Kdy přestávají děti významně potřebovat vaši pozornost?

Anonymní
2.4.17 08:09

Kdy přestávají děti významně potřebovat vaši pozornost?

Mám na mysli spíš školáky.

chtěla jsem se zeptat ani ne tak od kolikaa je dítě většinou samostatné v samoobslužných činnostech, ale od kdy přichází taková ta „prepuberta“ a přestává vyžadovat vaši pozornost. Týká se to věcí jako
pokaždé, když se jede někam autem, potřebuje si s vámi neustále povídat, jinak se nudí. a když ne povídání, chce z rádia pouštět pohádky jednu za druhou
  • neustálé chození a okukování co že to děláte, sledování kde právě jste, lezení k vám do vany, atd…
  • ptaní se co to děláš? já to chci taky dělat! kam jdeš? já chci jít taky s tebou! proč? můžu to a to a to, já chci to a to a to? a (na návštěvě) proč jsi říkala, že teta manka je tlustá? co že to tátovi ulítlo za slovčko?? babi, dědo, strejdo, paní učitelko, táta říká p..el!
  • můžu ke klárce? - ne. klárka jště spí. - jak to víš? - no, nevím, myslím i to. - Takže to nevíš určitě. Tak já na ně zkusím zazvonit. - ne, v sedm ráno je to neslušné. - Proč? (už fakt nevím jak to vysvětlit) - někteří lidé potřebují spát třeba déle než ty, potřebují víc času na odpočinek. chodit takhle ráno na návštěvy se nesluší. (jako bych mluvila do dubu, následuje :) PROSÍÍÍÍM! aspoň zazvoním, prosííím. -Už můžu? už můžu? už můžu?…
    :lol:

prostě kdy jste cítili, že se to vaše pěti - šestileté dítě mění a dostává do další vývojové fáze, kde se toto již neobjevuje? :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

21350
2.4.17 08:23

Neteři je deset a ptá se taky pořád. Když nemá mobil nebo tablet, tak se nudí. Dám syna spát a jsem ráda, že je chvilku klid, a ona se ptá, kdy se vzbudí. Docela se na to proč? a jak? těším, syn zatím jen vše komentuje pár slovy. Ale pak to bude náročné. No, jsme rodiče, musíme jim pomoct objevovat svět. Pak budeme zase litovat, že si bez nás poradí. A přijdou se domů jenom najíst nebo vyspat :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47525
2.4.17 08:24

To je individualni, kazde dite je jine.
U nas nejstarsi od predskolacky a mladsi se ji snazi dorovnat. V aute debatuji spolu, nekdy jeden nesouhlasi se zbytkem, tak se dohaduji. Ted je mladsi skolacka druhacka je samostatna, chodi do ze skoly sama, na krouzky, kdyz je treba vyzvedne skolkarku, pohlida ji. Chodi spolu nakoupit drobnosti kousek do obchodu.
A ze se te stale pta, to je v poradku bud rada, sbira informace. U nas se holka prestala ptat nastupem do skoly, jak zacla cist napred pismena louskala vsude a spojovala si je do slov, tak to se pak zeptala na dovysvetleni a cim vic cetla, tak si to precetla a vylozene jen co ji nesedi, tak se zepta. Ted uz chce spis debatovat a cist, zatim to ma, jako konicek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4258
2.4.17 08:27

Já myslim, že máš prostě jen zvídavé dítě, ber to z te lepší stránky,
zajímá se o dění kolem sebe, proč to tak. |Je asi brepta a mluvka a leze to kolikrát na nervy, ale lepší než jakýkoli jiné varianty, dívej se na to ze všech stran.
většina z nás tady chtěla dítě a za pár let řeší tyto situace.
a muzu te uklidnit, ja jako díte mlela a mlela, asi jsem nemela takto chytre dotazy, proc to je tak a tak.ale mlela jsem a bavila lidi okolo, v puberte jsem mluvit prestala, hlavne s rodici :-) a jim to prislo hrooozne divne a asi to resili :-)

kdy se osamostatni nevim, vypada to na chytreho klucinu, ktery ma zajem objevovat, takze je mozne, že ho budou zajimat další veci i ve vyssim veku, který bude nadchazet:-)

lepší když se ptá, než aby seděl mlčky u tabletu…

já bych na to nevidela nic hrozného, akorát tě asi z něj nekdy boli hlava, co? ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.4.17 08:38

Ještě budeš vzpomínat až ve 13 na všechno bude odpovídat jo, ne, nic, nevim a ptát se bude maximálně na to co je k jídlu :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.4.17 08:38

Ja jsem samozřejmě ráda :srdce: jen prostě hlava třeští, on ráno v 7 začne a do 22 hodin nepřestane :lol: (chodí spát ve 20, ale tak do devíti do půl desáté neusne. a když usne, vstává ještě před sedmou)

(mimochodem, to je normální, že dětem stačí 9 hodin spánku? on déle spát nevydrží…)

já si pamatuju, že moje „dětství“ skončilo tím, že jsem v 7.00 přestala vstávat na kačeří příběhy a raději si pospala! To byl velmi výrazný zvrat, najednou mi bylo milejší trochu déle spát než abych viděla další díl kačerů a rychlé roty :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
56926
2.4.17 08:47

U nás tohle proběhlo cca v 8 letech? bajoko.. najednou je matka trapná a už to jede..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14355
2.4.17 09:07
@Anonymní píše:
Ja jsem samozřejmě ráda :srdce: jen prostě hlava třeští, on ráno v 7 začne a do 22 hodin nepřestane :lol: (chodí spát ve 20, ale tak do devíti do půl desáté neusne. a když usne, vstává ještě před sedmou)

(mimochodem, to je normální, že dětem stačí 9 hodin spánku? on déle spát nevydrží…)

já si pamatuju, že moje „dětství“ skončilo tím, že jsem v 7.00 přestala vstávat na kačeří příběhy a raději si pospala! To byl velmi výrazný zvrat, najednou mi bylo milejší trochu déle spát než abych viděla další díl kačerů a rychlé roty :lol:

Já mám pětiletou a nikdy nespala dýl než 9 hodin. 9 hodin spánku je její norma už od narození. Asi 2× spala dýl a chodila jsem jí kontrolovat jestli dýchá :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11640
2.4.17 09:09

Moje má sedm. A je to jak kdy. Nekdy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2439
2.4.17 09:57
@Alušáček píše:
Ještě budeš vzpomínat až ve 13 na všechno bude odpovídat jo, ne, nic, nevim a ptát se bude maximálně na to co je k jídlu :lol:

A připomínat kapesný… Ale třeba přítelovo děti jsou v tomhle super, baví se s námi, dokonce i se mnou :-) svůj vzdor obrací ke své matce, bohužel… Hlavně ten starší. Ten mladší, to je tak trochu manipulátor, hraje to na všechny strany, omotává si nás kolem prstu ;-) jako je roztomilej (12), ale stejně mám radši toho staršího introverta (15).

Nicméně přítel to nepřizná, ale těžce nese, že už ho děti tolik nepotřebujou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
649
2.4.17 09:57

Za par let budes nostalgicky vzpominat, jaky byl o tebe zajem :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12655
2.4.17 10:38

Můj pětiletý do této fáze asi ještě nedospěl, ten je samostatný snad už od narození :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama