Kdy se do Prahy vrátí turisté a airbnb?

1020
15.8.20 21:02

Kdy se do Prahy vrátí turisté a airbnb?

Ahoj, Praha je teď vzhledem ke covidu téměř bez turistů a byty pronajímané přes airbnb byly vrženy na trh, čímž se teď dost zvýšila nabídka bytů k pronájmu, která je teď větší než poptávka a ceny nájmů klesají. Vím, že to nikdo neví, ale jak dlouho myslíte, že situace ještě potrvá? Ty nájmy klesly teda dost razantně. Řekly mi to nezávisle na sobě 3 realitní kanceláře. Myslíte, že se ještě vůbec někdy obnoví ceny nájmů, jaké byly před covidem? Vím, že to záleží především na tom, v jaké míře se budou do Prahy vracet turisté. My se zatím rozhodli, že byt necháme ještě volný než pronajímat za nízkou cenu. V RK mi řekli, že všichni si to dovolit nemohou a volí teda raději aspoň něco než vůbec nic a vrhají tedy na trh byty za nízkou cenu, protože musí třeba splácet hypotéky nebo prostě chtějí aspoň něco. Je ovšem otázka, jak dlouho situace bude trvat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
50538
15.8.20 21:10

Das otazky a sama si na ne odpovidas.
Takze vyreseno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3231
15.8.20 21:11

Pokud se nebo nestane na podzim a v zimě, tak tipuju v květnu, červnu 2021? :think: Otázka, zda i tak v plné míře, letos je sezóna na 99%zabita.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.8.20 21:20

@Josefuna oni se pozvolna vrací a rekla bych, ze více do airbnb a apartmánů než do hotelů, pronajímáme byt na airbnb a ano ted přes prázdniny si vydělám cca 60 %, co minulý rok, ale pronájmy jsou na delší dobu… Rozhodně dostanu víc než tržní nájem… No ale taky jsem měla byt přes 2 měsíce prázdný, když se pronajimat nesmělo…

• Citovat
  • Nahlásit
3848
15.8.20 21:37

Zakladatele Airbnb se vyjadruji na netu, ze se podle nich turismus k puvodnimu stavu nevrati a dokonce zvazuji odchod z Prahy.

Ja myslim, ze se svet k puvodnimu stavu jak jsme ho znali uz nevrati.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60556
15.8.20 21:38

@Josefuna řekla byhc, že do jara příštího roku.. Jinak za mě.. Lepší malo než nic.. Protože spousta lidí najednou zjistila, jak je uměle vysroubovana cena a prostě už tu původní nedají, vědí, že sezenou levněji :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1020
15.8.20 21:50
@martina.se píše:
@Josefuna řekla byhc, že do jara příštího roku.. Jinak za mě.. Lepší malo než nic.. Protože spousta lidí najednou zjistila, jak je uměle vysroubovana cena a prostě už tu původní nedají, vědí, že sezenou levněji :think:

Ano, zatim najmy klesly, ale ceny bytu se drzi na stejne urovni jako pred covidem. Pokud by se airbnb neobnovilo, tak jsem zvedava, jestli ty byty budou prodany nebo dany k dlouhodobemu pronajmu. Ukazuje se, ze airbnb mel opravdu vliv na ceny najmu a pocet bytu k dlouhodobemu pronajmu. Ted je bytu k pronajmu nadbytek. V RK mi rekli, ze kdo chce rychle pronajmout 2+kk, tak nejlepe do 15 tis. Kc vcetne poplatku. Drive to bylo dle lokality 15 az 19 tis. Kc plus poplatky a v lukrativnich lokalitach i vice. Soucasne ceny jsou uz podobne regionum, kde je porizovaci cena bydleni mnohem nizsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3231
15.8.20 21:51
@Ijen píše:
Zakladatele Airbnb se vyjadruji na netu, ze se podle nich turismus k puvodnimu stavu nevrati a dokonce zvazuji odchod z Prahy.Ja myslim, ze se svet k puvodnimu stavu jak jsme ho znali uz nevrati.

No, ono bydlet v domě, kde se takové byty turistům pronajimaji, je lahůdka. Kamarádka má takový byt naproti v patře a že by jí to chybělo, to se říct nedá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60556
15.8.20 21:53

@Josefuna však právě.. Cena je uměle nasponovana a lidi vč turistů na to přišli :think: Pro pronajímatele je teď peklo.. Sama za sebe hledám náhradu a 14 tis se jí zda strašně moc.. Dřív to byla běžná cena za dobrý byt, teď ani omylem.. Ale nejsem tedy už v pze.. Pamatuji dobu, kdy jsem na Chodově platila 25 tis za 3+1 :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.8.20 21:53

Svět se určitě zpět vrátí, jen je otázka kdy. Tuhle zimu to ještě nebude. Ale příští jaro/ léto to bude lepší. Za předpokladu, že nepřijde ekonomická krize. Která je na spadnutí. Po pravdě z čistě lidského hlediska mi Praha bez turistů naprosto vyhovuje. Ale zase je to vážný ekonomický problém. Turisté jsou potřeba. Takže je to otázka, zda žít v klidném městě, kde je vysoká nezaměstnanost nebo v rušném s nízkou nezaměstnanosti… No s když se k tomu ještě přidá ten super rozsudek ústavního soudu, že lidé mají všude brát stejně, pak prahu nečeká nic dobrého…

• Citovat
  • Nahlásit
2966
15.8.20 21:54

@Ijen Nezvažovala se hlavně regulace AirBNB ze strany třeba hlavního města Prahy?

Upřímně, já doufám, že se podaří AirBNB zkrouhnout tak, aby Praha zase patřila těm, co tam žijí a ne jen těm, co městem profrčí.

K tématu, myslím si, že život před koronavirem se do stejných kolejí rozhodně nevrátí. Na podzim přijde druhá vlna, myslím, že se zase budou hromadně rušit dovolené, zájezdy a budou přísná opatření všude možně po světě. Pokud se to ustálí na něčem, co bude aspoň vzdáleně připomínat turismus před koronou, tipuji, že to bude okolo druhé čtvrtiny roku 2021. Do té doby bude ještě sezóna nemocí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3231
15.8.20 21:56
@Gituš píše:
@Ijen Nezvažovala se hlavně regulace AirBNB ze strany třeba hlavního města Prahy?

Upřímně, já doufám, že se podaří AirBNB zkrouhnout tak, aby Praha zase patřila těm, co tam žijí a ne jen těm, co městem profrčí.

K tématu, myslím si, že život před koronavirem se do stejných kolejí rozhodně nevrátí. Na podzim přijde druhá vlna, myslím, že se zase budou hromadně rušit dovolené, zájezdy a budou přísná opatření všude možně po světě. Pokud se to ustálí na něčem, co bude aspoň vzdáleně připomínat turismus před koronou, tipuji, že to bude okolo druhé čtvrtiny roku 2021. Do té doby bude ještě sezóna nemocí.

https://www.pirati.cz/…bydleni.html

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10162
15.8.20 21:57
@Alladina píše:
No, ono bydlet v domě, kde se takové byty turistům pronajimaji, je lahůdka. Kamarádka má takový byt naproti v patře a že by jí to chybělo, to se říct nedá.

Přesně z těhle důvodů jsem svůj byt přes Airbnb nepronajímala. Netoužím sousedům z domu udělat průchoďák.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3231
15.8.20 22:00
@ivašot. píše:
Přesně z těhle důvodů svůj byt přes Airbnb jsem nepronajímala. Netoužím sousedům z domu udělat průchoďák.
:palec:
Přesně, trochu občanské ohleduplnosti. Děcka jdou ráno do školy a ve vchodových dveřích narvané kufry? Pozdní hlučné návraty apod.? Chápu, že jsou rozjareni na dovolené, ale ti obyvatelé domu jdou třeba zítra do práce?
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28806
15.8.20 22:16

Hádám, příští rok, pokud se vyřeší Covid.

Nájmy klesly, to je fakt. Tak holt pronajimame za min :nevim: v tom nechat být volný nevidím žádný smysl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama