Kdy se dá potratit kvůli RH - faktoru?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Marky983
Zasloužilá kecalka 543 příspěvků 02.09.18 18:05
Kdy se dá potratit kvuli RH - faktoru?

Ahoj holky, kdy se dá potratit kvuli RH- faktoru?…Jsem podruhé těhotná a zítra jdu na začátku 18. týdne na kontrolu… po měsíci. Pohyby necítím, tak se bojím, zda mimi žije :(
Krev na protilátky mi brali na začátku těhu… Zatím bylo vše ok. Tak mě i zajímá, kdy se začnou tvořit tak, aby to bylo pro mimi nebezpečné. Mám z toho nervy :(… Zítřka se bojím…

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Verurizeckova
Zasloužilá kecalka 965 příspěvků 02.09.18 18:08

Klid, nervama tomu nepřidáš :) já pohyby začala cítit až ve 24. týdnu… Určitě to bude v pohodě a hned si nemaluj černé scénáře, mysli na miminko, držím palce :kytka:

nenivolnynick
Zasloužilá kecalka 522 příspěvků 1 inzerát 02.09.18 18:11

Pokud by prvni dite bylo rh+ a ty nedostala injekci, pak je to riziko…jinak v 18tt bych nebyla nervozni ze necitim pohyby ;) hlavne se nestresuj.

Marky983
Zasloužilá kecalka 543 příspěvků 02.09.18 18:15

@nenivolnynick no mám potrvrzení že jsem ji dostala… ale teda nepamatuju si to. Kdybych neměla potvrzení, myslela bych, že zapomněli…PTz injekci po odběru plodové vody si pamatuju.

Uživatel je onlineAspera
Generální žvanilka 21098 příspěvků 1 inzerát 02.09.18 18:50

@Marky983 a nemohla to být ona? Dneska už se nedává až po porodu, ale někdy v těhotenství. Po porodu řeší skupinu nula.

Uživatel je onlineLama Lama
Hvězda diskuse 49460 příspěvků 5 inzerátů 02.09.18 18:59
@Aspera píše:
@Marky983 a nemohla to být ona? Dneska už se nedává až po porodu, ale někdy v těhotenství. Po porodu řeší skupinu nula.

po porodu se dává, vždy.

Uživatel je onlineAspera
Generální žvanilka 21098 příspěvků 1 inzerát 02.09.18 19:03

@Lama Lama už jsem právě slyšela, že někde dávají jen během těhotenství a po porodu už ne.

Hvězda diskuse 49460 příspěvků 5 inzerátů 02.09.18 19:17
@Aspera píše:
@Lama Lama už jsem právě slyšela, že někde dávají jen během těhotenství a po porodu už ne.

Dávaj během těhotenství někdy, ale po porodu vždy. Ikdyž bylo během těhotenství.

Knoflice
Echt Kelišová 7867 příspěvků 02.09.18 19:26
@Lama Lama píše:
Dávaj během těhotenství někdy, ale po porodu vždy. Ikdyž bylo během těhotenství.

Máš osobní zkušenost?

Moje informace jsou, že se zjišťuje krevní skupina dítěte a injekce se píchá jen v případě, že je plus.

A moje zkušenost je, že se i přesto zapomene. ;)

anavi13
Závislačka 2938 příspěvků 02.09.18 19:33

@Marky983 to bude v pořádku, určitě pohyby brzo ucítiš. Jak píšeš po odběru plodové vody jsi ji dostala, pak se dává ještě jednou v těhotenství-ale to nemusí být pravidlo, každopádně je to asi v 30tt. Protilátky máš zkontrolované takže taky super. Po porodu se kontroluje Rh faktor dítěte. Jestliže mělo dítko Rh mínus jako ty tak injekce po porodu není třeba - nedostala bys ji. Pokud by bylo RH plus tak bys injekci dostala. Každopádně kdyby se stala chyba a ty jsi ji nedostala tak by ty protilátky co už máš nabrané určitě reagovali. Takže byť v klidu a kontrola dobře dopadne :palec:

Hvězda diskuse 49460 příspěvků 5 inzerátů 02.09.18 19:47
@Knoflice píše:
Máš osobní zkušenost?

Moje informace jsou, že se zjišťuje krevní skupina dítěte a injekce se píchá jen v případě, že je plus.

A moje zkušenost je, že se i přesto zapomene. ;)

Jo, tak to je možný. Myslela jsem u inkompatibility. teoreticky, pokud by byl otec taky nega, tak se nemusí ani během těhotenství.
Ale jinak po každém výkonu ( amnio), potratu, porodu ano, bez ohledu na to,že se už píchlo během těhotenství.

Jeremi
Kecalka 279 příspěvků 02.09.18 20:07
@Lama Lama píše:
Jo, tak to je možný. Myslela jsem u inkompatibility. teoreticky, pokud by byl otec taky nega, tak se nemusí ani během těhotenství.
Ale jinak po každém výkonu ( amnio), potratu, porodu ano, bez ohledu na to,že se už píchlo během těhotenství.

Teoreticky by se u Rh negativního otce kontrolovat nemuselo, ale protože se matkám nedá stoprocentně věřit, že pán, o kterém tvrdí, že je otcem dítěte, jím taky skutečně je, tak se to u Rh- matek kontroluje pro jistotu vždy.

Hvězda diskuse 49460 příspěvků 5 inzerátů 02.09.18 20:11
@Jeremi píše:
Teoreticky by se u Rh negativního otce kontrolovat nemuselo, ale protože se matkám nedá stoprocentně věřit, že pán, o kterém tvrdí, že je otcem dítěte, jím taky skutečně je, tak se to u Rh- matek kontroluje pro jistotu vždy.

kontroluje co? Rh plodu nebo protilátky?
Tak jde spíš o matku, ne? Když bych byla nega a otec taky, tak se prostě s doktorem dohodnu, že to nemá smysl. klidně na vlastní triko. To, jestli mi věří nebo ne - v podstatě to není jeho problém.

Uživatel je onlineAspera
Generální žvanilka 21098 příspěvků 1 inzerát 02.09.18 20:25

@Lama Lama neveri. Otec deti negativni a nebyt plus dostala jsme injekci. Pak po porodu zase sledovali jestli neni dite B, kdyz ja jsem nula.

Hvězda diskuse 49460 příspěvků 5 inzerátů 02.09.18 20:32
@Aspera píše:
@Lama Lama neveri. Otec deti negativni a nebyt plus dostala jsme injekci. Pak po porodu zase sledovali jestli neni dite B, kdyz ja jsem nula.

nerozumim. - jaký nebýt plus?
Věří, nevěří, to je jejich problém. :nevim:
JInak taky KS dítěti vyšetřili, páč jsem nula.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Jan Tuna hledá svědky napadení v SaSaZu: Byl holohlavý a mlátil mi hlavou o zeď!

Hodně živo je v posledních dnech kolem moderátora Jana Tuny (45). Bývalý... číst dále >

Tuno, A DOST! Ochranka tvrdí, že lžeš, a podává na tebe trestní oznámení

Moderátor Jan Tuna (45) tvrdí, že ho na vánočním večírku v klubu SaSaZu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >