Kdy se bezplenkové děti naučily na nočník?

47
3.5.16 12:59

Kdy se bezplenkové děti naučily na nočník?

Ahoj všem. Praktikujume takovou částečnou bezplenkovku.
Abych to popsala, tak před každým kojením, před vycházkou, před spaním… přebaluju a během přebalení se mi většinou vykaká do nočníku. Tedy nečekám na žádný signál, prostě když je příležitost tak to zkusíme, většinou „něco" vypadne. Děláme to tak od 2 měsíců, kdy dcera měla opruzeniny a od té doby odmítá kadit do plíny. Brzy jí bude 5 měsíců.
Na léto bych jí chtěla dávat látkové pleny (když se osvědčí tak i později). Třeba když ucítí morko, tak si to spojí stejně jako bobek. Nevěřím totiž doktorům, co tvrdí, že děti se to mohou naučit až v 18 měsících nejdřív. Hlavně proto, že když ji mám v šátku, tak čeká i s čůráním než ji vyndám. Klidně 3 hodiny.
Tak se chci zeptat vás, co praktikujete bezplenkovku, kdy začali vaše děti chodit na nočník.
Díky za odpovědi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
47
3.5.16 13:05

Ještě abych upřesnila, v noci si na kakání „řekne". To se mele v posteli, kope do mě a čeká než vstanu na nočník ji dám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
879
3.5.16 13:14

Ahoj, ja delala bezplenkovku od 3 mesicu, do pleny od te doby snad nekakala, vzdy si pockala nad misu, curani jak kdy, uplne bez plen je od cca15 mesicu kdy si dosla na nocnik a zacala si rikat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1185
3.5.16 13:19

Můžu se jenom zeptat, jestli ji na ten nočník dáváš sedět, nebo přidržuješ? Nějak si nedokážu představit, že ani ne 5 měsíční by z toho nočníku nespadlo. :think:

Jinak dřív byla běžná praxe, že děti se vysazováním na nočník odplenkovali nejpozději do 1 roku. Někdo už do 9 měsíců. Myslím, že je to hrozně individuální. Doktoři vždy určují jenom tu nejpozdější hranici, do kdy by to asi šlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47
3.5.16 13:21
@dalmati píše:
Můžu se jenom zeptat, jestli ji na ten nočník dáváš sedět, nebo přidržuješ? Nějak si nedokážu představit, že ani ne 5 měsíční by z toho nočníku nespadlo. :think:Jinak dřív byla běžná praxe, že děti se vysazováním na nočník odplenkovali nejpozději do 1 roku. Někdo už do 9 měsíců. Myslím, že je to hrozně individuální. Doktoři vždy určují jenom tu nejpozdější hranici, do kdy by to asi šlo.

Podržím v klubíčku nad nočníkem - ona je to tedy šlehací mísa z domácích potřeb, z nočníku by ten bobek asi vylítl s její rychlostí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9024
3.5.16 13:42
@dalmati píše:
Můžu se jenom zeptat, jestli ji na ten nočník dáváš sedět, nebo přidržuješ? Nějak si nedokážu představit, že ani ne 5 měsíční by z toho nočníku nespadlo. :think:Jinak dřív byla běžná praxe, že děti se vysazováním na nočník odplenkovali nejpozději do 1 roku. Někdo už do 9 měsíců. Myslím, že je to hrozně individuální. Doktoři vždy určují jenom tu nejpozdější hranici, do kdy by to asi šlo.

to je zakladni nedorozumeni.
Bezplenkovanym detem se umoznuje vymesovani mimo plenku zpusobem, ze v dobe vymesovani (nejcasteji po jidle, po spani, pred usnutim) je mame v naruci a pod zadeckem nocnik.
To, co se praktikovalo za totace je uplne neco jineho.
Je na rodicich, aby vysledovali vymesovaci potreby ditete.
A prirozene umoznili tuto potrebu mimo plenku. Dite ma plenku jsko pojistku.
Mladsi byla bezplenkovana od mesice veku.
Do plinky se omylem vykakala mozna 10× za celou dobu.
Vse je pekne popsane v knize Bez plenky
A dodatky na http://bezplenkovakomunikacnimetoda.webnode.cz

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14404
3.5.16 14:00

@dalmati S tim odplenkovanim do 1 roku Ti nevim :think:, ja jsem to dite odchovane za totace, pry jsem byla moc sikovna a bez plen jsem byla cca mezi 15-16 mesicem (i na noc), ale mamka vzdycky rikala, ze z deti v rodine jedina, ostatni ze byly v plenach do cca 2 let. Dcera byla v latkovkach, a nejaka mokra plena ji vubec netankovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1185
3.5.16 14:02
@Bubiii píše:
to je zakladni nedorozumeni.
Bezplenkovanym detem se umoznuje vymesovani mimo plenku zpusobem, ze v dobe vymesovani (nejcasteji po jidle, po spani, pred usnutim) je mame v naruci a pod zadeckem nocnik.
To, co se praktikovalo za totace je uplne neco jineho.
Je na rodicich, aby vysledovali vymesovaci potreby ditete.
A prirozene umoznili tuto potrebu mimo plenku. Dite ma plenku jsko pojistku.
Mladsi byla bezplenkovana od mesice veku.
Do plinky se omylem vykakala mozna 10× za celou dobu.
Vse je pekne popsane v knize Bez plenky
A dodatky na http://bezplenkovakomunikacnimetoda.webnode.cz

Děkuji za odkaz, vím, co je bezplenková komunikační metoda. Opravdu kakání vypozorovat jde, ale ze svým synem mám zkušenosti, že vyměšuje (stolice i moč) během krmení. Mohu se zeptat, jak na to v tomto případě?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47
3.5.16 14:08
@dalmati píše:
Děkuji za odkaz, vím, co je bezplenková komunikační metoda. Opravdu kakání vypozorovat jde, ale ze svým synem mám zkušenosti, že vyměšuje (stolice i moč) během krmení. Mohu se zeptat, jak na to v tomto případě?

To moje dělala taky při kojení. Tak jsem ji dala před kojením a ono jak to bříško zmáčkne při poloze v klubíčku, tak to z ní vylítlo. Tedy začínala jsem tak, že jsem kojila nad nočníkem, ale brzy jsem se na to vykašlala a zkusila to před.
Edit: a čůrání zatím neřeším

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1185
3.5.16 14:13

@Bubiii ptala jsem se tchýně, jak se začalo učit na nočník - bylo to odpozorování toho, kdy dítě vyměšuje a jak se u toho projevuje. Zakladatelčino „při přebalování jí dám na nočník a uvidím“ mi to celkem připomíná. Jak říkám: kakání odpozoruju, ale on kadí při krmení. Mimo pouze výjimečně :nevim:

@Hobitka vycházím při tomto z literatury a ze zkušeností. Mamka tvrdila, že normál byl u roku a půl. Ale děti, co byly brzo v jeslích, tak musely být bez plenek co nejdříve. Tam snad chvíli byly praktiky typu: dítě je na nočníku furt. Ale pokud se dítě vysazovalo pravidelně, pak bylo odkoukatelné přes den určitě do 1 roku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70883
3.5.16 15:05

Holka doma tak od 10m, venku na tuty bez pocurani i v zime od 15m. Od 17m i na noc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.5.16 18:08

Bezplenkové děti, díky za odkaz pro připomenutí. My byly v plenách do cca 2 let.

• Citovat
  • Nahlásit
47
3.5.16 18:35
@Lama Lama píše:
Holka doma tak od 10m, venku na tuty bez pocurani i v zime od 15m. Od 17m i na noc

10 měsíců na doma, to je velký úspěch :potlesk:
Já se právě ptám jestli má smysl se nějak víc snažit i o to čůrání, když kakání dává najevo a čůrání dá vědět jen v šátku. Nechci to zbytečně hrotit aby jsme neměly stres, ale pokud to má smysl, tak zase nechci aby to vypadalo z pohledu dítěte nějak takto: Vím chci čůrat, ale na to mám plínu.
Prostě jestli si děti co bezplenkují spolehlivě na kakání uvědomují i čůrání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2470
3.5.16 19:59
@Iveta_ive píše:
Abych to popsala, tak před každým kojením, před vycházkou, před spaním… přebaluju a během přebalení se mi většinou vykaká do nočníku. Tedy nečekám na žádný signál, prostě když je příležitost tak to zkusíme, většinou „něco" vypadne. Děláme to tak od 2 měsíců, kdy dcera měla opruzeniny a od té doby odmítá kadit do plíny. Brzy jí bude 5 měsíců.
Na léto bych jí chtěla dávat látkové pleny (když se osvědčí tak i později). Třeba když ucítí morko, tak si to spojí stejně jako bobek. Nevěřím totiž doktorům, co tvrdí, že děti se to mohou naučit až v 18 měsících nejdřív. Hlavně proto, že když ji mám v šátku, tak čeká i s čůráním než ji vyndám. Klidně 3 hodiny.
Tak se chci zeptat vás, co praktikujete bezplenkovku, kdy začali vaše děti chodit na nočník.
Díky za odpovědi.

Tedy já nevím, bezplenkovku jsem nepraktikovala, ale není pro tak malé dítě nezdravé nečůrat i tři hodiny?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2470
3.5.16 19:59
@Iveta_ive píše:
Díky za odpovědi.

Tedy já nevím, bezplenkovku jsem nepraktikovala, ale není pro tak malé dítě nezdravé nečůrat i tři hodiny?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat