Kdy probiha zapis do materskych skolek?

18075
14.1.06 11:09

Kdy probiha zapis do materskych skolek?

Ahoj maminky, nevite zhruba priblizne kdy probiha zapis do skolek? Tri budou dceri zacatkem cervna, tak nevim - pokud bude prihlasena ji dat pred prazdninama nebo ji dat „oddech“ a dat po prazdninach. Ted chodi na 2 az 3 dny v tydnu do jeslicek, moc se ji tam libi, ale tam nam dochazka diky veku skonci v kvetnu.
Jeste mam dotaz - porad plati pri zapisu do skolek, ze maji prednost maminky pracujici pred maminkama na MD se sourozencema? Pracuju na 60 procent, ale rady bychom poridili sourozence, tak aby pak nas ze skolky nevysouply… :lol:
Diky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7463
14.1.06 11:33

ahoj Jani

zalezi na meste, v Praze je vetsinou zapis v dubnu.JInak 100% berou deti, ktere dosahnou v zari 3 roky a jejich maminka musi do prace

magrat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
106
14.1.06 11:35

Ahojky,
dělala jsem ve školce než jsem šla na mateřskou a myslím,že to bude v celé Praze stejné.Zápisy jsou v dubnu,začátkem se chodí pro přihlášku a pak asi tak za 14 dní se odevzdává.Taky už dost školek pořádá v březnu dny otevřených dvěří.Jinak jestli budou tvé holčičce tři v červnu,tak určitě jdi k zápisu ted v dubnu a uvidíš jestli tě vezmou už od června.To asi záleží na domluvě.
No a určitě by ji neměli vyšoupnout ze školky pro to,že budeš na mateřský,mám dojem,že na to školky nemají právo.Ale vím,že když byl na nějaké školce nával,tak dávali při příjímání přednost dětem,jejiž rodiče pracují.Ale určitě nevyhazovali děti,když šla jejich mamča na MD s
e sourozencem.
NO a přesné datum zápisů do školek ve tvém okolí budou mít určitě na úřadě,tak měsíc předem.
To jsem se nějak rozepsala.Doufám,že jsem ti trochu pomohla.
Kiky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18075
14.1.06 19:15

Holky, diky. Zacala jsem uz sondovat po okoli, takze pristi tyden to vsechno vcetne obvodniho uradu obvolam. Prave jsem se ptala. protoze jsem na jedne zakladce videla den otevrenych dveri uz v lednu, ale tam to asi probiha jinak.
O te skolce a mamince na MD mam ted cerstvou info od kamaradky z jineho prazskeho obvodu. Je ted s druhym mimi doma a ve skolce je misto, takze starsi muze v pohode chodit. Ale ucitelky doporucuji chodit po o domu…tak to snad neni vsude stejne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama