Kdy říct dost (slušně a se vší úctou)

Anonymní
11.3.21 23:12

Kdy říct dost (slušně a se vší úctou)

Ahoj, potřebovala bych poradit jak se zachovat. Moc mě tahle situace mrzí hlavně kvůli přítelovi, který se k tomu staví neutrálně.

Jedná se o to, že jsme jeho rodičům k vánocům dali spotřebič, který prý nevyužijou tak nám ho vrátili zpátky :lol: :,(
Urazilo mě to. A nemám vůbec chuť se s nima bavit. Myslím si, že je to neslušné a přece jen, jak by to vypadalo, kdybychom si po vánocích všichni začali vracet dárky. :D :(

Myslíte si, že přeháním a není na tom nic špatného? A nebo se cítím oprávněně uražená.

Já vím, že je blbost řešit takovou banalitu v dnešní době, ale mrzí mě to.

Možná bych tuhle situaci zvládla překousnout, kdyby se přítele táta choval jinak. Už od začátku si na mě “dovoluje”. Ze začátku to byly telefonáty denodenně, jestli jsem uvařila, a trapné provokující poznámky trvají dodnes.

Co myslíte? Mám jasně dát najevo kde jsou hranice? Mám všeho pokrk

Děkuji, hezký večer

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4259
11.3.21 23:25

Záleží, jak ho vrátili. Ono je to dost citlivé - pokud ho přímo (a přímo tento) nechtěli, nejspíš se jim fakt nehodil. Dávat na blind spotřebiče je dost o hubu. Taková věc se pak doma jen válí a nevyužitá zabírá místo. A co pak s tím? Chápu, že je to blbé, a sama bych to přímo nevracela, ale asi to prostě nevymysleli jinak. Příště budeš vědět, že to není dobrý nápad.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21135
11.3.21 23:28

Tchana a rypave poznamky bych razne utla, jak se rika - lina huba holy nestesti.

a z vraceni daru bych si nic nedelala, lepsi nez aby se jim to nekde nepouzite valelo nebo to darovali dal…aspon priste vis, ze si nemate na vanoce delat skodu se spotrebicema a darovat jim nejakou kravinu..a hlavne neocekavat od nikoho vdek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19657
11.3.21 23:38

Pokud jste jim dali spotřebič bez předchozí dohody, je to vaše hloupost. Tipuju kávovar, nám jeden takhle putuje po rodině… :mrgreen:. S tchánem jsi si to měla vyříkat už dávno, mezi čtyřma očima samozřejmě a jasně vymezit hranice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
273
12.3.21 02:09

Drazsi a prostorove vetsi darky bych konzultovala predem. A s tchanem si to fakt vyrikat mezi sebou. Byt tebou, vyrikala bych si to davno uz, no. Denne telefon bych nezvedala, proste reknu, volej treba v utery a patek, nemam moc casu. Kdyby se neco stalo, volej samozrejme hned. Volavala jsem si takhle driv denne s dedou, ktereho jsem ale milovala a mluvila jsem s nim rada. Osobne bych si nedovolila nezvednout telefon treba babicce, ktera zije sama a jen tak nevola. Ale takhle? :nevim: Nejake vyptavaci otazky vetsinou zahraju do outu nejakym jednoslovnym obecnym zbleptem, kdyz se o tom nechci bavit a mam pokoj. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14127
12.3.21 04:15

A co to je za spotrebic, o kterem si myslis, ze ho nutne potrebuji? :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7421
12.3.21 06:06

Tak dávat někomu věci, které nevyužije, jen aby se „dal dárek“ je podle mě víc na palici, než že to pak vrátí. Viděl jsem to xkrat, že se dávají spousty daru a pak se na to jen práší nebo je to navždy ve sklepě. Kámoš taky vracel kávovar, jelikož v životě kafe nepil, nechutná mu a dotyčný si myslel, že jej překvapí a on začne kávu pít, no nezačal. :D takže spíš teď to, ať jim příště dáte něco co využijí

S tchánem sis to měla vyříkat už dávno sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5942
12.3.21 06:11

Vrátit dárek je hodně neslušné, ale pro klid v rodine bych se k tomu nevyjadrovala. Druhá věc je rypani a drzosti od tchana, to si líbit nenech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
898
12.3.21 06:24

Nechapu, co resis. Spotrebic vam vratili asi proto, ze se jim nelibil nebo nehodil a pravdepodobne asi nebyl uplne levny a nechat ho valet v predsini by byla skoda. Takhle ho muzete vyuzit bud vy a nebo ho prodat. Mne na tom nic spatnyho neprijde.
Blbé poznánky bych utnula hned a v tomhle pripade by je driv umlcel manzel. Nebo ke pozvala na obed, pripadbe upekla kolac, kdyz k nim jedete na navstevu, aby bylo videt, ze synek nestrada. Ja nastesti varim a pecu lip nez tchyne :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12002
12.3.21 06:39

Nekupujte spotřebiče a nenech si kalet na hlavu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12002
12.3.21 06:40

@fíkofka synek je nesvepravny blb, ze se o něj musí starat?
Kdy se tohle změní?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1483
12.3.21 06:45

Mám podobného tchána, vrátil nám sice „drobný“ dárek (v řádů set korun), kvůli jeho zálibě jsme ho kupovali v USA - jinde nebyl, takže doprava a clo vyšlo více jak jednou tolik.
Po čase nám ho vrátil. Kdyby ten dárek hodil do popelnice, tak jsme o tom ani nemuseli vědět. Takže se to děje i jinde.

Co se týká jeho názorů (je to takový ten vzteklý věčně nespokojený bručoun, který udělá ostudu všude i pro prkotinu), tak dle reakcí nás už si časem tolik nestěžuje. Buď milá, ale odtažitá v případech, o kterých se nechceš bavit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4632
12.3.21 07:05

Tak prozraď, o jaký spotřebič se jednalo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61271
12.3.21 07:21
@Anonymní píše:
Ahoj, potřebovala bych poradit jak se zachovat. Moc mě tahle situace mrzí hlavně kvůli přítelovi, který se k tomu staví neutrálně.

Jedná se o to, že jsme jeho rodičům k vánocům dali spotřebič, který prý nevyužijou tak nám ho vrátili zpátky :lol: :,(
Urazilo mě to. A nemám vůbec chuť se s nima bavit. Myslím si, že je to neslušné a přece jen, jak by to vypadalo, kdybychom si po vánocích všichni začali vracet dárky. :D :(

Myslíte si, že přeháním a není na tom nic špatného? A nebo se cítím oprávněně uražená.

Já vím, že je blbost řešit takovou banalitu v dnešní době, ale mrzí mě to.

Možná bych tuhle situaci zvládla překousnout, kdyby se přítele táta choval jinak. Už od začátku si na mě “dovoluje”. Ze začátku to byly telefonáty denodenně, jestli jsem uvařila, a trapné provokující poznámky trvají dodnes.

Co myslíte? Mám jasně dát najevo kde jsou hranice? Mám všeho pokrk

Děkuji, hezký večer

Vzhledem k doplňující informací o chování otce přítele bych to udělala a příště žádné dary

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2888
12.3.21 07:22
@Cenarius píše:
dotyčný si myslel, že jej překvapí a on začne kávu pít, no nezačal. :D

Takoví lidi jsou na pěst :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek