kdy říct dítěti o nevlastním sourozenci

Anonymni
19.11.07 09:52

kdy říct dítěti o nevlastním sourozenci

Ahoj, potřebuju poradit, kdy mám svému synovi, kterému jsou teď 4 roky říct, že má nevlastního bratra. Věc se má tak, že žiju už devět let s partnerem, který se předtím rozvedl, když měl s maželkou půlroční dítě. Jeho první syn (bude mu 10) se však s partnerem téměř nestýká, nyní žije s matkou a jejím novým manželem, po kterém má i jméno. Ví, že partner je jeho otec, ale říká mu jménem a jako otce ho nebere. Stýká se ale s babičkou, partnerovou matkou. Tudíž můj syn se s ním zná, často se spolu vídají, někdy k nám chodí i na návštěvu. Teď řeším dilema, jak mému synovi říct, že to je jeho bratr a hlavně v kolika letech, aby to pochopil a neměl z toho nějaké „trauma“.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

TehotnaTerezka
19.11.07 10:17

Kdyz to vezmu podle sebe, jsem ze 4 deti, z cehoz jen s jednim sourozencem mame spolecne oba rodice, s ostatnimi mame spolecnou jen matku. Navic muj otec pote co od nas odesel, se znovu ozenil a ma dalsi dve deti a podobne na tom jsou i otcove ostatnich mych sourozencu a vzdycky jsme vsichni vedeli, jak to je doopravdy. Nedokazu si predstavit, ze by mi mama nektere veci rekla, az kdyz bych sla treba do skoly apod.
Takze ja bych mu to rekla ihned, protoze co si pamatuju podle sebe, tak na rodinne vztahy a ruzne konstelace jsem byla citliva snad odjakziva a myslim si, ze dite to vnima velice brzy.
Nedokazu poradit, jak mu to rict, deti zatim nemam, ale rozhodne bych to neodkladala.
Myslim si, ze cim driv mu to reknes, tim lepe, aby to dite vzalo proste jako fakt nad kterym nemusi badat.
Mne to nikdy divne neprislo, ze je to u nas takove zasmodrchane, mozna az ve skole, kdyz se me ptali, proc mam tolik tatinku a proc je kazdou chvili jiny :) ale pac sem to proste brala jako fakt, tak jsem se za to nijak zvlast nestydela.

• Nahlásit
  • Citovat
427
19.11.07 11:26

Já myslím, že pokud už syn chápe rodinné vztahy - tedy, např. že babička je maminka od tatínka, kdo je bratr, sestra, bratranec, sestřenice… tak je vhodná doba. A když mu to normálně řekneš, tak to taky bude normálně brát. Jako fakt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
7.12.07 16:09

Taky bych mu to řekla hned. Myslím že to veme dobře. Já jsem z 5ti dětí a jedna sestra je nevlastní (z tátova prvního manželství). Jako malá k nám jezdila cca 2× do roka z toho tak na 2týdny o prázdninách. Vždycky jsme se na ní těšili. Nyní k nám jezdí skoro každý měsíc, voláme si a myslím, že vztah máme všichni sourozenci pěkný a neřešíme, že by byla nevlastní.

• Nahlásit
  • Citovat
6.12.16 14:00

Tak už to ví?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1910
6.12.16 15:19
@Sněžení píše:
Tak už to ví?

to se tady řešilo v roce 2007 :mrgreen: