Kdy se miminku zakulatí hlavička?

152
17.3.16 09:54

Kdy se miminku zakulati hlavicka?

Ahojky.Chci se zeptat, je normalni, ze ma mimco takovou jakoby protahlou hlavicku nahoru? nevim jak to popsat. Proste neni kulata ale protahla nahoru. Nechtela jsem se doktora ptat, aby nemyslel, ze resim kraviny. Zakulati se to nebo to resit s dr? popr, kdy by se to melo upravit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
17.3.16 10:00

Ne všechny děti mají typickou kulatou hlavičku.
Syn měl/má také úzký obličej a vzadu jakoby protáhlou. Věkem se to nebude zdát tak výrazné.

• Citovat
  • Nahlásit
6055
17.3.16 10:00

Má tvar hlavičky, která se fakt už nezakulati. :mrgreen: max se zakryje vlásky a hned to bude vypadat jinak, plus ditku poroste lebka, to taky může sehrát roli. Ale určité kulatou jak kulička mít nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24633
17.3.16 10:02

Najdi si obrázky
dolichocefalie
brachycefalie
Tvarů hlaviček je plno.

Tohle je hezký odkaz
https://rasovetypy.wordpress.com/…eho-plemene/
Najdete se? :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3686
17.3.16 10:11

Já když porodila, tak sem byla taky udivena a vsechno mozny dohromady. Naše měla poporodni nádor.
Za dva měsíce zmizel, a máme hlavu kulatou jak kulicka, vlasy nikde.
možná hraje trošku roli váha, aby měla kulatou hlavu.
Máme 7měsíců za 14 dní a 10 kilo :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
263
17.3.16 10:14

A jaké máte hlavy vy s partnerem? prozkoumej lebky v příbuzenstvu, třeba je to jen dědičný znak, který s vlasy není tak nápadný. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
152
17.3.16 10:30
@sparaxis píše:
A jaké máte hlavy vy s partnerem? prozkoumej lebky v příbuzenstvu, třeba je to jen dědičný znak, který s vlasy není tak nápadný. :)

Vsichni mame normalni tvar hlavy :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
152
17.3.16 10:31
@Dojcanis píše:
Já když porodila, tak sem byla taky udivena a vsechno mozny dohromady. Naše měla poporodni nádor.
Za dva měsíce zmizel, a máme hlavu kulatou jak kulicka, vlasy nikde.
možná hraje trošku roli váha, aby měla kulatou hlavu.
Máme 7měsíců za 14 dní a 10 kilo :lol:

To je co a jak to vypadalo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
613
17.3.16 10:35

No mrkla bych na nějaký info ohledně hlaviček, existují speciálně vyrobené helmičky na míru, pokud je ta odchylka od nějakých proporcí hlavičky už velká, taky jsem kdysi hledala info, malý měl na jedné straně hlavičku více placatou, ale malinko já to viděla jiní ne. Ted už to nemá. Myslím, že centrum na ty helmičky bylo v Ostravě a šlo tam i poslat fotku na takovou předběžnou informaci, zda se to řešit má či ne…ale čím dřív tím líp myslím, že to je omezené věkem miminka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
613
17.3.16 10:36
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
613
17.3.16 10:39

A jejich staré stránky, http://plagiocefalie.cz/…pribehy.html

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
152
17.3.16 10:39

Nasla jsem fotku na netu, mame to asi takhle

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9720
17.3.16 10:40

@MalVera naše měla taky protahlou, normálně se to srovnalo :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9720
17.3.16 10:41
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
613
17.3.16 10:43

No to bude názor od názoru…někomu to přijde oka, někomu ne, ono se ještě bude vyvíjet takže se to může srovnat…nebo ne, ale díky vláskům to nebude vidět…Záleží na vás jak se to zdá vám, jestli ne tak bych někoho na to kontaktovala, ale asi ne dětskou, ale rovnou odborníky a ty řeknou zda je to normální nebo ne…Jako jedna věc je estetika druhá, že při těch odchylkách jak jsem posílala odkaz pak mohou být i další problémy s vývojem a tak do budoucna…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat