících. Teď máme doma květňátko, zkoušela jsem doma bez plín, ale jeto otázka náhody, že jí odchytím na nočník. Navíc na něj nechce chodit, nevydrží tam sedět než se vyčůrá. Pak vstane a je schopná se okamžitě počůrat.
Takže to budeme řešit taky až s koncem zimy, aby na jaře byla schopná být 100% bez plín doma a potom následně venku a na spaní.

Přeji příjemné odnaučování.

Hamina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1535
23.10.06 12:42

Brum,

i nám je 21měsíců a doma jsme bez plíny měsíc. Ani na ven nemáme plínku, ale to jen, pokud si vyjdeme tak na hodinu, hodinu a půl. Řeším právě, jak to udělat, až nastane ta pravá, krutá zima - nechtěla jsem už dávat ven plínu, abych ho nepopletla a nezačal se mi třeba počůrávat, ale jak se ptám zkušenějších, všechny mamky radí nelámat to přes koleno a na delší vycházku ji v zimě dát. Tož asi poslechnu :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
664
23.10.06 12:51

U nás to funguje tak, že když má malá plenku, vesele do ní čůrá a když má kalhotky či nic, řekne si úplně jistě. Tak to máme tak, že doma je bez plenek a chodí na nočník, na ven jí dávám plenu a nějak to nechci teď řešit kvůli zimě. Když si představím, jak slíkám kombinézu, punčocháče atd.,asi obětuju tu plenku. Když se vrátíme domů v rozumném čase, plenka je suchá a jde na nočník, když dýl, už je počuraná. Myslím, že u nás možná dá malá sama najevo co chce, teď nechce plenku na denní spaní a opravdu se nepočůrá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
23.10.06 13:00

No já si myslím, že když si dítě říká doma spolehlivě, je dobrý ho podporovat i venku. Ve smyslu když si řekne, tak ho svlíknout a dát vyčůrat. Jde o to, že pak může mít v hlavě zmatek, že najednou do plínky může. Navíc to může zhatit celou snahu…V tomhle to chce důslednost na nás samotné. Zkraje to byla pakárna a přiznávám, že zimy se bojím taky…

Jinak přes den bych plíny přestala dávat, když se dítě až tak nepočůrává.

Ty natahovačky jsou fajn, ale jsou dost drahý v přepočtu na kus na to, abych to dávala dítěti, který se počůrává často a je nespolehlivé. Víceméně jsem bu´d sundavala klasický plíny, nebo ěhala nahatá a natahovačky jsem dávala na cesty, protože to bylo rychlejší a pohodlnější na čůrání venku než klasika a na kalhotky jsem si ještě netroufla…

G

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
23.10.06 13:03

a ještě bych dodala, že z natahovacích plen se mi nejvíc osvědčily od Huggies, protože v ostatních jsem neměla přehled, když si jen učůrla a bála jsem se, že kdybych to prošvihla, tak by mohla bejt třeba nemocná či tak. A i když ty huggiesky měla čisté, tak po cca 3dnech (samo s ohledem na to, jak dlouho je měla, jestli pár hodin nebo celý den) jsem je vyhodila stejně. Kvůli hygieně a hlavně proto, že se pak zdeformovaly a ztratily by svůj význam.
No a taky ty Huggiesky jdou rozlepovat a znovu lepit jako klasická plena - na principu suchého zipu.
G

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1207
23.10.06 13:26

Gabinko, máš pravdu, že když si dítě řekne tak by se mělo dát vyčůrat. Ale nedovedu si představit jak bych byla důsledná při vyndavání z kočáru, svlékání a pak zase oblékání A při takových - 20????? Takže proto jsem zastáncem toho oželet ještě trochu plen, nechávat je doma i na zimu a pak s příchodem jara začít. Už jsem to s dvěmi dětmi zvládla, každá v jiném věku právě kvůli těm zimám. Teď se chystám s třetí, ale necháme to také až na jaro.

Jen u dětí, které se i venku přesto, že mají plínu nepočůrají, a ani si neřeknou a doma si o to řeknou, tak u těch bych asi zvažovala nechat doma bez plen. A neboj se že je budeš mást. pokud je jim kolem dvou let moc dobře si uvědomují co dělají. To akorát my občas řešíme pro ně samozřejmé věci.

Hamina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
23.10.06 13:31

Souhlasím, že nemá cenu to hrotit a i já si myslím, že je zcela výhodnější, když to vyčká na jaro (B sama začala na konci března, 18měs). Určitě. Jen si prostě myslím, že když začne samo a řekne si, je lepší mu vyhovět…ale myslím, že na tohle si musí udělat názor každý sám:) Což teď nemyslím zle…

G

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4270
24.10.06 06:54

Holky díky za rady. Nechám to až na jaro, to bude taky větší tak to snad do léta zvládnem. Mějte se

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama