Kdy říct v zaměstnání, že jsem těhotná?

22.4.20 12:17

Kdy říct v zaměstnání, že jsem těhotná?

Začátek mého těhotenství prožívám v pohodlí (9.t.) Jsem totiž učitelka prvního stupně a nyní (březen - duben 2020) se nemusím vysilovat ve třídě, kde mám ještě k tomu žáka s těžkým adhd, který je dost nezvladatelný, ale teď učím v klidu a online.
Od 25. 5. budou školy otevřené a já mám trochu obavy. Zatím se vůbec neví, jak to bude probíhat, to jsou mé první obavy. Pravděpodobně bude i dopolední a odpolední „výuka“ - spíš hlídání a do toho i online výuka. Skupiny budou různorodé, možná i malotřídní. Já budu ve 3.-4. měsíci. Bylo řečeno, že učitelé, kteří jsou v rizikové skupině (nad 60 let a nemocní) budou pracovat z domu. Proto zvažuji, kdy to říct vedení, aby se včas mohlo rozhodnout, jestli pracovat s dětmi budu nebo ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2109
22.4.20 12:23

Ahoj, ja jsem to řekla hned jak jsem se to dozvěděla. U mě bylo plánované, že zůstanu do mateřské, takže měli čas za mě hledat náhradu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10950
22.4.20 12:26

Většinou se to oznamuje po prvním screaningu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20052
22.4.20 12:28

Po prvotrimestralnim screeningu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
887
22.4.20 12:30
@Cuddy píše:

Taky jsem to tak udělala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4215
22.4.20 12:32

Tak v tomhle případě, když nejspíš právě teď vedení školy řeší, kdo bude učit ve škole a kdo ne, bych to řekla hned, jelikož jsi podle mě vlastně riziková skupina, ne? :nevim: tak ať s tebou nepočítají :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
22.4.20 12:38
@Cuddy píše:

Přesně tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.4.20 12:40

Děkuju

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
430
22.4.20 12:41

Mamka pracuje ve škole a u nich se to vždy oznamuje po prvotrimestrálním screeningu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3555
22.4.20 12:41

@darekp to je otázka, jestli je těhotná riziková skupina, říkali, že sepíšou seznam, kdo přesně do rizikové skupinz patří, ale zatím jsem ho neviděla…

Já bych v případě těhotenství byla pro, protože už to je zátěž pro organismus…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
273
22.4.20 12:54

Taky jsem učitelka, řekla jsem to hned po screeningu, aby mě nehnali do školy na porady a do budoucna jsem měla striktně homeoffice. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
175
22.4.20 13:50

Az kdyz jsem mela ukonceny treti mesic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2049
22.4.20 20:22

Já jsem to rekla hned, aby měli dost času najít náhradu, o týden později těhotenství zamlklo a ředitelka mi na konci roku neprodlouzila smlouvu, že prej nejsem perspektivní :zed:

Řekla bych to po screeningu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.4.20 22:33

@Platanka Perspektivní…No, to je život. Snad sis našla jinde. Já jsem naštěstí asi perspektivní tak akorát, protože mám první stupeň s angličtinou a je nás alespoň v místě, kde učím dost málo. Takže pokud se něco se školstvím nezmění v tomto státě, tak budu v klidu a půjdu jen jinam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.5.20 02:19

Petra 9545

Zdravím, chci se zeptat, když chci rict zaměstnavateli ze sem těhotná potrebuji k tomu i nějaké urcite formuláře abych mu to dala písemně s nejakou lekarskou zprávou nebo to staci jen rict? Jsem ve 14tt a nejsem v teto práci moc dlouho, tak nevim jak na to zareaguji. Tak abych popripade mela vse potrebne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat